Skocz do zawartości

Pz.Bef.Wg III K czyli mixt egzotyczny 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny, wspaniały wyborny, wyśmienity model czołgu....

zaczyna się to już robić nudne pomaluj jakiegoś na różowo albo w szkocką kratę

 

Poważnie to czkam na następny twój warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem w Lublinie na żywo ale trudno było się przyjrzeć ze względu na dystans. cudny modelik, jak to zawsze twoje produkcje. dwie małe uwagi - piechur powinien być raczej szary (chociaż w białym bardzo mu do twarzy), model mógłby być nieco jaśniejszy - wyglądałby jeszcze korzystniej. ale sam mam z tym problemy więc wiem jak jest. Temir akbar!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Model jest piękny. Wygląda jak w 1:35. Na prawdę wielkie brawa za wykonanie. Brudzenie jest bardzo ładne, a podstawka prosta i zarazem dobrze pasująca do modelu. Figurki to już kosmos. Ja tak pomalować nie umiem ludków z 1:35, a ty takie rzeczy robisz w 1:72.

Moja ocena to 6+/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

dwie małe uwagi - piechur powinien być raczej szary (chociaż w białym bardzo mu do twarzy), model mógłby być nieco jaśniejszy - wyglądałby jeszcze korzystniej.

Co do pierwszego – nie próbuję a nawet bym nie śmiał z tym polemizować z braku stosownej wiedzy, ale żeby nie było że wziąłem to sobie „z czapki” - sugerowałem się poniższymi fotkami :

 

File0032a.jpg

 

File0031.jpg

 

File0030.jpg

 

File0029.jpg

 

File0031a.jpg

 

Co do drugiego – to był mój „first time” jeśli chodzi o kamuflaż „panzer grau” i tylko to może służyć za jakieś usprawiedliwienie. Kolor bazowy przed psiknięciem rozjaśniłem ale jak pokazało życie działałem nazbyt ostrożnie i po kolejnych etapach tj. łosz na powrót kolor ściemniał i cały pogrzeb na nic ...

 

Piękna 72-dwójka, zarówno podstawka jak i sam model. Ogólnie to się nie lubię czepiać szczegółów, ale rzucił mi się w oczy kolor lufy karabinu piechocińca, chyba lepiej wyglądałaby pomalowana na czarno.

 

Model zacny podstawka niby prosta ale urokliwa i faktycznie ten piechur wygląda jakby mial średniowiecznego samopała(nie wiem czemu modelarze musza malować te elementy na nieszczęsny gunmetal-to nieporozumienie,ale łatwy do poprawienia.

 

Pomalowanie lufy na ten kolor rzeczywiście było nie najszczęśliwszym pomysłem , ale gdy to robiłem wydawał mi się wyśmienity – na szczęście skorygowania tego oczywistego babola jest bardzo proste.

 

Świetny Mógłbyś w skrócie opisać sposób w jaki wykonałeś błotko ? Z czego jest ''woda'' ?

 

Błoto to akryl + pigmenty MIGa a woda to preparat Vallejo „Still Water” zabarwiony akrylami Vallejo.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.