Skocz do zawartości

Porzucony Mercedes 300 SL, Tamiya 1:24


Trojan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i zapraszam do oglądania mojej ostatniej pracy.

Warsztat można prześledzić tu http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=88&t=53372

Dodatkowo samodzielnie wykonałem podstawkę. Podłoże zakupione. Drzewo i krzaki wykonałem od podstaw. Użyłem zestawów liści do dioram oraz do krzaków suszonej pietruszki

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot1_zpsoxni0h1s.jpg

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot2_zpsilwxfhdj.jpg

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot3_zpsuqu4jtzt.jpg

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot4_zpseu2szvzc.jpg

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot5_zpsdaq45cig.jpg

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot6_zpsz3gtwkid.jpg

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot7_zpsapcvy3so.jpg

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot8_zps2ndmlcdq.jpg

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot9_zps19jwey0f.jpg

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot10_zpsau44cylw.jpg

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot11_zpsa2nu2s5g.jpg

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot12_zpsuroe6xkw.jpg

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot13_zpskh6zdmfr.jpg

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot14_zpsbadyvfiw.jpg

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot15_zpss8h2nxgx.jpg

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot16_zpszi2yqequ.jpg

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot17_zpsb9xneopb.jpg

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot18_zps1rrnax4j.jpg

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot19_zpse4pdacau.jpg

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot20_zps2k6wfheg.jpg

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot21_zpsw3yixged.jpg

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot22_zpstylqaqdv.jpg

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot23_zpszlozmdji.jpg

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot24_zpssezsi7xq.jpg

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot25_zpsfidjal95.jpg

 

Mercedes-300-Sl-Tamiya-fot26_zps9jlmkfmt.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialne foty

Oj tam

Zależało mi na tym by jak najbardziej zbliżyć się do realizmu. Stąd sesja na zewnątrz, naturalne światło, otoczenie itp. Udało mi się pożyczyć obiektyw Zeiss 1:2/50. Bez niego byłaby lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny!!! bardzo mi się podoba,tylko tłumik jakoś dziwnie wygląda ;)

Dopiero na zdjęciach zauważyłem, że nie ma końcówki wydechu. Odpadła w czasie transportu i leżała sobie w pudle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model. Powiedz mi jak go zrobiłeś?(bo jestem bardzo ciekaw, chodź to nie moja ''bajka''). Pozdrawiam

Krok po kroku jest pokazany w Warsztacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się jeszcze lepiej niż w warsztacie

Mam tylko jedną uwagę - nie bardzo mi pasuje ta podniesiona na sztorc maska...

W takich wrakach jest albo zamknięta (ewentualnie uchylona 30-40cm) albo w ogóle jej nie ma

Często też zdarzają się ptasie gniazda na silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się jeszcze lepiej niż w warsztacie

Mam tylko jedną uwagę - nie bardzo mi pasuje ta podniesiona na sztorc maska...

W takich wrakach jest albo zamknięta (ewentualnie uchylona 30-40cm) albo w ogóle jej nie ma

Często też zdarzają się ptasie gniazda na silniku

 

Dzięki za miłe słowa

Maskę postawiłem na sztorc by lepiej było widać silnik. Ale jest ruchoma to można ją zawsze zdeczka klapnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem warsztat(bardzo fajnie pracowałes) ale tam nie ma opisane krok po kroku jak go robires a taki ''laik'' jak ja nie wiem jak się robi wraki. Pozdrawiam

 

 

P.S Mój post powyżej jest błędny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie robi dobre wrażenie.

 

Wgłębiając się można zauważyć pewne rzeczy,. np.

Mech to chyba z farby. I nie wygląda to dobrze. Kiedyś pisałem jak można taki mech osiągnąć.

I ta trawa rosnąca na pojeździe. Również to dobrze nie wygląda.

Kierownice potraktowałeś jak resztę. Gdyby mocno płonął szyby by nie było i kierownica mogła by tak wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo odważny projekt.Bardzo fajne zdjęcia. Ale. 1 porzucony SL300. To jak banknot studolarowy, pożółkły ze starosci leżący na chodniku...2. Samo postarzenie wygląda nierealistycznie. Patrząc na ten wrak, nie mam skojarzeń z wrakami jakie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży wkład pracy, konsekwencja w wykonaniu, fajne zdjęcia... Efekt moim zdaniem przerysowany i nierealistyczny (bardziej mi się to kojarzy ze zniszczonymi czołgami niż samochodami). Przednie kierunkowskazy zalane "rdzawą farbą" raczej mnie nie przekonają... Czyli nie kupuje, ale gratuluje!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję samozaparcia i odwagi w "zniszczeniu" modelu. Na porzuconych wrakach się nie znam - jakoś nigdy nie pasjonowało mnie analizowanie destrukcji poszczególnych elementów auta, więc nie będę czepiał się szczegółów co i jak koroduje i jakie robi przy tym zacieki albo na jakich częściach powinna rosnąć trawa, a na jakich mech. Są w kwestii starzenia lepsi specjaliści. Rzuciły mi się w oczy jedynie koła - po tylu latach stania nie ma mowy, żeby utrzymało się w nich powietrze, szczególnie jak się spojrzy na sparciałe gumy.

Mimo wszystko model bardzo mi się podoba i choć wolę modele "fabrycznie nowe", to ten chętnie dołączyłbym do swojej kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży wkład pracy, konsekwencja w wykonaniu, fajne zdjęcia... Efekt moim zdaniem przerysowany i nierealistyczny (bardziej mi się to kojarzy ze zniszczonymi czołgami niż samochodami). Przednie kierunkowskazy zalane "rdzawą farbą" raczej mnie nie przekonają... Czyli nie kupuje, ale gratuluje!

 

Zgadzam się z Szanownym Przedmówcą

Od siebie dorzucę jeszcze, że ktoś zamontował nowiuśkie przełączniki świateł/kierunkowskazów do tego wraku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.