Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk.I - AIRFIX (nowy) 1:48


Ripper1

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynam nowy temat chociaż krążę ciągle wokół Bitwy o Anglię i Dywizjonu 303 ( ach ten sentyment do książki Arkadego Fiedlera )

A więc będzie to model zbudowany w oparciu o nowy produkt firmy AIRFIX

 

4842482b.jpg

fba22a4e.jpg

64c9a498.jpg

bbe14ed4.jpg

 

z niewielkimi dodatkami

 

d4e55fce.jpg

b1e3719f.jpg

 

jak wspomniałem wcześniej planuje zbudować samolot z Dywizjonu 303 i mój wybór padł na znany chyba wszystkim płatowiec nr V6684 RF-F który pilotował Witold Urbanowicz

 

15cead23.jpg

 

Ponieważ moja wiedza na temat "Huragana" jest niewielka proszę wszystkich kolegów o pomoc merytoryczną ( szczególnie o posiadane plany i zdjęcia tych maszyn )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się interesująco. Mam ten model w planach, chętnie popatrzę na wykonanie i dowiem się czegoś o jakości zestawu Airfixa. Muszę przyznać, że dawniej firma ta robiła za "chłopca do bicia", a teraz jakość jej modeli wyraźnie zwyżkuje. Kleiłem Me-109E w 1:48, bardzo mile wspominam. Ciekawe jak wypadnie Hurricane, czekam na wieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, wnęki podwozia w jakim kolorze? SKY czy naturalne aluminium??????????????

 

Marku, ekspertem nie jestem, ale po przejrzeniu zdjęć w moim posiadaniu stwierdzam, że raczej to jest ta druga opcja - naturalne aluminium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka rzeczy wyciąłem z ramek i poskładałem:

 

32b05f9d.jpg

e626ead8.jpg

35336613.jpg

de99dbf0.jpg

 

a nawet ponitowałem:

 

fd89b985.jpg

6fe2041e.jpg

806914b4.jpg

 

nie wiem na którym lepiej widać

 

oraz coś złożyłem we wnękach podwozia:

 

acb27422.jpg

 

czas na brudzenie a dalej kadłub

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzemplarz nitowany w ZSRR za uralem w czasie mgły ,-)). Przy nitowaniu trzeba zwracać uwagę na równoległość linii i na symetrie. Ja bym te nity trochę osłabił. Trochę je w gorszych miejscach przyszlifował, żeby ich nierówności nie były widoczne. Wtedy będzie tylko delikatnie widać, ze model ma nity, a ich rysunek nie będzie dominował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzemplarz nitowany w ZSRR za uralem w czasie mgły ,-)). Przy nitowaniu trzeba zwracać uwagę na równoległość linii i na symetrie. Ja bym te nity trochę osłabił. Trochę je w gorszych miejscach przyszlifował, żeby ich nierówności nie były widoczne. Wtedy będzie tylko delikatnie widać, ze model ma nity, a ich rysunek nie będzie dominował.

Po nałożeniu surfacera, kolorów kamuflażu, lakierów pod kalki, na kalki, brudzeń i ostatecznej warstwy lakieru dobrze będzie jak w ogóle będzie widać że model był nitowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.