Skocz do zawartości

M1025P1 GMV-S Dumvee, JW GROM, Afgan 2007/2008, Tamiya 1/35


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

WARSZTAT był podwójny, to i galeria podwójną będzie

 

makinen + kubisz

file.php?avatar=505_1348580536.jpg + file.php?avatar=55_1334303709.jpg

 

Modele pojazdów M1025P1 GMV-S używane przez JW GROM w Afganistanie, 2007/2008.

 

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

makinen

 

- model baza: Tamiya (35263) M1025 Humvee,

- pancerz ASK: Eduard (35785) M-1026 additional armour plate Iraq,

- koła: Panzer Art (RE35-212) Road wheels for HUMVEE (late pattern),

- elektronika: z zestawu Pro Art Models (PAU-35010) US modern radio and satellite communication set,

- zderzak Ibis Tek: z zestawu Bronco (CB35092) M1114 Up-armored HA (Heavy) Tactical Vehicle,

- broń ręczna: Trumpeter (00510) M4 S.I.R & CQBR oraz M82 Barret z modelu Academy (13415) M998 I.E.D Gun Truck,

- wieża GPK, opancerzenie tyłu, tylny zderzak wraz z półką: od podstaw,

- wyposażenie dodatkowe: z różnych zestawów DEF Model (cooler), Legend Prod. (plecaki, karimaty, skrzynki amunicyjne, kanistry), Eduard (siatka Barracuda), Tamiya (łożka polowe), Pro Art Models (kanistry).

 

IMG_5528_zps6d9485bd.jpg~original

IMG_5530_zps6c165186.jpg~original

IMG_5531_zps633a87ce.jpg~original

IMG_5532_zpsc2854650.jpg~original

IMG_5533_zps828b6181.jpg~original

IMG_5534_zps3c25f36e.jpg~original

IMG_5535_zps79cdf72f.jpg~original

IMG_5536_zps13d7250f.jpg~original

IMG_5537_zpsc859d4de.jpg~original

IMG_5538_zps17355220.jpg~original

IMG_5539_zps16d49c5b.jpg~original

IMG_5540_zps1e68f23a.jpg~original

 

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

kubisz

 

- model baza: Tamiya (35263) M1025 Humvee,

- pancerz ASK: Eduard (35785) M-1026 additional armour plate Iraq,

- koła: z modelu Bronco Models (CB35080) M1114 Up-armored Tactical Vehicle,

- waloryzacja karabinu M2: RB Model (35B13) 12,7mm (0,5") Browning M2,

- elektronika: Pro Art Models (PAU-35010) US modern radio and satellite communication set oraz Pro Art Models (PAU-35020) US Radio Set SINCGARS,

- dodatkowe uzbrojenie: Live Resin (LRE35086) M249 SAW w.plastic stock and handguard,

- broń ręczna: Trumpeter (00510) M4 S.I.R & CQBR oraz M82 Barret z modelu Academy (13415) M998 I.E.D Gun Truck,

- wieża GPK, opancerzenie tyłu, tylny zderzak wraz z półką, wyciągarka: od podstaw,

- wyposażenie dodatkowe: z różnych zestawów DEF Model (cooler), Legend Prod. (plecak), Value Gear (zrolowany klamot), Meng Model (butelki, skrzynka Pelican Case), Tamiya (łożka polowe), Bronco (skrzynki amunicyjne), Pro Art Models (kanistry, aparat fotograficzny, laptop).

 

GROM1.jpg~original

GROM2.jpg~original

GROM3.jpg~original

GROM4.jpg~original

GROM5.jpg~original

GROM6.jpg~original

GROM7.jpg~original

GROM8.jpg~original

GROM9.jpg~original

GROM10.jpg~original

GROM11.jpg~original

GROM12.jpg~original

GROM13.jpg~original

GROM14.jpg~original

GROM15.jpg~original

GROM16.jpg~original

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monotonne te wasze galerie, zawsze na tym samym wysokim poziomie . Panowie powiedzcie mi jak kiedyś nie daj Bogu skończą się kolejne ewolucje młotka co będziecie lepić? Pancerka? Niemiecka? . Całkiem serio modele świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie

 

 

Panowie powiedzcie mi jak kiedyś nie daj Bogu skończą się kolejne ewolucje młotka co będziecie lepić?

