Skocz do zawartości

Pz.Kpfw.38(t) Ausf.E/F - Panda Hobby - 1:16


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, a teraz się ładnie przyznaj w którym muzeum zrobiłeś zdjęcia oryginału i jak to wkleiłeś na tło z photoshopa

A tak serio to znakomity model, ślady brudzenia i rdzy niesamowicie realistyczne, podziwiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka model wygląda efektownie i może się podobać, jest w nim trochę niekonsekwencji ale można przymknąć na nie oko.

Szkoda , że na rynku praktyczne nie występują uniwersalne dodatki do modeli w tej skali, dlatego osoba która próbuje swych sił w tej skali (a model to nie któryś z Tygrysów) jest skazana sama na siebie.

 

Sorki, ale mi akurat rdza się nie podoba (gąsienice i układ jezdny oraz wydechowy).
Mi to wygląda na jakiś pył, resztki ziemi w rdzawym kolorze. Chociaż autor sam powinien się wypowiedzieć co "miał na myśli"

 

Jednak dla mnie to nie jest minus bo przecież kwestie zużycia i brudzenia to cześć pracy twórczej modelarza gdzie ma on pole do dania czegoś od siebie by model stał się jego własnym indywidualnym "dziełem", wyrazem jego koncepcji. Z tego typu zabiegami jesttrochę jak z pracami artystów, każdy ma zwolenników i krytyków, zależy co komu w duszy gra.

 

Co jednak mi się nie podoba i czego za wizję artystyczną uznać nie można to błędy merytoryczne. W modelu Panda z pełną świadomością zrobiła kilka niedoróbek i rolą modelarza jest ich usunięcie lub bycie przygotowanym na krytykę, gdy model z takimi niedoróbkami przedstawia do oceny.

 

Co autor umyślnie pominął, a co powinno ulec zmianie.

 

- lewitujący kilof, brak dolnego mocowania kilofa, górne odklejone od ściany bocznej.

- brak pasków mocujących podnośnik do burty

- rączki szczypiec raczej powinny być ebonitowe

- łom jest źle zamocowany, nie był mocowany do błotnika tylko do ceowników wysokości ok 8-10cm, które były mocowane do błotnika

- brak 6 nitów na lewej stronie wieży (patrząc od tyłu wieży)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni chwalą, jedni krytykują... każdy oczywiście według swojego uznania .

Za wszystkie komentarze gorąco dziękuję .

Oczywiście model nie jest zrobiony perfekcyjnie - moim założeniem nie było zrobienie repliki (poprawienie wszelkich błędów i maksymalna waloryzacja), a jedynie ładnego, podobającego mi się modelu. W moim odczuciu osiągnąłem cel .

 

Hej ja sie za to zapytam cię jak z klejeniem modelu, miales jakies problemy ?? Model wart swej ceny ??

Pzdr. MT

Popatrz w warsztat z budowy. Generalnie model "składał się sam" - prawie jak Tamiya lub czasami nawet lepiej (w końcu to świeżutka produkcja). Osobiście uważam, ża cena jest bardzo atrakcyjna i wart jest polecenia. A koszty końcowe?... cóż to zależy oczywiście od tego kto i jak go wykona....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.