Skocz do zawartości

Milicyjna opowieść cz.1 czyli BTR-60PB (1:72)


Grzes

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już napisałem w moim portfolio, na początek roku, "Milicyjna opowieść" część 1.

Wprawdzie milicyjnych BTRów na forum dostatek, ale mam nadzieję, że i tego przyjmiecie

Ambitny plan jest taki, by wszystkie części tej opowieści doprowadzić do finału i połączyć w całość do 13 grudnia 2013...

Ale plany planami, a życie życiem, obaczym co wyjdzie.

 

Model: BTR-60PB

Producent: ICM (1:72)

Dodatki: opony ARMORY i caaaałe mnóstwo dodatków własnych

Malowanie: MILICJA, zima 1981/82

 

Model stoi na właściwej zimowej podstawce, ale nie w miejscu docelowym, stąd brak śladów na śniegu.

 

BTR-60_1_zps0895acfc.jpg

 

BTR-60_2_zps50af4dbe.jpg

 

BTR-60_3_zps6f6ee04e.jpg

 

BTR-60_4_zps15e4ee69.jpg

 

zepoki_zpsbafc1720.jpg

 

Mam nadzieję, niebawem będę mógł zaprosić na część 2 - ZOMOwskiego UAZa-469

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie. Powiedz mi tylko o tym napisie MILICJA. Czy jest to jakiś oryginał czy sam go robiłeś? Jak? Super model!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładne ZOMO

Śnieg z atomizerka czy robiony z czegoś kuchennego? No uazik rzeczywiście do tego będzie pasował więc czekam z niecierpliwością. Szkoda, że nikt Nyski-suki i Stara polewajki nie robi w 72. Aż się stare kombatanckie czasy przypominają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam do końca całkowitej pewności ale jestem z pokolenia doskonale pamietającego tamte czasy i nie kojarzę Milycyjnych BTR-ów wyposażonych w 14,5 mm czkm KPWT. Były natomiast wyposażane w wyrzutnie granatów łzawiących. Widywałem je w jednostkach najpierw ZOMO, a następnie Oddziałach Prewencji we Wrocławiu i Białymstoku, ale nigdy z KPWT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam do końca całkowitej pewności ale jestem z pokolenia doskonale pamietającego tamte czasy i nie kojarzę Milycyjnych BTR-ów wyposażonych w 14,5 mm czkm KPWT. Były natomiast wyposażane w wyrzutnie granatów łzawiących. Widywałem je w jednostkach najpierw ZOMO, a następnie Oddziałach Prewencji we Wrocławiu i Białymstoku, ale nigdy z KPWT.
A oczywiście, że były. Jak jeszcze pracowałem w policji to w Lublinie stał na Majdanku taki BTR z KPWT i napisem Policja. Wyrzutniki granatów miał z tyłu za wieżą. Niestety nie robiłem zdjęć, bo czasy wtedy były że tak powiem jeszcze nie komórkowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle u Grzesia kawał porządnego modelu. Choć właściwie powinienem napisać "kawałek", bo to skala 1/72 Bardzo dobra robota, tylko śnieg na pojeździe jakoś tak nieśmiało i wybiórczo leży... Ale co tam, dobrze jest

 

 

Ambitny plan jest taki, by wszystkie części tej opowieści doprowadzić do finału i połączyć w całość do 13 grudnia 2013...

(...)

Mam nadzieję, niebawem będę mógł zaprosić na część 2 - ZOMOwskiego UAZa-469

A coś więcej, jaki jest plan całości? Zapewne będzie coś jeszcze poza BTR-em i UAZ-em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie. Powiedz mi tylko o tym napisie MILICJA. Czy jest to jakiś oryginał czy sam go robiłeś? Jak? Super model!
Kalkomanie drukowane na zamówienie.
Śnieg z atomizerka czy robiony z czegoś kuchennego?
Soda oczyszczona, a większe zaspy z silikonu akrylowego posypanego po wierzchu sodą.
Nie mam do końca całkowitej pewności ale jestem z pokolenia doskonale pamietającego tamte czasy i nie kojarzę Milycyjnych BTR-ów wyposażonych w 14,5 mm czkm KPWT
Raczej staram się dokładnie badać budowane obiekty.

Polecam krótki film z zamieszek we Wrocławiu w 1982r. tam jest uzbrojony BTR i sporo innego ciekawego sprzętu:

Jak zwykle u Grzesia kawał porządnego modelu. Choć właściwie powinienem napisać "kawałek", bo to skala 1/72
No tak, u mnie jak zawsze model mieści się na dłoni
tylko śnieg na pojeździe jakoś tak nieśmiało i wybiórczo leży...
Nawet tę kwestię studiowałem z fotek, wybrałem "śniegowanie" w miarę kompromisowe, czyli nie za dużo, nie za mało.

Ale ponieważ śnieg na BTR-ku przyklejałem na lakier do włosów może to będę jeszcze nieco modyfikował (ale jeśli już to nieznacznie)

A coś więcej, jaki jest plan całości? Zapewne będzie coś jeszcze poza BTR-em i UAZ-em?
Troszkę panów z pałkami i jakichś protestujących, coby dynamiki nadać całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi.... MILICJA!" Fajny. Dla mnie trochę za jasny i wygląda na porzuconego. Dodaj jakiś koksownik, jakieś ulotki, skoro się zdecydowałeś na podstawkę bo ta Twoja zima smutna jak... grudzień 1981.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toć pisałem, że BTR to dopiero pierwsza z kilku części całości.

Druga część "Milicyjnej opowieści" robi się...

Także nie będzie tak smutno

UAZ_1_zps94bcbe5e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie pięknie! Podstawowy zielony kolor to jaka farba? Wydaje mi się że trochę bardziej w brązowo-oliwkowy powinna wpadać, ale to może być kwestia fotek i mojego kaprawego wzroku.

UAZ to z jakiej firmy model? Chodzi mi po głowie UAZ ale w malowaniu 6 PDPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy zielony kolor to jaka farba? Wydaje mi się że trochę bardziej w brązowo-oliwkowy powinna wpadać, ale to może być kwestia fotek i mojego kaprawego wzroku.
Dobrze piszesz, malowanko to któraś z oliwkowych Humbroli, ale zabij, numeru nie pamiętam
UAZ to z jakiej firmy model? Chodzi mi po głowie UAZ ale w malowaniu 6 PDPD.
Zestawik firmy MAC o taki: viewtopic.php?f=71&t=5177 + żywiczne koła Balaton Models
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem kiedyś z tym zestawem właśnie jako RD-115ZT/E z 6kł / 6PDPD.

 

Ordynarny short-run, kto robił to wie. Nie znaczy to że nie można z niego zrobić przyzwoitego UAZ'a Najgorsza padaczka to betonowa plandeka, nie popełniaj mojego błędu - wywal to badziewie i zrób z 'green stuff'a'

 

rd115ztemalutka.jpg

 

rd115ztemalutki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki.

Mój BTR będzie częścią scenki z początków stanu wojennego.

Późniejszy okres, kiedy to zamontowano na nich, nie wiem jak to fachowo nazwać, lemiesze? pługi? do rozwalania barykad, już mnie tak nie kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.