Skocz do zawartości

Merkava Mk. 1 - Tamiya 1:35


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z okazji, że udało mi się pożyczyć inny obiektyw, w końcu pstryknąłem skończoną jakiś czas temu Merkavę.

Model z dodatkiem blaszki Eduarda i kilka gratów na wieżę od BlackDoga. Gdyby nie te dodatki to model bardzo prosty w budowie. Jak to mawiają dodać klej i potrząsnąć pudełkiem.

 

Zapraszam do oglądania i komentowania:

_MG_1379.jpg

_MG_1380.jpg

_MG_1384.jpg

_MG_1385.jpg

_MG_1386.jpg

_MG_1388.jpg

_MG_1389.jpg

_MG_1391.jpg

_MG_1395.jpg

_MG_1397.jpg

 

_MG_1398.jpg

_MG_1399.jpg

_MG_1400.jpg

_MG_1401.jpg

_MG_1402.jpg

_MG_1403.jpg

_MG_1392.jpg

_MG_1404.jpg

_MG_1393.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Dumo. Chociaż moje modele przy Twoich to przedszkole.

 

Z tą ostrością to wiem, że nie wyszło do końca dobrze, ale musze winę częściowo zrzucić na pożyczony obiektyw.

Kumpel pożyczył mi obiektyw 50mm, bardzo fajny, dobre światło itd, ale w środku ma uszkodzoną jedną soczewkę, co powoduje brak ostrości i zamglenie na pewnym obszarze zdjęcia. Zauważyłem to dopiero po zrobieniu zdjęć.

Plus jest taki, że faktycznie ten obiektyw jest lepszy od mojego kitowego 18-200 i jest to pierwsza pozycja na mojej liście zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie pomalowany. Merytorykę zostawię specom.
Dziękuję. Ja też merytorykę zostawiam specjalistom.

 

Specem od izraelskiej pancerki nie jestem, ale bardzo mi sie podoba jego kolorystyka i sposób wyeksponowania
Dziękuję bardzo.

 

Są momenty, podstawka jest niesamowita.
Dzięki. A mi się wydawało, że podstawka taka sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały model moim zdaniem, perfekcyjnie zrobiony. Podstawka wymiata, a kolory super dobrane. Fajne cieniowanie i brudzenie. Liczę w przyszłości u siebie na taki poziom. Gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały model moim zdaniem, perfekcyjnie zrobiony. Podstawka wymiata, a kolory super dobrane. Fajne cieniowanie i brudzenie. Liczę w przyszłości u siebie na taki poziom. Gratuluję.
Dziękuję bardzo. Wygląda na to, że masz większe mniemanie o mnie niż ja sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam To mój pierwszy model jaki sklejam i mam do Ciebie pytanie. W instrukcji jest napisane żeby nie sklejać ze sobą tych dwóch kół ( razem jest ich 12) ale gdy je mocuje do zawieszenia to juz mam je przykleić ? W innym razie poprostu spadają. Myślałem że idea nie sklejania tych kół ze sobą związana jest z tym żeby po sklejeniu koła mogły się obracać i czołg mógł "jeździć". Proszę o odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamiya i wielu innych producentów stosuje tak zwane "poly caps" czyli małe winylowy tuleje.

Te tuleje wkłada się pomiędzy dwie połówki kół ale nie przykleja się tej tulei niczym za to skleja sie połówki ze sobą zamyjakąc tą tulejkę w środku koła.

Dzięki takiemu zabiegowi tuleja może się swobodnie w środku obracać jednocześnie nie wypadnie.

Po założeniu koła na zawieszenie a raczej na wystający bolec powoduje że koło się obraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny udany model Merkavy. Świetny wash, ślady użytkowania i ogólnie całość. Baaaaardzo mi sie podoba!!!!
Bardzo dziękuję za słowa uznania.

 

Bardzo mi się podoba malowanie. Właśnie coś takiego chciałbym umieć robić.
Dzięki wielkie. Wbrew pozorom niektóre efekty bardzo łatwo osiągnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły model i podstawka ale ma trochę uwag odnośnie kolorystyki. Za bardzo mocny wash czarny. W pustynnych klimatach wszystko wypełnia pył, piach. W zagłębienaich ujdzie (niby cień), ale na elementach wypukłych (błotniki) to raczej pył w kolorze gruntu a nie czarny brud. No i ta zieleń - plecak, hełm, kanister i krzaczki pociągnięta tą samą farbą ? Jeszcze zbyt srebrna lina holownicza. Ale ogólnie fajny model !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dla mnie ten wash, szczególnie przy kratkach na burcie wygląda bardzo spoko. Nie wiem czy to wina zdjęć, ale góra kadłuba wydaje się strasznie płaska, jakby detale były namalowane na wytłoczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.