Skocz do zawartości

T-72A (Zvezda 1:35)


93mati

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Oto mój kolejny model po kilkumiesięcznej przerwie. Malowany tak jak poprzednie pędzlem. Zastosowałem po raz pierwszy w życiu obicia robione pędzelkiem oraz pierwszy raz lakierowałem model. Postarałem się bardziej przy washu i suchym pędzlu. Proszę o opinie, ale nie bijcie .

Mam jeszcze pytanie jak go mam pobrudzić? Mam kupić pigmenty czy zastosować suche pastele? Zależy mi, aby to był mój najlepszy model i nie chcę go zepsuć (Bardzo podoba mi się te brudzenie T-72 Radka). A i te reflektory mogą być, czy mają być błyszczące?

 

NOWE ZDJĘCIA NIŻEJ NA TEJ STRONIE !!!

 

3254761c13da26abm.jpg

180b700110ddcb22m.jpg

0220c818a3963d7em.jpg

756bf3a6f434d67bm.jpg

32baed50e208e014m.jpg

 

Pzdr

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw go takim jak teraz! To wspaniały model! Popsujesz go tylko i straci na tym bardzo. W tym stanie w jakim jest teraz, jest po prostu swietny!!! Pozdrawiam >>>>marioba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie przesuwa sie na 1 pozycje na liscie zakupow. Poniewaz jest w jednolitym malowaniu, to moze warto sprobowac przetrzec krawedzie jeszcze troche mocniej. Obicia eleganckie, troszke ich wiecej moze na powierzchniach plaskich.

Ze wzgledu na moje wlasne zboczenie, to najbardziej podobalby mi sie taki:

T-72_Irak19914.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za komentarze

 

marioba Dziękuję za pochwałę, ale bez przesady. Moja chęć przybrudzenia go jest coraz mniejsza.

 

adamkijak Jak dla mnie już chyba wystarczy tych obić i suchego pędzla. Może zdjęcia są za ciemne i przez to model wygląda "jednolicie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik bardzo ładny! Świetnie wygląda kolor. Bardzo mi się podoba. I faktycznie, zgadzam się z kolegami, że taki czysty też ślicznie wygląda! Gratuluję bardzo udanego modelu!

 

A i te reflektory mogą być, czy mają być błyszczące

 

Błyszczące na pewno nie, bo są to reflektory podczerwieni. Te małe to jak najbardziej, czarne mogą zostać. Ten wielki, to z reguły widziałem w bazowym i tak też zrobiłem w swoim T-72.

 

t72_6.jpg

 

t72_8.jpg

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak świetnie taki wygląda, już nic nie zmieniaj Sorry, że powtarzam za innymi, ale nic więcej nie mogę napisać

Ooo zapomniałbym jak te obicia zrobiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że mój model się Wam podoba tym bardziej, że malowałem go pędzlem.

 

Ooo zapomniałbym jak te obicia zrobiłeś

 

Zrobiłem je za pomocą małego pędzelka farbką Vallejo Model Color o numerze 822 (czy 70822)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Model jest piękny, a co do reflektorów to ja je maluje czerwonym przeźroczystym lakierem (na czarnym podkładzie). Nie wiem czy to poprawnie ale jak się spojrzy pod światło na port potczerwieni w komórce to jest on właśnie przeźroczysto czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model .

Jak ja malowałem kiedyś pędzlem to nigdy mi tak dobrze nie wychodziły! Swoją drogą malowałem Humbrolami.

 

Co do reflektorów to mają pozostać czarne bo to są reflektory podczerwieni a w nich optyka jest zrobiona z germanu który jest czarny i nie przepuszcza światła widzialnego ale jest przezroczysty dla podczerwieni (miałem to na fotonice nawet na przykładzie tego czołgu.).

To w komórkach to chyba tylko dla ozdoby.

 

Ale się mądrze...

 

PS Napisz jak się go sklejało bo ja będę z niego robić PT-91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak się go sklejało bo ja będę z niego robić PT-91

 

Hmmm co ja - nowicjusz mogę powiedzieć o nim jeżeli nigdy nie sklejałem innych modeli T-72? Według mnie, jak na tą cenę to model jest w porządku, co ja mogę więcej powiedzieć? Na tym forum nawet ktoś skleja właśnie PT-91 na bazie tego modelu.

Słyszałem też, że ten od Tamiyi jest dobry na polaka i są nawet konwersje do niego aby wykonać Twardego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maciek92

No to niedługo będzie nowy Twardy może nawet założę wątek warsztatowy (jak kupię ten model ) choć z aparatem z komórki będzie ciężko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik bardzo ładny! Świetnie wygląda kolor. Bardzo mi się podoba. I faktycznie, zgadzam się z kolegami, że taki czysty też ślicznie wygląda! Gratuluję bardzo udanego modelu!

 

A i te reflektory mogą być, czy mają być błyszczące

 

Błyszczące na pewno nie, bo są to reflektory podczerwieni. Te małe to jak najbardziej, czarne mogą zostać. Ten wielki, to z reguły widziałem w bazowym i tak też zrobiłem w swoim T-72.

 

t72_6.jpg

 

t72_8.jpg

 

pozdrawiam!

 

Reflektory podczerwieni po zdjęciu stalowej osłony się błyszczą a błyszczy konkretnie

filtr.Błyszczą się także: okno celownika dalmierza i szkła wszystkich peryskopów. No koledzy, jazda do koszar i zobaczyć na własne oczy. Mówi to wam zawodowy czołgista.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.