Skocz do zawartości

Polski M1025A2 Regulacja Ruchu - Academy + scratch 1:35


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Po ponad roku zmagań z modelem nareszcie udało mi się ukończyć kolejnego, trzeciego krajowego Humvee. Tym razem wybór padł na M1025A2 w ciekawym malowaniu Regulacji Ruchu 18 batalionu powietrznodesantowego z Bielska-Białej w ok. 2010r.

 

Decydując się na taki wariant natrafiłem na nie lada trudności z dokumentacją. Stąd też na wstępie chciałbym podziękować następującym osobom za pomoc, bez której model nie istniałby w obecnej formie. Dziękuję:

-Panu Robertowi, autorowi blogu: http://www.zwierzak777.blog.onet.pl/

-Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Bielsku-Białej, a w szczególności Panu Łukaszowi,

-a także Panu st. kpr. S. z 18bpd (jeśli kiedyś to przeczyta, będzie wiedział o kogo chodzi).

 

Teraz słów parę o budowie. Przede wszystkim link do warsztatu, gdzie można znaleźć w miarę dokładną relację z budowy.

WARSZTAT

 

Dla tych, którzy jednak nie mają czasu lub ochoty przeglądać kilku stron, pokrótce pozwolę napisać sobie kilka słów komentarza.

Do budowy wykorzystałem następujące elementy:

-ACADEMY – 13405 – M998 I.E.D. Gun Truck - m.in. podwozie, przednia osłona, nadwozie (część dolna), rama przednich szyb, maska,

-TAMIYA – 35263 – M1025 Humvee Armament Carrier - gęsty grill, dach, górna klapa bagażnika, obrotnica, drzwi,

-BLAST MODELS – BL35027K - M1025 HUMVEE Wheels Aggressive pattern with new rim,

-różne części z blaszek Eduarda: 35023 - M-1025 Hummer oraz 35629 - M-1025 Hummer Detail.

-żywiczne fotele nowego typu Legend Productions

-żywiczne kanistry Plus Model,

 

Ponadto we własnym zakresie powstały:

-zderzak i tylna zabudowa, osłony strzelca, podstawa mocowania KMu, elementy wnętrze, osłony podwozia, przednia wyciągarka, stroboskopy i wiele wiele innych.

 

 

Model jak zawsze u mnie malowany pędzlami, farbą bazową Humbrol 102. Jedynie białe pasy naniesione zostały częściowo pędzlem jak i sprayem samochodowym. Wash olejny i suchy pędzel Van Gogh'a, tablice rejestracyjne, kalkomanie i oznaczenia priorytetu drogowego powstały we własnym zakresie.

 

Muszę przyznać, że kilkakrotnie podczas budowy miewałem momenty zwątpienia, nie byłem pewien efektu końcowego, który jednak w zupełności mnie usatysfakcjonował. Humvee prezentuje się na półce obok pozostały modeli bardzo ładnie, a jego wyjątkowy wygląd jest dużym uatrakcyjnieniem kolekcji.

 

Na koniec chciałbym zauważyć, że pewien wkład własny połączony wraz z pozostałościami po różnych modelach może spowodować, że nawet przeciętny model Academy stanie się prawdziwą perełką w całej kolekcji. Choć oczywiście sam zestaw bazowy stanowi niewielki ułamek ostatecznej repliki.

 

Osobiście jestem niezwykle dumny i przyznam, że będzie to chyba mój ulubiony pojazd z całej kolekcji Humvee.

 

Pozostawiam Was zatem ze zdjęciami efektu finalnego. Jak zwykle, czekam na komentarze i wszelkie pytania .

