Skocz do zawartości

LAND WASSER SCHLEPER


tadeusz6514

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam coś ciekawego do sporej kolekcji modeli wykonanych przez moją skromną osobę, Skala 1 : 72 ,model się świeci gdyż jeszcze nie umiem dobrze wykonywać zdjęcia Pozdrawiam.

294hzs6.jpg

[imghttp://i50.tinypic.com/2e5nwy8.jpg][/img]

33z6vlg.jpg

j0xkch.jpg

15fsm6b.jpg

2cs7xx3.jpg

Pewni krytyka będzie powalająca ,mam nadzieję że szczera.TADEUSZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to ja powiem szczerze Najlepiej zrób foty na dworze przy świetle słonecznym, wyjdą wtedy super. Teraz trudno cię ocenić, bo nie tyle że model błyszczy, to foty są mało ostre. Naprawdę trudno mi się wypowiedzieć jeśli chodzi o ocenę. Widzę jedynie że lubisz modele mocno zużyte, wyeksploatowane ostro Czekam na lepsze foty. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość wykonania jest po prostu fatalna. Jedynym plusem tego modelu jest to, że prawdopodobnie jest wykonany od podstaw przez ciebie.

Raczej nie model jest tragiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego chwała ci za to że robisz modele od podstaw, ale to jeszcze nie wszystko. Dochodzi do tego jeszcze malowanie, a to niestety w twoim wykonaniu nie powala na kolana. Nie będę się wypowiadał co jest źle, bo praktycznie wszystko jest źle zrobione, jeśli chodzi o malowanie. W innym temacie pokazujesz kolekcję swoich modeli. powiem szczerze, że jak by postawić twój pierwszy model i ten ostatni to wyglądem malowania nie wiele by się od siebie różniły. Po prostu nie rozwijasz się. Robisz już dwudziesty model i nie widać wcale postępu. A za każdym razem zapraszasz modelarzy do robienia modeli własnoręcznie. Znam paru takich, którzy też robią modele od podstaw w różnych skalach i robią to o niebo lepiej od ciebie.. Moja rada jest taka. Przeglądaj fora internetowe. Załóż np. na tym forum warsztat kolejnego modelu (nie musi być od podstaw) a wtedy koledzy będą ci podpowiadać jak to zrobić, żeby było dobrze. Może się nauczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania po części masz rację .. co do nauki robienia modeli jeszcze mógłbyś dużo nauczyć, nie jednego modelarza od szkutnictwa po redukcyjne modele do modeli z papieru do plastików jedyne co widzicie to malowanie, reszta to g.... ,w następnej prezentacji pokaże wam model z pudełka i chyba dobrze pomalowany . Jestem ciekawy oceny ,a co do ostatniego wpisu jest on poniżej krytyki i ten wpis powinien być oceną tej osoby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o mój wpis ? Przecież to żart, nie mający nic wspólnego z twoim modelem. Miał za zadanie rozluźnić ową napiętą sytuację. Ale widzę że nie umiesz przyjmować Godnie Konstruktywnej krytyki. No cóż... nie każdy ma dobry dzień

Na koniec powiem Tak: Czekamy wszyscy z niecierpliwością na Model który tak Zapowiadasz, i mam nadzieję że teraz powali nas na kolana, oczywiście pozytywnie. Przestań walić focha, bierz się za składanie i pokazuj. Najlepiej może załóż warsztat, Koledzy na pewno będą służyli cennymi radami, ktróe popchną cię do przodu w rozwoju modelarskim.

Powodzenia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to że został wykonany od podstaw chwała , jednak za malowanie i brudzenie które zniszczyło cały efekt no cóż, delikatnie mówiąc nagana Szkoda całej zniweczonej pracy, proponuję następnym razem założyć warsztat na forum i na pewno z poradami "kolegów" będzie lepiej.

Przede wszystkim inwestowanie w chemie i narzędzia, po sobie wiem że to popłaca.

