Skocz do zawartości

Syryjski T-62 Trumpeter, RB Model... 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dawno nie robiłem żadnego warsztatu, więc pomyślałem sobie, że czas najwyższy.

Po kolei. W rolach głównych:

trumpt62mod72%20(1).jpg

04.jpg

I do tego, tak skromniej:

rb-model-35b122-lufa-do-127mm-dshk-m-1946-1-35.jpg

Oraz:

aberR33.jpg

Niewykluczone dalsze zakupy i oczywiście przeróbki własne.

 

Co ma z tego wyjść?

Coś pomiędzy:

rsyr-133.jpg

syaatx-103.jpg

T-62-engahns546-account-edit-a-marked.jpg

syrian_rebels_tank-apha-130213.jpg

 

Innymi słowy będzie Teciak z trwającej wojny domowej w Syrii. Z ktorej strony barykady - jeszcze nie wiem, ale to najmniej istotnie. Oczywiście zdjęć T-62 z Syrii jest dość sporo, ale strasznie pokracznie pomalowane mają te czołgi i cięzko zdecydować się na coś konkretnego.

 

Na dniach pierwsze fotki z postępów prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Coś tam sobie pokleiłem na kadłubie.

P1230322.jpg

Poza tym za mną jedna z najnudniejszych części klejenia - składanie i szlifowanie kół.

P1230327.jpg

Było przy tym nieco pracy, bo na chyba żadnym syryjskim T-62 nie zachował się bieżnik na gumowych bandażach. Toteż i ja swoje zeszlifowałem i podniszczyłem.

P1230328.jpg

ko1420a3.png

ko1420a1.png

ko1420a2.png

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

W ślimaczym tempie, ale przybywa detali. Osłony na lampki, jakieś przewody i instalacje - moderny to nie moja bajka, także nie wiem co, ale robię i dorabiam.

P1230329.jpg

P1230331.jpg

Zacząłem też myśleć na ładunkiem. nie wykorzystam, bo ani w Syrii takiej konfiguracji nie widziałem, ani mi się ona nie podoba. Szkoda zasłaniać całą wieżę.

P1230333.jpg

Zaczyna to wyglądać jak czołg.

P1230334.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczyło wsadzić lufę i byłby czołg gotowy

No niestety, nie ma aż tak lekko.

 

Link do zdjęć sie przyda, zwłaszcza że chodzi mi po głowie projekt z tych okolic

Mam nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie. Bliski Wschód to niesamowicie ciekawy i obfity rejon dla modelarzy.

 

Tymczasem zanim nie padnę na twarz idę coś posklejać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wszystko jest na sucho. Gąsienice to dwie części, góra-dół, koła tylko powkładane na blutack. Najpierw zdejmuję dół gąsienic, a potem sobie spokojnie wysuwam przodem górną część. Przedni błotnik też jest zdejmowalny, żeby to ułatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem sobie malować.

Na czarną bazę psiknąłem Red Brown Tamiya, sido dla zabezpieczenia i na to lakier do włosów. Następnie zielona baza i zdzieranko z okolic siatek, zasobników i zbiorników paliwa na kadłubie.

P1230552.jpg

 

Na to znowu sidoluks, lakier do włosów i piaskowe(w dwóch-trzech miejsach szare) plamki. I zdzieranko.

Wyszło tak:

P1230558.jpg

P1230563.jpg

P1230559.jpg

P1230555.jpg

 

Teraz trzeba to zabezpieczyć lakierem i po weekendzie bawimy się dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po awarii.

 

Dzisiaj szybko i skrótowo: model ma już pomalowane koła i bambetle, z którymi było mnóstwo zabawy. DszK pomalowany także wrócił na swoje miejsce.

 

P1230780.jpg

P1230778.jpg

P1230776.jpg

P1230781.jpg

 

I taki tam widok ogólny na całość:

P1230774.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Model nabrał kolorów po zabawach z płynami AK i olejami. Pomalowałem pokrowiec ochronny na dziale(trzeba go wycieniować jeszcze). Teraz czas na pigmenty i w zasadzie zabawa będzie skończona.

P1230933.jpg

P1230930.jpg

P1230931.jpg

 

Tak to mniej więcej będzie wyglądać niedługo:

 

P1230929.jpg

P1230928.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, ale któż mówi o manewrowaniu wieżą... nazwijmy to pozycją transportową, po prostu. Myślę, że to nie będzie wielkim nadużyciem, w internecie jest sporo zdjęć przeróżnych czołgów, z przeróżnych przejazdów na front/między pozycjami/etc. i one też są obładowane w sposób być może uniemożliwiający natychmiastowe wejście do walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiezach i kadlubie czolgi maja/mialy montowane specjalne kosze lub stelarze, które umozliwialy zapakowanie różnych gratow, raczej tak luzem, by sie to nie utrzymalo. Może te wersje tez byly w cos podobnego zaopatrzone ? Warto poszukac w innym wypadku lepiej nie kombinować, bo mozna przesadzic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale któż mówi, że będzie luzem... Jak model będzie skończony a bambetle znajdą się na stałe, to podorabiam liny od zaczepów i poręczy i wszystko będzie przytwierdzone w sposób "bezpieczny". ;)

 

Żeby zamknąć ten temat podrzucam kilka zdjęć, bardziej lub mniej konwencjonalnie obładowanych wozów bojowych... W niektórych wypadkach z obrotem wieży też mogłoby być krucho.

t-34_85_2.jpg

1-8.png

m4a2.jpg

320px-Snow_camouflaged_M4A3_Sherman_tank_with_a_76mm_gun_of_the_709th_Tank_Battalion_supporting_the_75th_Division_Colmar_region_of_Franc.jpg.html

3m3z9b-iwu.jpg

img9616wa1-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem pracuję nad podstawką... w zasadzie to jest prawie gotowa. Nic wielkiego, ale żeby nie było nudno i całkiem pusto, to postanowiłem zrobić kawałeczek barykady/checkpointu/jak zwał, tak zwał, w każdym razie w pomniejszeniu.

Wzorowałem się trochę na tych zdjęciach:

16990663.jpg

f2dlwjc0xkzf3brqac31.jpg

 

Mi wyszło tak:

P1230938.jpg

P1230943.jpg

P1230941.jpg

P1230942.jpg

 

Coś zmienić, dodać? Więcej gruzu, śmieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Warsztat zmierza ku końcowi. Zamierzam jeszcze popracować nad paroma detalami i zmierzyć się z figurkami.

 

Podstawka wzbogaciła się o więcej gruzu:

P1230954.jpg

P1230953.jpg

 

Z kolei tak to wygląda z praktycznie 100% skończonym T-62:

P1230949.jpg

P1230951.jpg

P1230950.jpg

 

Na koniec pochwalę się, że model został zauważony na konkursie w Krakowie

P1230948.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.