Skocz do zawartości

[RS] Jagdpanzer IV L70 (V) Dragon 1:35


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Ostatnia moja praca która leci na I Bałtycki konkurs w Koszalinie, model odkupiony od Jakuba, w pełni wymalowany przeze mnie, jeśli ktoś oglądał mój warsztat to wie ile było kombinowania. Nie będę się rozpisywać bo malowany tak jak zwykle nic nowego. Jestem z niego zadowolony. A i jeszcze coś nie ma na nim kropli lakieru ani fixatywy co dotknięcie wszystko z niego schodzi dlatego trzeba uważać ale czego się nie robi żeby efekty nie zanikły.

 

Do rzeczy:

 

1-12.jpg

 

2-6.jpg

 

3-6.jpg

 

4-5.jpg

 

5-12.jpg

 

6-8.jpg

 

7-11.jpg

 

8-8.jpg

 

Pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podoba, jak juz wspominalem w warsztacie koncepcja z cegielkami jest ciekawa martwi mnie jednak brak "utrwalaczy" (niestety model nie zachowa sie przez to dla potomnych w tym stanie)

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic innego nie widzę tylko różowe cegły... Nie no żartuję tak na prawdę kolejna świetna konstrukcja a w tej szczególnie przypadło mi do gustu zróżnicowanie kolorów górnych płyt, kamo no i syfienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten temat była dyskusja w warsztacie. No tak już tym kolorem cegieł jest.

Bardzo mi się podoba, ale cały czas coś mi nie pasowało. Już teraz wiem co. Kolor cegieł. Wydaja mi się różowe, a może lepsze byłyby bardziej powiedzmy ciemnopomarańczowe - nie wiem jak to opisać.
... kurde co wy macie z tym różem ?? Są na nim pigmenty: brick dust, european earth, beach sand mieszane z terpentyną. Nie wiem czy te zdjęcia tak oddają czy co jest grane ale nie jest różowy

 

Porównanie:

 

Taki kolor jest na "jadzi"

 

cegla_polfrancuska_postarzana.jpg

 

To jest róż:

 

Pink-Wallpaper-pink-color-898014_1280_1024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ładny model, ale kichnąć przy nim to nie można. Wszystko by spadło.

A tak na poważnie, to najbardziej podoba mi się strop nadbudowy i silnika. Fajnie wygląda brudzing. Kiedyś bedziesz musiał to chyba utwardzić , wtedy czar pryśnie....

Zrób fotografię z boku, bo słabo zawieszenie widać.

Poza tym jest super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Model wygląda świetnie. Podoba mi się brudzenie, obicia i zacieki. Całości pięknie dopełniają róż... tfu ceglasto czerwone cegiełki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz różowy to będzie moja domena xD Zastanawiam się czy by następnego nie zbudować, świetna konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić takie kamo ,bo właśnie jestem na etapie planowania malowania do Geschutzwagena ?

 

Malowałem za pomocą masek z blaszek, bodajże vojager'a lub griffon'a już dokładnie nie pamiętam.

 

Witam.

Że znowu z cegłami??

 

Już taki ze mnie różowy ceglaż xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na żywo i mam mieszane uczucia. Różowy na pewno nie jest. Problem jest inny. Myślę Rafał że za bardzo idziesz w artystyczną stronę malowania.Masz ogromny talent i możesz stworzyć bardzo realistyczne repliki. Spróbuj może się wyżyć w malarstwie na płótnie a modele rób realistyczne. Ktoś już chyba napisał że poszedłeś w ślepą uliczkę. To wolny kraj i wolne wybory ale szkoda Twojego talentu. Jaga i stug przesadzone artystycznie ale za to esdek 234 zrobił na mnie ogromne wrażenie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie masz trochę racji, moje modele są bardziej artystyczne niż realne i tak będzie chyba zawsze bo później ten model leży u mnie w gablocie i ma cieszyć moje oko na kilka przyszłych lat. Dzięki za opinie pozdrawiam.

 

PS: Na płótnie trochę pracuję apropos

 

Do zobaczenia na następnych konkursach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.