Skocz do zawartości

Bergepanzer Tiger(P) Dragon 1:35


dweler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

moj model konkursowy to Bergepanzer na podwoziu Ferdinanda (P) z Dragona w skali 1:35.Wykonany bedzie z pudla chya ze po przejzeniu dokumentacji wyplyna jakies niezgodnosci.Zamieszczam in-boxa.I jeszcze jedna sprawa.Kobita zgubila mi spust od aero ew770 na zdjeciu oznaczony jako przycisk dwufunkcyjny.jesli ktos ma rozwalony taki aero i przycisk na zbyciu to chetnie odkupie i bede po stokroc wdzieczny.Jakies pomysly na zimmerit domowej roboty?

f740d87010dd7124med.jpg

in box

74b388c749cd67f8med.jpg

e2bbf163d5d3c4e9med.jpg

698ab29be6752b33med.jpg

1903e0efdc3fc511med.jpg

4ff66e77b36f0d3dmed.jpg

964c534ef7203b25med.jpg

9637dca207244525med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja z innej beczki. Konstrukcja ciekawa, nawet miałem planyna nią, ale no cóż inaczej wyszło.

I z pewnością będę tu zaglądał i obserwował co stworzysz z tego cudaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od zwykłej pseudoiwaty będzie pasował?

no kurcze nie wiadomo ale jak moglbys wrzucic zdjecie samego elementu to bede wiedzial czy pprzypasi.wielkie dzieki za odzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nooo modelik ten już kiedyś gościł u mnie na warsztacie, więc z uwagą obserwuje... ja jeszcze dodatki zbieram do swojego modelu i również w najbliższych dniach startuje...

 

Co do spustu aero... Marcinie chyba nie ten, aero Dweler'a zapewne ma taką "laseczkę" zamocowaną przymocowaną do spustu zawiasem...

Jeśli tak to mam element ten na zbyciu, zdechł mi w zeszłym tygodniu aero, także dawaj dane adresowe na priv i jutro będzie w drodze do Ciebie...

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Patterson ale to jest to o czym mowi Przemo.spust jest taki jak twoj tylko ma wlasnie zamiast tych bolcow zawiasik a na nim bolec ktory otwoera zawor z powietrzem.dzieki wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bergepanzer na podwoziu Ferdinanda (P)

Ciekawa teoria

 

No a jakie to ma być podwozie? Oczywiście, że tek Bergepanzer jest na podwoziu konstrukcji Ferdynanda Porsche.

Serio ?

No a kto według Ciebie skonstruował podwozie Tigera (P) i Ferdinanada? Przeczytaj dokładnie co PiterATS napisał, a dopiero potem się uzewnętrzniaj. A to, że dweler się przejęzyczył nie znaczy, że trzeba się uciekać do sarkazmu. Tym bardziej, że tytuł wątku jest prawidłowy, więc chyba wie co robi...

Tobie nigdy nie zdarzyło się coś przekręcić?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wóz inżynieryjny został stworzony ze względu na brak odpowiedniego holownika do ściągania Ferdinandów, pod Łukiem Kurskim więcej ich porzucono niż zostało zniszczonych. Polecam książkę AJ Press Ferdinand vol. I, można tam znaleźć plany i opis tej konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jadarze mi się to w oczy rzuciło.

wielkie dzieki

Polecam książkę AJ Press Ferdinand vol. I, można tam znaleźć plany i opis tej konstrukcji.

no wlasnie jeszcze nie mialem czasu poczytac.

Tym bardziej, że tytuł wątku jest prawidłowy, więc chyba wie co robi...

hehe no wiem.powinienem poprostu napisac ze na podwoziu ferdinanda porshe,to taka dykcja zla .A juz najlepiej by bylo Bergetiger (P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

dobra czas cos ruszyc w temacie.oto co dzis mi sie udalo zrobic.

DSC01553.jpg

DSC01554.jpg

dokupilem tez pare figurek,bedzie sie je cos przerabiac bo raczej lufy tu nie wyczyszcza.oraz tego mulliputa do walki z zimmeritem i cos do sluchania zeby sie przyjemniej lepilo(wgniata)

DSC01555.jpg

DSC01560.jpg

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,tez lubie pojazdy na tym podwoziu.

pierwsze walki z zimerritem.teraz ide tlumaczyc instrukcje do mulliputa bo chyba cos zle zrobilem bo dziadosko sie robilo

DSC01563.jpg

DSC01564.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milliputem Teracota niewątpliwie dziadowsko się będzie robiło skoro ma fakturę gliny. Supefine albo standardowy czerwony (bodaj yellow-grey).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milliputem Teracota niewątpliwie dziadowsko się będzie robiło skoro ma fakturę gliny. Supefine albo standardowy czerwony (bodaj yellow-grey).

no wlasnie nie wiedzialem ze sa rozne rodzaje a w sklepie taki mi dali,ze bedzie dobry.tlumaczenie instrukcji,moze jak sie do niej zastosuje to bedzie lepiej bo za pierwszym razem odrazu zmieszalem i polepilem:

 

Jeżeli wy nigdy używaliście *milliput* proponujemy który wyrabia s& (samodzielnie) znany (znajomy) z swoim zachowaniem przed próbą reperowania.wez mała kromka od każdej części,mieszają & (oni) i zwijać (toczyć się; zwój) do małego kulki.zplaszczyc to do kształtu monety i obserwują (przestrzegać) to nad 2 do 3 godzin.note* jak lepki i klej to jest kiedy pierwszy (najpierw) zmieszany.po godzina to przybywa gumowatosci i mniejsza ilość (mniej) lepki.in* 3-4 godziny to może być zreduk&&e do kształtu z nożem albo *scissors.in* 3-4 godziny to staje się bardzo twardy (trudny; intensywnie) i przylepia sie.po nocy to przybywa skała twardy (trudny; intensywnie)

 

tego tylko nie bardzo rozumiem

note how sticky and adhesive it is when first mixed.after

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszasz dokładnie składniki, bierzesz od razu szklaną taflę, posypujesz talkiem (dostaniesz w aptece, może być nawet do stóp) szkło, posypujesz twardą rurkę metalową albo plastikową talkiem i wałkujesz najcieniej aż się da. Można podsypywać talkiem w miarę potrzeby. Drobne milliputy można rozwałkować naprawdę na grubość kartki z bloku technicznego (może dwóch). W tym millipucie mogę przeszkadzać trochę ziarna, ale pewnie coś się osiągnąć da. Rozwałkowany placek przyklejasz na CA do modelu i odcinasz nadmiar. I od razu wyciskasz wzorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.