Skocz do zawartości

lav 25 TUA 1:35 italieri


barcel91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! To "cuś" na kolana nie powala. Model sklejony, pomalowany i już.....

Trochę tutaj brak logiki. Malowany pędzlem i zmatowiony aerografem. A dlaczego nie malowany aerografem i zmatowiony aerografem? Poza tym wszystko jest OK. Pracuj dalej i pokazuj na forum.

 

 

Ps. Pędzlem można pięknie pomalować każdy model. Poszukaj prac kolegi elefantesa. Pięknie maluje pędzlem. Jest na co popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika jest i to następująca: malowałem go pędzlem (jakiś dobry miesiąc temu) bo jeszcze wtedy nie miałem aerografu (aero przyszedł do mnie wczoraj). stał na półce jakiś miesiąc i jak przyszedł aero to go zmatowiłem. Jak kładłem lakier matowy to miałem pierwszą styczność z tym urządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, kolorowy tylko , trochę za bardzo się świeci. Po drugie zwracaj większą uwagę na obróbkę detali, tzn szlifowanie łączeń form, widoczne na zbliżeniu kanistra (siódme zdjęcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do przedmówcy - na 8 zdjęciu jeśli się nie mylę przy nakładaniu brudzenia zostawiłeś ślady palców w górnej części lewej klapy włazu.

Poza tym brudzenie bardzo mi się podoba, bez przesady i naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mała porada - warto jest unikać koloru czarnego na modelu, zwykle wygląda on nierealistycznie. Zamiast czarnego można zastosować ciemny szary, np. Humbrol 32 doskonale się sprawdza, zwłaszcza na oponach, ale w kamuflażu też. Wtedy model wygląda bardziej realistycznie.

Może fota mojego złomiastego Kitecha w skali 1:40 dla przykładu:

phase7_5.jpg

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł[/img]

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, literki mogą być wnerwiające... Inna sprawa, że jak narzędzia się trochę podniszczą, to chopaki malują je po całości przed inspekcją... Także to już jest kwestia dokumentacji, a jeżeli budujemy trochę fikcyjnie, to można dyskutować. Inna sprawa, że klamry narzędzi są malowane razem z pojazdem, a narzędzia osobno, więc dobrze by było zrobić trochę inny kolor na kalmrach i na narzędziach. Ale to tak na przyszłość, pozdrawiam i do usłyszenia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzorowałem się na tym LAV'ie anti tanku http://www.inetres.com/gp/military/cv/inf/LAV.html łopaty nie malowałem na inny kolor bo na pierwszym zdjęciu z lewej pod napisem LAV Anti-Tank (LAV-AT, LAV-ATA1) widać że jest ona w kolorze zielonym. W nazwie faktycznie sie kopnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, na zdjęciu o którym piszesz, na drugim planie widać pojazd, który ma łopatę prosto z narzędziowego, i ona ma elementy w kolorze naturalnego drewna, czarne i czerwone (blaszka rękojeści). Ale by się głosy oburzenia podniosły, gdybyś w taki sposób łopatę pomalował

Miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a uważacie że w wojsku używa się pięknych srebrnych działających jak lustro łopat, kilofów etc? Wszystko to jest emaliowane na czarno lub ciągnięte farbą przy zmianie kamuflażu np na pustynny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie to widać na wspomnianym wyżej zdjęciu w tle, gdzie łopata ma drewniany sztyl, srebrną łychę i czerwoną oczojebną rączkę

 

Co do łopaty zwracam honor - widać załoga tego egzemplarza poszła na łatwiznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow zobaczyliście na jednym zdjęciu taki przypadek i to już jest wyrocznia?

Druga sprawa łycha nie jest srebrna tylko czarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.