Skocz do zawartości

M32B1 Tank Recovery Vehicle - Italeri 1:35


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem M32B1 Tank Recovery Vehicle. Baza do budowy to stara Italerka, którą udało mi się dostać jako "gotowy" model na allegro. Model był w opłakanym stanie i brakowało mu sporo części, ale z racji tego że ten model nie jest już produkowany od ładnych paru lat, musiał wystarczyć. Dorobiłem brakujące części, dałem nowe gąski, blachy od Edka dodatki od Tamiya, przyczepę od Italeri i tak oto się prezentuje ten nie typowy "sherman" Za jakiś czas stanie na odpowiedniej dioramce.

 

LFx48OQ.jpg

 

LsragEi.jpg

 

MR1s5pE.jpg

 

Sk2fe0W.jpg

 

37R5NTt.jpg

 

5JdLsV6.jpg

 

rlPzlMQ.jpg

 

SpGlrxO.jpg

 

PaQ4KpK.jpg

 

jC9jsV1.jpg

 

BHH7Lnc.jpg

 

qZtQGWf.jpg

 

GNtwgd2.jpg

 

gjQKjlA.jpg

 

v1cFE2r.jpg

 

nx9ruwS.jpg

 

Ab4HhZ3.jpg

 

EL2p69t.jpg

 

s2RBif8.jpg

 

TTywAEp.jpg

 

kr5w4cJ.jpg

 

1gLC4KD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

italeri niestety takie gaski robi...

 

Niestety robi takie gąski z którymi można zrobić wszystko co się chce. Trzeba tylko posiedzieć nad nimi...

 

Fotkę wklejam mojego M32 rozbabranego od kilku lat! Ten sam model, te same gąski i jakoś leżą....

 

track_zpst7obpoyn.jpg

 

Poza tym że model jest jak zwykle efektownie upaprany i zagracony, to jak zwykle dałeś plamę ze szczegółami:

 

- Wywal ten niemiecki "garnek" z osłony lewego reflektora, bo model Italeri przedstawia pojazd powojennej produkcji. Wojenna produkcja M32 to maszyny zbudowane na bazie M4A1 z małymi włazami, lub na bazie M4A3.

Stosowano zawieszenia: wczesne VVSS z poziomą rolką napinającą i HVSS.

-Wywal te worki z przodu, bo wyglądają jak skamieniały cement...

-Z przodu nad rolkami wyciągarki brakuje drzwiczek zamykających szczelinę wyciętą w pancerzu dla liny nawijanej na windę.

-Antena radio jest nie w tym miejscu. Powinna być w miejscu prawego przedniego wentylatora, który to w tych pojazdach był demontowany jako całkowicie zbędny.

-Nie zaszpachlowałeś dziur po centralnym wentylatorze kadłubowym, między włazami. Otwór po tym wiatraku był zaspawany i dopiero wtedy montowano moździerz 60mm.

 

Więcej nie chce mi się pisać...

 

W necie możesz znaleźć wszystko. Wystarczy tylko chcieć. O tym co napisałem, ja też gdzieś kiedyś przeczytałem w jakiejś mądrej książce lub w necie.

Bardzo namawiam cię do korzystania z takich źródeł wiedzy. Jak się oczytasz, to nie będzie obciachu.

 

Model mi się zasadniczo podoba. Jest efektownie upaprany. Podoba mi się pomysł z przyczepką (chyba mojemu M32 kupię taką samą). Tylko te gąski i zaniechane detale psują całość

 

 

Chcesz się dowiedzieć jak spreparować gąsienice Italeri ? Odezwij się do mnie na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.