Skocz do zawartości

Zazdrość ma na imię Pz. Kpfw. IV D DAK :c))))


ams

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych....

 

Dlaczego taki tytuł postu?

 

Stali użytkownicy forum zapewne pamiętają modelarza o nicku Temir2... Zaprezentował tu warsztat oraz galerię swojej "czwóreczki D" o nr taktycznym 414 w barwach DAK... z szanowanej firmy MIRAGE.

 

Otóż ja ją zobaczyłem i już pozbierałem swoją szczękę z podłogi to ogarnął mnie taki płomień zazdrości, że postanowiłem też mieć taką.

A że ukraść jej nie mogłem (nie wiem gdzie Temir mieszka), postanowiłem sobie taka zrobić... Nie spodziewam się, że będzie lepsza, ale będę starał się dorównać Temirowi.

 

Dzięki Temir za inspiracje... Pozdrawiam

 

A oto jak wygląda moja "IV" w ostatnich chwilach przed podkładem. Przepraszam za jakość fotek, ale mam w tej chwili do dyspozycji tylko telefon.

 

2lk4dnk.jpg

 

2hrfzo7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czołem

I ten sam problem z PzIV z Mirage zrób coś z kołem napinającym bo jest za daleko do tyłu. Nie znam modelu ale coś tam jest z osią tego koła... popraw i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenną uwagę... faktycznie! Zerknąłem właśnie na plany i koło w modelu faktycznie jest za daleko... Coś z tym zrobię

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapy nad silnikiem powinny mieć otwory na których są żaluzje. Bo żaluzje z blaszek są ale czy otwory są?

 

Rzeczywiście, nie ma tam otworów... zastanawiałem się nad nimi, ale ponieważ nie ma zrobionego wnętrza komory silnikowej (a nawet jeśli by była zrobiona) to przestrzenie między żaluzjami w tej skali są tak mikre, że będą widoczne jako czarna (ciemna) przestrzeń. Postanowiłem to załatwić bardzo ciemnym wash'em. Musi to wystarczyć.

 

A co do malowania.... Temir też dostawał w warsztacie takie pytania... No trochę szkoda... ale fotki zostaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz wersję dopancerzoną pamiętaj o płytach na kadłubie ...

 

To będzie czołg o nr takt. "414", czyli bez dodatkowych płyt. Te na "wannie" są już usunięte.

 

Dzięki za przydatną uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj moje pytanie czym łączysz ze sobą 2 el. fototrawione? Bo połączone wyjątkowo ładnie i czysto

Do plastiku rozumiem na CA?

 

Metal do metalu w tej skali także CA. Używam do tego najrzadszego dostępnego kleju, który ma właściwości kapilarne i wnika między klejone elementy niemal nie zostawiając śladu w innych miejscach.

 

W dużych skalach polecam film Adama Wildera i lutowanie. ale myślę, że i na kleju się da...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

... no i pozamiatane :c)

 

ciekawe, że oblaszkowane modele niepomalowane wyglądają efektowniej...

 

Jest jeszcze czas, żeby coś poprawić... jestem otwarty na uwagi :c)

 

1zexv1x.jpg

 

2wbygaq.jpg

 

2zfmrl2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wachacz powinien być w pionie

 

Cenna uwaga, dzięki. Będzie to nieco karkołomna operacja ze względu na sporą ilość drobiazgów na modelu, ale postaram się poprawić te kółka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no nie żebym się czepiał ale to koło napinające...wachacz powinien być w pionie http://www.worldwar2aces.com/panzer-tank/panzer-iv/panzer-iv-5416.jpg a w modelu masz go pooziomo i dlatego koło ucieka strasznie do tyłu...

 

Znalazłem takie foto, które pokazuje wahacz w innym położeniu, tak "na oko" ok 45 stopni. Myślę, że na tym polegała idea tego napinacza. Może więc położenie jakie sugeruje Mirage nie jest aż takie złe. Chyba zostawię tak jak jest, żeby czegoś nie zdemolować.

 

panzerIVe3-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, a nawet bardzo dobrze to wygląda. Kołem napinającym nie przejmuj się zbytnio, jak dodasz gąsienicę i zrobisz ładne zwisy tejże niedokładności nie powinno być zbytnio widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Tylko na tym polega klopot z modelem Mirage ze odległość kola napinajacego od ostatniego wózka jest za duża, nie wiem czy model ma walnięte proporcje czy blad jest właśnie z mocowaniem kola. Zobacz na zdjęcia z boku pzIV i porównaj a czy zrobisz poprawkę czy nie... Twój model ale widziałem właśnie kilka 4 i ten detal rzuca sie w oczy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odległość kola napinajacego od ostatniego wózka jest za duża, nie wiem czy model ma walnięte proporcje czy blad jest właśnie z mocowaniem kola..

Zgadzam się.Teraz wygląda na to że koło napinające jest poza wanną czołgu.

Wahacz pozwalał na napinanie koła lecz w ograniczonym zakresie.Tutaj szczególnie z lewej strony wygląda jakby odpadło od całości.(to koło)

Zerknij : https://c2.staticflickr.com/8/7236/7268242916_41f41b5523_b.jpg - tu jest mocno cofnięte do tyłu, mimo to jest w połowie "żeberek" na kadłubie.

U Ciebie jest poza kadłubem.Możliwe jest małe złudzenie.Lewa strona - (fotka robiona pod kątem).

Na planach to doskonale widać.Środek koła jest zaraz za "żeberkami". http://panzerivtheworkhorse.devhub.com/img/upload/pz41.jpg

Na fotce późniejsza wersja - zasada ta sama - http://walkarounds.scalemodels.ru/d/359550-3/Panzer_IV_0006.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam po długiej przerwie c)

 

oto kolejna odsłona dramatu... Tak teraz wyglądamy po wash'u, a przed obiciami, kurzeniem i takimi tak...

 

Co do nieszczęsnego tylnego kółka... to zrobiłem co mogłem nie dewastując blaszek :c).. Gąski skróciłem o trzy ogniwa... Tak już musi zostać.

 

BTW... Dzięki za uwagi i opinie... są bardzo pomocne

 

nybq0w.jpg

 

2s0y3d2.jpg

 

30kwmxz.jpg

Sry za ostatnią fotkę... nie udało się z ostrością :c/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.