Skocz do zawartości

Ba-6 (1/72) oraz Ba-10 (1/35)


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

tak ostatnio podnoszą się głosy o nadmiarze nazistowskich pojazdów, więc postanowiłem odkurzyć swoją miłość do radzieckich samochodów pancernych.

 

W malarni jest właśnie duży Ba-10, więc coby się malowaniem nie znudzić, zacząłem sobie dłubać Ba-6 w mojej skali. Model to ukraiński UM (In-box).

 

Dawno przy niczym dłużej nie dłubałem, więc trochę go podrasuję.

 

Na początek nity na tylnym pancerzu:

IMG_2834.jpg

 

 

Wiem, że nie są odpowiednio małe, ale mniejszych już nie widzę przy montażu. A i tak lepiej będzie z takimi nitami, niż na płask. Poza tym ich dorabianie to cud robota, szczególnie z szantami w tle.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A jaką techniką wykonane? Przyklejona pocięta żyłka? Ja w swoim KW2 robiłem to tak, że najpierw sobie szpilką robiłem wgłębienia, co by wiertło nie uciekało. Potem wiertłem 0,3 robiłem otwory i na CA wklejałem takie dłuższe odcinki drutu miedzianego też 0,3 mm, przechodziły na wylot i zostawiałem na wierzchu tyle ile trzeba było. Potem docinałem i ew szlifowałem.

Nie wiem jakie to Twoje duże Mój Ba właśnie z tego powodu poszedł na półkę, tak więc powodzenia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że te nity są naprawdę małe, ale czy aby przypadkiem średnica otworów pistoletowych/obserwacyjnych (szto eta zdjes?) nie powinna być gdzieś 2-3 razy większa od średnicy łbów nitów?

Poza tym kierunek słuszny , życzę miłego nitowania. Swoich nitów zakuwanych z cyny na modelu Alana nie zapomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

metodę z nawiercaniem otworów i przeciąganiem drucików znam i szanuję. Jednak przy tym modelu do wykonania mam nitów kupę, więc postanowiłem skorzystać z metody prostszej, choć może nie tak efektownej. Jakbym zaczął się bawić w te druciki, to i praca stała by się mordęgą, i pewnie bym po niedługim czasie projekt porzucił. A nie o to chodzi

 

Tak więc moja metoda. Rozciągam kawałek ramki nad świeczką do jako tako odpowiedniej długości. Odcinam kawałek, nadziewając go delikatnie na czubek skalpela, przyklejam go delikatnie na klej revella. Kiedy zrobię już parę nitów, "podlewam" je Extra Thinem Tamiyi i zostawiam na co najmniej 2 godziny, żeby klej dobrze związał. Potem wystarczy je zeszlifować i nadać kształ nitu. Notabene te na zdjęciu nie są jeszcze do końca oszlifowane.

 

A średnicę mają między 0,3 a 0,4 mm.

 

 

nie powinna być gdzieś 2-3 razy większa od średnicy łbów nitów?

http://picasaweb.google.pl/jarek.trzcinski/Ba602/photo#5220552533584875826

 

Trzeba wziąć poprawkę na wielkość zdjęcia. W rzeczywistości na mój gust nie wygląda to aż tak nieproporcjonalnie.

 

Dzięki za komentarze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzisiejszy dzień zmagań. Popracowałem nad wieżą, żeby mniej nie przypominała oryginału.

W sumie zadowolonym jestem. Teraz przez noc podeschnie, a potem przeszlifuję jeszcze wszystkie nity do równej długości mniej więcej.

IMG_2844.jpg

 

A tu zdjęcie z większym braciszkiem:

IMG_2847.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps MrBat mozesz na priva w skrocie napisac jak wklejasz duze fotki a nie miniatury??

Tu masz dwa takie poradniki - do Picasy z której MrBat i np. ja korzystamy. Łatwiej jeszcze jest wrzucać z photobucket.

Poczytaj: viewtopic.php?t=7808

 

A co do tematu, bo się od dawna zbieram z komentarzem:

To podziwiam Cie MrBat - takie to małe, a piękne! Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem tego sposobu na nity w PzIV i myślę że lepiej jest szlifować koniec wypraski na okrągło, odciąć nożem, nabić na igłę i dopiero przyklejać bo szlifowanie na modelu jest ciężkie i można łatwo kształt stracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro i tak już była mowa o tym większym, to wrzucę jego aktualne zdjęcia, licząc na opinie. Traktuję go jako ćwiczenie głównie cieniowania. Nie będzie mocno wyeksploatowany.

IMG_2872.jpg

IMG_2869.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, mi się podoba! Akurat tak jak lubię

Dzięki

 

No dobra. Mały został ociosany z grubsza do postaci, gdzie można zacząć dorabiać szczegóły. Na początek takie ło:

IMG_2903.jpg

Tak, tak, co bardziej obeznani z tematem mogą mi wytknąć, że "dźwi" i klapy w tym modelu nie powinny wystawać, ale tak jest szybciej, ładniej i przyjemniej.

 

Wieża dostała kontrolną warstwę Surfacera. Jak widać trochę trzeba jeszcze doszlifować to i owo. Reszta i tak nie będzie widoczna pod makijażem.

IMG_2905.jpg

 

Zdjęcia takie a nie inne, bo doszedłem do wniosku, że na powiększeniu, przy którym można liczyć drobinki kurzu, nie wygląda fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, tamta fota była przy mocnym świetle robiona. A tutoriala nie ma co robić, bo i nic innowacyjnego w tym nie ma... Najpierw mocny czarny wash, potem suchy pędzel, brązowy filtr, żeby wszystko się zgrało kolorystycznie i na koniec trochę startych suchych pasteli (czarnej na cienie, na rozjaśnienia kolejno jasnozielona, żółta i biała).

 

Od rana dokleiłem koła i lekko przykurzyłem podwozie, żeby było ciekawiej. Jeszcze tylko trochę pasteli i poprawek i model idzie do galerii.

 

IMG_2921.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.