 

Natomiast Panowie, nie sądzicie że niektórzy z was przesadzili w swojej dosadności, wszystko można powiedzieć, zależy tylko jak to się powie

Na prawdę to forum nie jest, od obrzucania się dosadnie ujmując gównem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to że został wykonany od podstaw chwała , jednak za malowanie i brudzenie które zniszczyło cały efekt no cóż, delikatnie mówiąc nagana Szkoda całej zniweczonej pracy, proponuję następnym razem założyć warsztat na forum i na pewno z poradami "kolegów" będzie lepiej.

Przede wszystkim inwestowanie w chemie i narzędzia, po sobie wiem że to popłaca.

 

Natomiast Panowie, nie sądzicie że niektórzy z was przesadzili w swojej dosadności, wszystko można powiedzieć, zależy tylko jak to się powie

Na prawdę to forum nie jest, od obrzucania się dosadnie ujmując gównem

Dobrze powiedziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzę że nie umiesz przyjmować Godnie Konstruktywnej krytyki. No cóż... nie każdy ma dobry dzień

 

Problem jest taki, że pierwszy post zawierający konstruktywną krytykę, to drugi post Imka46. Poprzednie posty stworzyły tylko słabą atmosferę (oczywiście te krytyczne). Może wzorem zagranicznych forów skupimy się na konstruktywnej krytyce i jeżeli coś nam się nie podoba to postarajmy się podpowiedzieć autorowi wątku, jaki my mamy na to pomysł.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że po merytorycznym poście kolegi Imka, reakcja była już agresywna. Mam nadzieje, że spowodowana już ostrą atmosferą.

 

Natomiast Panowie, nie sądzicie że niektórzy z was przesadzili w swojej dosadności, wszystko można powiedzieć, zależy tylko jak to się powie

Na prawdę to forum nie jest, od obrzucania się dosadnie ujmując gównem

 

Zgadzam się z Tobą z małą uwagą. Może warto się jednak ograniczać do konstruktywnej krytyki, wyrazów zachwytu lub drobnych uwag bez specjalnych osądów.

 

Jeżeli autor danego postu uważa, że wyraził konstruktywną krytykę i reakcja autora pracy była mało "profesjonalna" to można zapamiętać sobie osobę i już nie komentować prac tego osobnika.

Traktujmy to forum jako miejsce spotkań ludzi o podobnych zainteresowaniach i możliwość wymiany wiedzy, a nie jako miejsce na wyładowanie złych emocji (uwaga ogólna, nie odnosi się do Waszych postów. To kontynuacja poprzedniego zdania).

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się obrażać. Model wygląda jak w skali 1:300. Zapewne skorzystałeś z kartonowej wycinanki, i spoko - to jest dobra metoda. Ale pozwól że coś Ci pokażę - to również jest model wykonany z tworzywa na podstawie wycinanki:

Zdjcie2025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ..luzik takie gadanie nie przystoi ludziom kulturalnym, a zwłaszcza na tym forum . Co do modelu był wykonywany z planów i po części wzorowany na modelu z czasopisma Modelarstwo nr 1-2/2010(3).Co do okrętu szacunek ładnie wygląda jeszcze tylko reszta i będzie super . Część moich modeli jest wzorowana na modelach firmy GPM , za kolekcję modeli z Września 1939 chwalę ich na każdym odpuście .Myślę że koledzy z GPM-u nie mają mi za złe że robię ich modele tylko w mniejszej skali . Pozdrawiam TADEUSZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edyne co widzicie to malowanie, reszta to g....

 

bredzisz jak potłuczony. co po mistrzowskiej nawet budowie miniatury, kiedy na koniec zasmarka się ją niechlujnie polożonymi lakierami?

 

Święte słowa.

Co do samego modelu i malowania. Nie wiem w jaki sposób można ocenić na nim malowanie, skoro zdjęcia są nie ostre i oprócz bryły pojazdu, żadne inne szczegóły nie ( przynajmniej mi) rzucają mi się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.