Skocz do zawartości

Sturmgeschutz IV (STUG IV) 1:35 Tamiya


xerix

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

ostatnio jak zawitałem w M-zone we Wrocławiu zacząłem się zastanawiać - jaka jest różnica w sklejaniu pancerki w porównaniu do samolotu czy śmigłowców. Nabyłem zestaw obowiązkowy: Sherman Firefly, Pantera, Merkava MKI i właśnie STUG IV. Najłatwiejszy wydał mi się STUG więc od niego zacząłem. Być może widzieliście go już na innym forum.

 

Przejrzałem publikacje i zdecydowałem sięna wersję z frontu wschodniego 2-giej Dywizji Pancernej Heinza Guderiana.

 

Zestaw: pudło + zimmerit + lufa + broń.

 

Jak zawsze z góry proszę o konstruktywną krytykę. Oto pierwsza pancerka w moim życiu

 

8zfu4i.jpg

mmsn7p.jpg

14wpo4i.jpg

jkzud1.jpg

osga49.jpg

1znol6o.jpg

2pyydti.jpg

2ivrib.jpg

vwphmr.jpg

dwb8ye.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się kolory zarówno bazowy jak i kamo.

Całość ładnie stonowana - chyba washem.

Obicia też nie są złe.

Natomiast błoto na ekranach wg. mnie wyszło bardzo słabo.

Chyba lepiej jakby go w ogóle tam nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figs utopijno niemerytoryczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo nie z tej epoki ;)

 

Samo malowanie faktycznie ładne. Te modele to straszne gnioty, więc szkoda oceniać jakość zestawu.

 

Jedyne w sumie do czego trzeba się doczepić to błoto - faktycznie lepiej, żeby go nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo nie z tej epoki ;)

 

 

Nie, bo nosi mundur ktory nigdy nie istnial, chyba ze na Kolei Wiedensko- Berlinskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze. Ludzik ogólnie jakiś taki garbaty w zestawie był. Specjalnie nazywam go ludzikiem Co dokładnie uważacie za niepasujące - kolory czy ogólnie mundur?

 

Co do błota pełna zgoda, akurat ten element jest nie skończony. Model będzie na małej dioramie z Ukrainy.Wówczas będzie to poprawione - przede wszystkim miałka struktura będzie zmieniona. I na przyszłość już wiem co robić inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się kolory zarówno bazowy jak i kamo.

Całość ładnie stonowana - chyba washem.

Obicia też nie są złe.

Natomiast błoto na ekranach wg. mnie wyszło bardzo słabo.

Chyba lepiej jakby go w ogóle tam nie było.

 

Co do malowania to deko inaczej było. Najpierw baza, potem kamo, potem baza z deko rozjaśniona i bardzo rzadka. Rozpylona na całość. Dopiero potem wash i grubym pędzlem delikatnie airfield dust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor bluzy. Powinna byc albo w kamuflaz (splitertarn) co oznaczaloby ze zostala uszyta w warunkach polowych przez krawca jednostku co bywalo, albo w kolorze feldgrau, czyli zwykla bluza wojsk ladowych co w przypadku stuga bylo mozliwe ale nie standardowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor bluzy. Powinna byc albo w kamuflaz (splitertarn) co oznaczaloby ze zostala uszyta w warunkach polowych przez krawca jednostku co bywalo, albo w kolorze feldgrau, czyli zwykla bluza wojsk ladowych co w przypadku stuga bylo mozliwe ale nie standardowe.

 

zerknijcie na link. czy w takim razie te mundury czołgistów z '43 mają błąd merytoryczny koloru?

 

http://www.super-hobby.hu/products/German-Tank-crew-1943-1945-552891.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie, tylko ze figs ma inny typ bluzy niz pancerna. Latwo to poznac chocby po kieszeniach na piersi ktorych bluzy czolgistow nie mialy. Pozniej wstawie Ci foty przykladowych bluz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza tylko pogladowo, oficerska, z zielonym kolnierzem, nie dla Twojej figury.

 

pk57001.jpg

 

I teraz cos dla Ciebie...

 

M40

 

 

121567591802_1_0_1.jpg

 

M43

 

$_35.JPG

 

 

I dla porownania bluza ogolnowojskowa M40

 

M40wb.jpg

 

i panzerjacke (ktorej Twoj figs napewno nie ma na sobie)

 

wh-panzer-jacket.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ja zaloze osobny watek i powstawiam troche fotek zeby lepiacy i malujacy figury mieli sciagawke? Oczywiscie tylko podstawy bo w przypadku szkopow zeby opisac wszystko wlacznie w yjatkami i wyjatkami od wyjatkow to bym

Musial tutaj prace naukowa stworzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie trzeba to przypiąć. Jak szukałem na necie to ekipa STUGa najczęściej miała albo ten szary ala polowy mundur albo taką kurtkę panceriacka. I nikt tej bluzy z kieszeniami. No chyba że dzieci pustyni. Taki wątek byłby bardzo pomocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stugi nie należały do wojsk pancernych, tylko do artylerii.

Nie do koncapojazdy były też przydzielane do dywizji pancernych w tedy załogi. Nosily mmundury pancerniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to uogolnienie jest... W dywizjach pancernych strukturalnie istnialy pododzialy stugow. W pulkach artylerii na przyklad. I wtedy noszono jak najbardziej mundury przynalezne zalogom dzial szturmowych. Sytuacje gdzy zalogi dzial szturmowych nosily czarne mundury wystepowaly wtedy gdy pod koniec wojny z braku wszystkiego straty w wozach w pulkach pancernych zaczeto uzupelniac artyleria pancerna lub niszczycielami czolgow. I wtedy, zalogi przesiadajace sie z czolgow na stugi i owszem, nosily czarne mundury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma opcji żeby był czarny. Lekcja odrobina po raz drugi. Jak pisałem na wstępie jest to Stug z II dywizji Guderiana. Ta, już pod nowym dowództwem została przeniesiona do obrony Arden (ów?). A mój model jest jeszcze z Ukrainy czyli '43-44. Bluza albo w standart albo kamo. Na pewno nie czarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam kroj wskazuje na to ze nie moze byc czarna. Chyba ze gosciu wpadl do beczki z przechodzonym olejem w mundurze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.