Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zauważyć, iż nasze ery były zarówno z jak i bez peryskopu. Więc ta "vacu" z Pavli Robercie do każdego era się nie nada.

 

Na początku lat 90-tych tylko jeden jedyny er latał jeszcze bez peryskopu- w 2el 32plrt- nb 1423.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Czy dysponuje ktoś z Was większą ilością zdjęć tego samolotu

Tutaj Wojtku zaglądałeś? Chyba nie będzie już wątpliwości

Ze zbiornikiem nie widzę problemów, mimo że były przypisane do s-tu krążyły między poszczególnymi egzemplarzami co widać na wielu zdjęciach nie tylko 11 PLM.

young- może i dobry pomysł z tym spisem treści , ale też nierealny [ a może ciężko ] do zrealizowania. Zobacz,ile stron , każdą by trzeba było przejrzeć żeby wychwycić zagadnienie, pospisywać.

No wiesz, a radzio_f kazałeś właśnie to zrobić. Przeszukać temat Stworzyliśmy taki wątek jakich naprawdę mało. Można by, to co robimy, nazwać "misją" popularyzacji takiego pięknego s-tu także wśród modelarzy. Więc starajmy się pomóc, szczególnie że pytania nie były jakoś specjalnie zajmujące czas i energię. Jak coś się powtórzy, nikomu nic się nie stanie ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

young- Szacunek dla Modelarza , ale na litość Boską , niech każdy który złapał bakcyla czy to modelarstwa czy wogóle lotnictwa, troszkę przysiądzie na 4 literach, przejrzy dostępne materiały [ nawet tutaj ], powrzuca sobie na kompa , stworzy odpowiednie foldery , trochę usystematyzuje to co uda mu się wychwycic i nie ma problemu .I dlatego byłbym też za tym aby stworzyć w ramach tego 21 1:1-coś na wzór poradnika dotyczącego wykonywania modelu 21-tak jak pisałem , części , wygląd , zbliżenia elementów , jak wykonać daną część itp. Ale to jest moje zdanie .

Ukłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przepraszam za błąd odnośnie numeru zbiornika. Babcia masz rację trzeba się zabrać za czytanie tej knigi o Migu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

Chciałbym ukazać zdjęcie naszego Zegrzyńskiego Biska który dość ciekawie zaparkował na CPPS-ie. Tutaj dopiero widać jaka to była konstrukcja ,że po wjechaniu na płyty wlot powietrza nawet się nie wgniótł.

 

9818parkowanie.th.jpg

 

Pozdrawiam Piotr Wawer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że po wjechaniu na płyty wlot powietrza nawet się nie wgniótł.

Tylko się zrobił lekko spłaszczony.A stożek trzeba było wymienic.

Typowy przykład fuszerki przy obsługach , zbyt dużego zaufania do kolegów, nieuwagi pilota i technika przy próbie . I wszystko razem dało efekt jak na powyższym zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dscf0345w.jpg

 

Mieć drąga w domku to frajda - ten jest ze słynnego MiG 21 R nr 2301

 

 

Któremu to dopalacz popsuł trochę walory lotne.... No i druga rzecz- sam generał ostatni raz nim w powietrzu wachlował...

 

Fajny dżojstik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca pewien.Na pewno po przenosinach Debrzniaków do Zegrza, ale nie w pierwszym roku .Liczę ze tak ok 92-93 rok, trudno trafić z datą , nikt wtedy nie prowadził kroniki zdarzeń Przynajmniej na moim szczeblu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest rozrobić trochę proszku w wiadrze z gorącą wodą .Zrobić gęstą pianę , zwykła szczotka do zamiatania i do roboty. Płukanko z wozu strażackiego , albo hydronetki i mamy piękny czysty płatowiec .Jeszcze rok , dwa , słońce spali zagłówek fotela , zżółknie kabina , farba odejdzie płatami itd itd .I w końcu albo pomalują "na wariata " wg koncepcji ewentualnego sponsora [ da na farby ] alby przesuną w najdalszy kąt aeroklubowego lotniska . I tak stracimy kolejny histotyczny samolot .Bo przecież tych 21 to mamy na pęczki [ tylko w jakim stanie ]

Ps .A opony to rzeczywiście "wymagają specjalnego doładowania " w aeroklubie nie ma fachowców

Odnośnie wspomnień .Po tym ostatnim 21 który wykonał lot w Naszych SP zostały tylko wspomnienia.Teraz zajmują się nim " kangury ",ale może tam będzie chociaż miał szansę jeszcze polatać .Jedno ze zdjęć z demontażu i przygotowania do wysyłki do Australii.

dsc00553b.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? jak patrzę na te gadżety to płakać mi się chcę, że pamiątki po ikonie polskiego lotnictwa myśliwskiego są pokitrane u ludzi pasjonatów albo gdzieś "zagramanicą". Przykro jest patrzeć jak te samoloty niszczeją w zbiorach placówek muzealnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod poniższym linkiem reszta zdjęc z rozbiórki historycznej szparki 9323, myślę że nie łamię regulaminu , w końcu to moje zdjęcia , a wrzucać każdemu zainteresowanemu na pocztę ponad 140 zdjęc to trochę za duzo , tym bardziej tutaj na Forum , za duzo miejsca by zajęło .Dzięki yong za podpowiedż , chociaż do końca nie jestem przekonany czy wszystko zrobiłem jak należy.Trochę techniki powyżej 21 i już się gubię .

 

http://www.megaupload.com/?d=BVBFZALP

 

A odnosnie zbiorów ,czy zbieractwa wszystkiego co związane z 21 , co w tym dziwnego że każdy łapie nadarzające się okazje ? Zobacz ceny takich rzeczy na aukcjach lub jarmarkach staroci..O sąsiadach zza wschodniej granicy nie mówię , tam mają wszystko , ale np kask pilota do lotów wysoościowych od 400 euro w górę . Ważne że mamy , ze cieszy Nas wszystko co związane z 21.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? jak patrzę na te gadżety to płakać mi się chcę, że pamiątki po ikonie polskiego lotnictwa myśliwskiego są pokitrane u ludzi pasjonatów albo gdzieś "zagramanicą". Przykro jest patrzeć jak te samoloty niszczeją w zbiorach placówek muzealnych

 

Nie tylko Tobie się chce płakać - niestety dzisiejsza rzeczywistość jest taka a nie inna. Pogoń za mamoną przesłania wszystko inne. Pierwszy polski MiG 21 nie stoi sobie w polskim muzeum lecz w Niemczech a dlaczego ?? Bo kolekcjoner niemiecki płacił w twardej walucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przyklad -amerykańskiego debilizmu i ciągłej fascynacji ZSRR. To jest chyba jakaś choroba .Nie wiem czy cieszyć się czy płakać .Nie znam się na prawie , ochronie znaków itp . ale czy przy sprzedaży takiego sprzętu nie można np. zagwarantowac w umowie z nabywcą w jaki sposób ma być przeprowadzona renowacja np .pod kątem zachowania oryginalnych znaków .Skoro to "mądre społeczeństwo " sprzedaje i kupuje działki na Księżycu , to pewnie i taką umowę też by zaakceptowali .Nie potrafimy dbać o swoje Tradycje .

 

9293polros.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.