Skocz do zawartości

Flakpanzer IV "Wirbelwind"


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przedstawiam mojego nowego gniota: 2cm Flakvierling 38 auf Sfl PzKpfw IV (Flakpanzer IV/3) "Wirbelwind" Tamiya 1:35.

Model strasznie wymęczony. Trochę baboli, trochę zaniechań, trochę lenistwa i wyszło jak wyszło...

"Obfity" warsztat znajduje się tutaj: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=26124&start=0

 

Zapraszam do oglądania i oceny.

 

wirop1.jpg

wirop2.jpg

wirop3.jpg

wirop4.jpg

wirop5.jpg

wirop6.jpg

wirop7.jpg

wirop8.jpg

wirop9.jpg

wirop10.jpg

wirop11.jpg

wirop12.jpg

wirop13.jpg

wirop14.jpg

wirop15.jpg

wirop16.jpg

wirop17.jpg

 

A tutaj zdjęcie z kolegą po fachu.....

 

wirop18.jpg

 

I tyle.....

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem mocny w tej "gigantycznej" jak dla mnie skali, ale dla mnie palce lizać. Śledziłem pilnie warsztat i muszę przyznać, że jestem pełen podziwu i kunsztu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie przekonałeś tym modelem do blaszkowego zimmeritu. A tak poza tym całkiem udany ten Twój Wirbelwind. Jednakże mam wrażenie, że po lakierze matowym model stał się nieco monotonny. Moim zdaniem zabrakło w nim tego "czegoś".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Straszne dziękuję za pozytywny odbiór mojego ulepka!

 

 

Trochę mnie przekonałeś tym modelem do blaszkowego zimmeritu. A tak poza tym całkiem udany ten Twój Wirbelwind. Jednakże mam wrażenie, że po lakierze matowym model stał się nieco monotonny. Moim zdaniem zabrakło w nim tego "czegoś".

 

Blaszany zimmerit jest OK. Trzeba go tylko dobrze przykleić i cienko pomalować.

Całkowicie masz rację z tym matowym lakierem. Model zrobił się trochę monotonny, ale o to chyba chodzi w kamuflażu, aby zlewał się z otoczeniem jak pojazd w krzakach stoi. Wszelkie kontrasty w kolorach są, były raczej niewskazane. Popatrz na nowe mundury Marines, też są monotonne....

 

I tyle.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie masz rację z tym matowym lakierem. Model zrobił się trochę monotonny, ale o to chyba chodzi w kamuflażu, aby zlewał się z otoczeniem jak pojazd w krzakach stoi. Wszelkie kontrasty w kolorach są, były raczej niewskazane. Popatrz na nowe mundury Marines, też są monotonne....

Faktycznie jest tak jak piszesz, ale oceniając model pod kątem powiedzmy "artystycznym", to moim zdaniem zabrakło tutaj modulacji, obecnej w poprzednich pracach, a która ożywiłaby całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i BRAWO JASIU!!!

 

Fachowo pomalowales i czysciutko posklejales Wyszlo zawodowo. W sumie ten blaszany zimmerit wyglada calkiem przekonujaco. Ciekawe jak by ten czolg wygladal na bardzo ciemnym tle oswietlony jakos z boku. Przez to ze model sam w sobie jest zoltawy (pomijajac kamuflaz) to moglo by to ladnie kontrastowac z ciemnym tlem....bialy powoduje (moim zdaniem) ze kamuflaz jak sam wspomniales nieco zmonotonial... a raczej nieco sie schowal w tle ... co pewnie w warunkach bojowych bylo by wrecz wskazane

 

Na niektorych zdjeciach 20-tki wygladaja jak 'fanfary'...bardzo super duper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Faktycznie jest tak jak piszesz, ale oceniając model pod kątem powiedzmy "artystycznym", to moim zdaniem zabrakło tutaj modulacji, obecnej w poprzednich pracach, a która ożywiłaby całość.

 

W warsztacie napisałem, że model będzie pomalowany w starym stylu, bez modulacji, która przejadła mi się troszeczkę

 

Ciekawe jak by ten czolg wygladal na bardzo ciemnym tle oswietlony jakos z boku.

 

Mówisz- masz.....

 

wiroo1.jpg

wiroo2.jpg

wiroo3.jpg

wiroo4.jpg

wiroo5.jpg

wiroo6.jpg

 

Zdjęcia trochę nieostre, bo na szybko robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie powtarzać - świetny

Ogólnie wszystko ok, dobrze stonowany, po lakierze matowym wygląda zdecydowanie lepiej! Tak jak powinien. Fajnie wyszedł zimmerit, fajnie wyszło samo działo p-lot, aluminiowe lufy dużo dały tak jak oczywiście friule. Bardzo realistyczne wykonanie, aż chce się tej blachy dotknąć. Fajniej prezentuje się na ciemnym tle. Jedyne co mnie troszkę razi to niektóre odpryski, czyli temat już narzucony w warsztacie, ale hołdujmy ludziom mającym ten sam problem Ale tylko kilka jest takich - "przesadzonych", ogólnie bajka. Czekam na kolejne Twe prace.

pzdr

P.S. Spójrz na tego wirbelka, przecież on prosi się o chociaż skromną winietkę w mrocznych odcieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warsztacie napisałem, że model będzie pomalowany w starym stylu, bez modulacji, która przejadła mi się troszeczkę Smile

Wiem, czytałem. Ale żeby nie było, że się ciągle czepiam, to powiem, że na fotkach z ciemniejszym tłem model wygląda zupełnie inaczej (lepiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warsztacie napisałem, że model będzie pomalowany w starym stylu, bez modulacji, która przejadła mi się troszeczkę Smile

Wiem, czytałem. Ale żeby nie było, że się ciągle czepiam, to powiem, że na fotkach z ciemniejszym tłem model wygląda zupełnie inaczej (lepiej).

 

Czyli jednak mialem racje z tlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ale żeby nie było, że się ciągle czepiam

 

Ależ czepiaj się! Od tego jest to forum, co by się czepiać! Umieszczając tu swoje modele, świadomie wystawiamy na odstrzał . Ale że "prawdziwa cnota krytyk się nie boi", to wszystkie pozytywne i te mniej pozytywne opinie biorę sobie do serca!

 

 

Czyli jednak mialem racje z tlem Smile

 

Oczywiście tak! Masz rację. Szary karton nie sprawdził się. Lepiej wyglądają modele na ciemnym tle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.