 

81e3fdd4.jpg

1-1.jpg

2-1.jpg

3-1.jpg

4-1.jpg

5-1.jpg

6-1.jpg

7-1.jpg

8-1.jpg

9-1.jpg

IMG_0644Kopiowanie.jpg

IMG_0645Kopiowanie.jpg

IMG_0647Kopiowanie.jpg

IMG_0650Kopiowanie.jpg

IMG_0653Kopiowanie.jpg

IMG_0654Kopiowanie.jpg

IMG_0655Kopiowanie.jpg

IMG_0657Kopiowanie.jpg

IMG_0658Kopiowanie.jpg

IMG_0659Kopiowanie.jpg

IMG_0660Kopiowanie.jpg

IMG_0662Kopiowanie.jpg

IMG_0664Kopiowanie.jpg

IMG_0671Kopiowanie.jpg

IMG_0673Kopiowanie.jpg

 

Warsztatowe zdjęcia wnętrza, które jeszcze zostało zmodyfikowane.

IMG_0042Kopiowanie-1.jpg

IMG_0044Kopiowanie-1.jpg

IMG_0049Kopiowanie-1.jpg

 

Pozdrawiam !

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad piękne te twoje młotki a ten jest rewelacyjny jak prawdziwy

Nie myslałeś ,że by przejść na aero ?pytam bo brakuje mi trochę cieniowania typu preszajding lub postszajding i w kilku miejscach widać smugi /może to od suchego pędzla /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie zrób mu fotki w plenerze albo jakiś fotomontażyk. Jakość wykonania porażająca. Nie wiem jak z merytoryką, ale domyślam się, że git

 

Przyłączam się do opinii przedmówców. Wygląda jak prawdziwy!

 

Gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myslałeś ,że by przejść na aero ?

Kiedyś myślałem. Nie mam jednak warunków i funduszy, ani prawdę mówiąc chęci na przerzucenie się z pędzli na aerograf.

 

w kilku miejscach widać smugi

Przede wszystkim jest to widoczne na przedniej osłonie strzelca. Częściowo to odpuściłem, częściowo nie. Są to elementy dodane przez Polaków, wykonane w innej technologi. Łatwo się niszczą, przez co nie przejmowałem się zbytnio niedociągnięciami na tym elemencie. Jakby mocniej się przyjrzeć, na zdjęciach może nie widać, ale jest tam też kilka przebarwień, wytarć itp.

 

Koniecznie zrób mu fotki w plenerze albo jakiś fotomontażyk.

Hmm, z fotomontażem może być ciężko. Co do fotek w plenerze, czemu nie?

 

ŚWIETNY
REWELACJA!!!
Gratuluję i pozdrawiam!
Klasa sama w sobie. Gratuluję.
Piękny. Świetny. Szczęka mi opadła.
Super wykonanie
ten jest rewelacyjny jak prawdziwy
Bardzo ładny

Serdeczne podziękowania za tak miłe komentarze

 

Pozdrawiam!

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wcześniej mi umknęło:

Nie wiem jak z merytoryką, ale domyślam się, że git

O to możesz być spokojny, merytoryka to najważniejsza zaleta tego modelu. Na polskich Humvee akurat dobrze się znam .

 

Model wymiata
Model jak prawdziwy
REWELACJA ! ! ! ! !
Na prawdę fajny hummer

Jeszcze raz dziękuję za miłe słowa .

 

zostań przy pędzlach, nie każdy potrafi tak malować pędzlami.

Na razie niczego nie zamierzam zmieniać. Jednak fakt faktem, przy tym modelu miałem naprawdę porządne problemy z farbą, nie sądziłem, że na koniec uda mi się uzyskać w miarę dobry wygląd. Na szczęście się udało, więc i pędzle ocalały i czekają na kolejny model .

 

ale przykurzyłbym jeszcze nieco koła.

Być może jakiś lekki kurz by tam się przydał. Aczkolwiek z drugiej strony te pojazdy bardzo rzadko jeżdżą i w zasadzie często stoją czyściutkie pod plandekami. Ale może w bliskiej przyszłości coś tam poprawię, choć raczej wolę czyste modele.

 

Dziękuję za komentarze oraz za wyróżnienie w postaci Fotki Admina Taki pozytywny odbiór zachęca do budowy kolejnych modeli .

 

Pozdrawiam!

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.