Skocz do zawartości

ADGZ "Ostmark"


jerzype

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, tym razem spACErek przez piekiełko...

Model koszmarny nie ma się co rozpisywać, ktoś prowadził już tutaj warsztat z ADGZ..

Ja ten pojazd chciałem mieć, więc nabyłem i wykonałem:)

Modyfikacje:

-cały pojazd został wygolony do gołej płyty poza dwiema płytami osłaniającymi baki paliwa wz przodu, następnie dokleiłem wszystkie płyty i włazy stosując kliszę, HIPS za gruby, włącznie z drzwiami - klisza, nity, zawiasy z drutu itd Wszystko jest dorobione (ehh ACE)

-karabiny mg 34 z RODENA

-koła nie miały bieżnika, więc jak umiałem wytrasowałem bieżnik na każdym z kół dbając by grot bieżnika był właściwy tzn 4 koła w jedną i 4 w drugą

-lampy- osłona z blaszki, klosze Roden

-żaluzje i to co pod nimi, czyli cłodnica, ściany oddzielające baki paliwa,niestety mało widać

-łopaty, lewar+ mocowanie do nich, uchwyty holownicze przód i tył, mocowanie tłumika

-WIEŻA: płyta czołowa dorobiona, wycięty otwór wizjera/celownika

 

W modelu jest błąd- obydwa kadłubowe karabiny były po lewej stronie pojazdu, wszyscy modelarze popełniają ten błąd przy tym modelu

 

Mam nadzieje że na 1/09 wyrobię się z podstawką (Poczta w Gdańsku oczywiście) i poprawię brudzenie pojazdu bo właśnie zamówiłem suche pigmenty, miałem tylko European Earth.

 

Mimo, że to nie Panzer iii-vi, to mam jednak nadzieje, że jakieś komentarze się pojawią (z uwagami jakże dla mnie cennymi:)), wiem, ze model nie jest wolny od wad

 

2016081619.jpg

 

201608vyv.jpg

201608hrh.jpg

201608omo.jpg

201608rnr.jpg

201608gvg.jpg

201608mrm.jpg

201608tyt.jpg

201608lql.jpg

201608oyo.jpg

201608lxl.jpg

201608umu.jpg

201608tht.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Fajny szkrab, mam swojego ale w większej skali... produkty ACE cóż... bez komentarza ;) kto miał w ręku ten wie...

Gratulacje za fajny model czekam na podstawkę

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa...wyrzeźbić coś z ACE.....generalnie mamy jakąś bryłę...reszta to wkład własny.

Bardzo fajny...chłodnice o której pisałeś bardzo dobrze widać, opony super,w ogóle super.

Ps

Modelarze w 1:72 coraz prężniejsi co cieszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleiłem tego pokraka. Model z Ace to istna droga przez mękę, ale pojazd bardzo ciekawy.

Tylko z tego co pamiętam to pod żaluzjami chłodnicy była jeszcze siatka. Teraz pewnie już i tak po ptakach, bo musiałbyś go przeciąć na pół, żeby ją zamontować...

 

bandytów, którzy go produkowali

 

Hehehehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austriacy to byli często bardziej nazistowcy niż naziści. Teraz też lody kręcą z Rosją nie patrząc się na nic, a historię przemilczają.

 

Jakiś czas temu byłem na wakacjach w Gmund (Bawaria). Przy zwiedzaniu weszliśmy do malutkiego kościółka/kaplicy i tam wisiała tablica ze zdjęciami poległych na wojnie - wszyscy w mundurach Wermahtu Potem się dowiedziałem, że z Gmund pochodzi Rommel (wiem, że nie SS), mieszkał tam Himmler z rodziną (oficjalną), a w pobliskim Bad-Tolz była elitarna szkoła oficerska SS...

Kuźwa sielanka, mili ludzie, piękne widoki...

U dziadków gospodarzy gdzie mieszkaliśmy zdziwiłbym się jakby nie pracowała darmowa siła robocza złożona z podludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pojazd wyszedł Ci z tego zestawu - też kiedyś chciałem ten produkt ACE naruszyć ale nie mam do tego cierpliwości i szybko się tego pozbyłem.

(...)

Ale o co Ci chodzi ?

Czego ma dowodzić ten przykład Bawarskiego miasteczka - takich miejsc są setki.

Chciałbyś usunięcia tablic czy grobów poległych na wojnie żołnierzy niemieckich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Ci chodzi ?

Czego ma dowodzić ten przykład Bawarskiego miasteczka - takich miejsc są setki.

Chciałbyś usunięcia tablic czy grobów poległych na wojnie żołnierzy niemieckich ?

 

Zdecydowanie nie.

Razi za to selektywność pamięci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Ci chodzi ?

Czego ma dowodzić ten przykład Bawarskiego miasteczka - takich miejsc są setki.

Chciałbyś usunięcia tablic czy grobów poległych na wojnie żołnierzy niemieckich ?

 

Zdecydowanie nie.

Razi za to selektywność pamięci...

 

Mnie też razi. A o ile pamiętam to Austria została wcielona do Rzeszy nie po dobroci, a o tym okresie historii mówimy. Więc trudno powiedzieć, że wóz wyprodukowali bandyci, bo powstał w niepodległej Austrii i dopiero po Anschlussie ADGZ zostały zarekwirowane przez Niemców (głównie SS i formacje policyjne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za miłe komantarze!

 

Ausztryjak nie ausztryjak...ważne kto go używał.

Pojazd nieźle się sprawdzał w akcjach przeciwpartyzanckich bo w czasie wojny jeszcze kilkadziesiąt sztuk zamówiono.

 

Panzer 4

O tej siatce nie wiedziałem bo nie znalazłem zdjęcia, a plany jakie miałem jej nie pokazywały:(

...z tym wozem jest taki problem, że jest dużo zdjęć pokazujących to samo. Gdybym miał chociaż jedno dobre zdjęcie wnętrza to zrobiłbym go z otwartą wieżą- aż się prosi przy tej konstrukcji włazu (byłoby to ławe i efektowne).

Tak więc musiałem improwizować tzn jakaś ta chłodnica powinna być, o siatce gdybym tylko wiedział to bym wstawił:)

Na jednym zdjęciu chłodnica bez washa jeszcze, można sobie porównać. Jak się rzekło będzie trochę dobrudzony na podstawce, którą uczę się robić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.