Skocz do zawartości

Trumpeter MTVR 1:35 + scratch konwersja


adamkijak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakoś tak wychodzi że zawsze kończe moje modele w niedziele, więc i tym razem zgodnie z tradycją prezentuje:

 

Model to Trumpeter MTVR skala 1:35, konwersja do wersji MAS armour - samoróbka.

Dodatki - Koła od Real Model (nie najlepsze tym razem), Crows II od Blast model (ta wieża z 50'ką na dachu), Warlock od Voyager (lizak na patyku z przodu maski) i szperacze (czytaj dodatkowe reflektory) od Bronco.

 

Czy mogłem lepiej?, pewnie że tak, brudzenie wyszło przesadzone i koła nie współgrają z brudem na reszcie modelu, sprężyny od zawieszenia trzeba było zrobić od zera z drutu, zabrakło zdjęc na APU (dodatkowy generator za kabiną) i budżetu na zakupienie MCTAGS, stąd wieża od Blast Models generalnie nie zaobserwowana na zdjęciach operacyjnych.

 

Zadowolony jestem z plandeki i tej szmatki na masce, jak zawsze model lepiej się prezentuje na żywo niż na zdjęciach, dużo subtelnego brudzenia czy cieniowania nie widać.

 

Ok, koniec wywodu:

DSC_1625_zps2svjrdyf.jpg

DSC_1629_zpsoucurz7b.jpg

DSC_1630_zpsjy05tnww.jpgDSC_1631_zps0zfheg96.jpg

DSC_1632_zpsbvmu58tf.jpg

DSC_1636_zpsjo1etmpo.jpg

DSC_1633_zpsbgrerke9.jpg

DSC_1624_zpssyzaygac.jpg

DSC_1623_zpsjcivmetf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze ta pancerna pake zbudowałes sam. Jesli tak, to szacun !!! Wyglada znakomicie. W ogóle bardzo mi sie podoba ten pojazd z ta pancerna paką. Malunek i brudzenie przyzwoite, ale daleko mu do bardzo wysokich w pancerce standartów. Taki troche na szybko. nie ma żadnego detalu malarskiego. Moze jeszcze dałoby rede cos domalowac ? ,-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny model, oryginalny, niespotykany "Budowlanie" wyszło jak najbardziej na plus. "Malarsko" może faktycznie bez fajerwerków, ale czy one są tu naprawdę potrzebne? Tak naprawdę większość amerykańskiego sprzętu z Iraku/Afganistanu jest dość nudna, jeśli chodzi o malowanie czy ślady eksploatacji. Zgodzę się jednak z tym, że koła jakby z zupełnie innego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie brudzenie w porządku. Widzę czasem betonowozy tak ubrudzone, dół - syfiasty, a góra lekko przykurzona; zależy skąd akurat jedzie. Boczne blachy paki też gustowne. Wyglądają realistycznie, nie muszą być na maksa poprzebarwiane, zapuściłbym może tylko wystające nity/łby śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem go w trakcie budowy. Muszę przyznać Adam że odwaliłeś kawał dobrej roboty. A czy malowanie nudne? Przykład Roy'a z Telford pokazuje że nie zawsze jest ono najważniejsze aby model zdobywał uznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, z tymi zdjeciami to raz mi się uda, raz nie, muszę dokupić pare lamp żeby światło z boku dodać.

Z gym brudzeniem to jest tak że łatwo model pobrudzić, a ciężko jak diabli realistycznie okurzyć.

Koła mocno kontrastują bo przesadziłem z brudzeniem podwozia, a nie że za mało je (koła) zużylem.

 

AdamsM1A1 - kupiłem na ebay-u tym razem zamiast bezpośrednio od producenta i powiem szczerze jestem zawiedziony jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.