Żartujesz? Tysionc pincet sto dziwińcet wersji i wciąż przybywa... Nie ma bata, żeby się skończyły. Można różne modele codziennie do usr... śmierci lepić (nawet, jak się do setki pożyje ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie

 

 

Panowie powiedzcie mi jak kiedyś nie daj Bogu skończą się kolejne ewolucje młotka co będziecie lepić?

Żartujesz? Tysionc pincet sto dziwińcet wersji i wciąż przybywa... Nie ma bata, żeby się skończyły. Można różne modele codziennie do usr... śmierci lepić (nawet, jak się do setki pożyje ).

No to ja wam życzę dwięście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co pordzucił makinen to różne kierunki rozwoju Humvee, ale jeśli chodzi o bezpośredniego następcę, to od lat Amerykanie męczą program Joint Light Tactical Vehicle (JLTV), mający wyłonić takowego. Obecnie pozostało trzech konkurentów:

 

AMGENERAL-BRV-O-ACP_zpsd1376679.jpg

Lockheed-JLTV-ACP_zpsa9d19d89.jpg

Oshkosh-LATV-ACP_zps0a9c5bb9.jpg

http://www.acarplace.com/news/category/future-vehicles/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, oba modele wyszły klasa. Zresżtą co tu dużo mówić, obaj twórcy to fachowcy w dziedzinie Hammvee. Co mi się nie podoba to plandeki w obu modelach. Wyglądają jak kawał blachy, wrzucony na górę. Nie wiem z czego były robione, ale myślę, że zastosowanie tutaj chusteczki higienicznej dało by lepszy efekt. Natomiast całość jest super wykonana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba modele wyszły klasa

 

 

Co mi się nie podoba to plandeki w obu modelach. Wyglądają jak kawał blachy, wrzucony na górę. Nie wiem z czego były robione, ale myślę, że zastosowanie tutaj chusteczki higienicznej dało by lepszy efekt.

Ale u mnie to jest właśnie chusteczka higieniczna. Przyznaję, że na zdjęciach wygląda średnio. Ale oglądając sam model widzę, że całkiem nieźle mi to wyszło, choć nie znalazłem dobrego sposobu na jej wycieniowanie malowaniem Muszę ją jednak jeszcze podmalować od spodu, bo za bardzo przepuszcza światło - zobaczyłem to dopiero w tej galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mały bonus ode mnie:

DSCF1118.jpg

DSCF1121.jpg

Książka, która była inspiracją do budowy tego modelu. "Trzynaście moich lat w JW GROM" to wspomnienia Andrzeja K. Kisiela, który spędził trochę czasu w podobnym GMV, jak mój model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Bardzo fajne modele - obydwa mają dużo detali - jest na czym oko zawiesić. Niesamowite jak wy się znacie na tych konstrukcjach - wymasterowane są na maksa :-) Szkoda tylko troszkę, że nie robicie do nich podstawek - to by mocno urozmaiciło ogólny odbiór. Co zaś się tyczy plandeki to specjalistą nie jestem ale podslyszałem gdzieniegdzie, że podobno dobrze jest plandeki robić z niebieskiego ręcznika papierowego do rąk (taki bardziej techniczny). No ale to bardziej są takie podsłyszane opinnie na zagranicznych forach, w praktyce jeszcze tego nie sprawdzałem. A próbowaliście kiedyś zrobić plandekę z green stuff putty ???

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Super są te autka:super: .Bardzo dużo szczegółów( najbardziej to lubię)które ożywiają pojazdy - butelka z wodą czy puszka z piciem(jakbym swoje auto widział ) . Piotrek zainwestuj w lufy do M2 a będzie .Ale gdzie są ludki .Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.