Skocz do zawartości

BMP-1U 'Skhval' - 1/72 ACE + S Model


TankRed1070

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny odcinek dla zmęczonych II Wojną ;)

 

BMP-1U 'Skhval' Tym razem połączenie części z ACE i S Model. Trochę dłubaniny trzeba było dołożyć. No i wyrzeźbić przestrzenie między zębami gąsienic.

Na końcu kilka zdjęć z warsztatu.

 

Pozdrawiam

 

skhval_0001_zps5pe0o5em.jpg

DSC00829_zps1saurjow.jpg

DSC00828_zpsipuratp6.jpg

DSC00827_zps0n3kmxhc.jpg

DSC00826_zpsvema9soz.jpg

DSC00825_zpsv4qonogr.jpg

DSC00824_zpsczj3qvdy.jpg

DSC00822_zpsxri3ckal.jpg

DSC00821_zpsbwly8iy3.jpg

DSC00820_zpsjsbvziv9.jpg

DSC00819_zpsfaf1gitl.jpg

DSC00818_zpss1rnagx0.jpg

DSC00817_zpsdjzgpfef.jpg

DSC00816_zpswptf87jg.jpg

DSC00815_zpseptps6mh.jpg

DSC00814_zpsnqsxtaeg.jpg

DSC02720_zpsmepwpbew.jpg

DSC02721_zpsvf4ltxvo.jpg

DSC03051-001_zpsm1ujye2k.jpg

20140721_210902_zpsoay02nbo.jpg

DSC03196_zpszt7uvlcs.jpg

DSC03197_zpszynupqgs.jpg

DSC03198_zpsybwhpbnz.jpg

DSC03199_zpsaju9fcmo.jpg

DSC03200_zpsdlsejjdw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jest. Widziałem model już kilka dni temu na FB i się go nie mogłem doczekać na forum. Super praca.

Powiedz proszę parę słów na temat waloryzacji zawieszenia od S-modelu, Tobie wyszło rewelacyjnie. Figuranty jak w poprzedniej pracy kombinowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za komentarze i ciesze się ze model się podoba.

Wieża z ACE jak najbardziej składalna, znacznie lepsza niz BMP w ich wydaniu. Pragne podkreslic, ze termin "znacznie lepsza" został użyty relatywnie. Samoskładalna to ona nie jest. Samoskładalny jest za to S-model ale jako samoskładalny ma też swoje ograniczenia - trochę detali warto dorobić by uzyskac wartościowy model redukcyjny.

Waloryzacja zawieszenia: odciąłem górę gąsienicy dla lepszego dostępu a całośc prac przeprowadziłem frezami i miniwiertarką. Po skończonej operacji góra powędrowała na swoje miejece. W sumie ok. godziny roboty na komplet zawieszenia. Warto ten czas poświęcić bo zawieszenie prezentuje się o niebo lepiej.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedz w sprawie gąsienicy. S-model ma fajne jakościowo modele pomimo że składają się z kilku elementów. Jednak bolączką tych zestawów są gąsienice. No nic popróbujemy, zobaczymy co mi z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsienice faktyczne nie są najlepsze ale to pokłasie przyjetej technologii i założenia ze model ma byc prosty w składaniu. Inne rozwiazanie producent przyjął w Sheridianie i ZTZ99. Ten ostatni to już jest prawie "normalny" zestaw

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem mam T-35 i gąsienice bardzo dobrze się prezentują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wykonany model, figuranci również.

Ten sympatyczny cywil z rękami za głową ze zdjęć warsztatowych mnię zaintreresował- napisz proszę, z jakiegoż zestawu pochodzi...

Dzięki Ludzik z rękami na głowie pochodzi z zestawu Cesar-a (IDF)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło świetnie i po raz kolejny udowadnia jaka wdzięczna jest skala 1:72

Brawo

 

No tylko nie wiem czemu zamiast nazwy Szkwał użyłeś koszmarka językowego i to w dwóch odmianach, w temacie: "Skhval", na podstawce: "Shkval"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło świetnie i po raz kolejny udowadnia jaka wdzięczna jest skala 1:72

Brawo

 

No tylko nie wiem czemu zamiast nazwy Szkwał użyłeś koszmarka językowego i to w dwóch odmianach, w temacie: "Skhval", na podstawce: "Shkval"

 

Cześć,

Dzięki i cieszę się że się podoba

W kwestii pisowni: "Szkwał" napisałbym gdyby to był pojazd rodzimej produkcji. Cyrylicy nie używam, zresztą różnie może się zachowywać na różnych przeglądarkach i komputerach czytelników. Użyłem transliteracji proponowanej przez producenta zestawu. Przy okazji zrobiłem literówkę w tytule wątku. Za wychwycenie błędu bardzo Ci dziękuję !!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.