Skocz do zawartości

Packard 1937 12 cylinder - Entex 1:16


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim nowym temacie

Co prawda miałem wziąść się za jakiegoś trucka, ale po przewertowaniu składziku padło na tą limuzynę. Tak więc zapraszam do śledzenia relacji.

In-box znajduje się tu:Link, a tak wygląda oryginał:

 

ac5c7b9245bfa115.jpg

 

Jeszcze rozważam w jakim malowaniu zrobić Packarda, ale chyba będzie takie:

 

290f3463c106c02c.jpg

 

Tak wygląda pudło:

 

8b44245eae323bda.jpg

 

Budowę modelu zacząłem wczorajszego wieczoru i jak do tej pory skleiłem i poszpachlowałem elementy ramy:

 

23b0887919373420.jpg

 

Także skleiłem i wstępnie oszlifowałem tylny most, częściowo silnik, oraz ze skrzyni biegów zmyłem chrom i skleiłem jej połówki:

 

6a04b5b107548e89.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Od razu przypomniała mi się gra Mafia w której było mnóstwo takich pięknych klasyków, nawet był jeden bardzo podobny. Będę bacznie śledził relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak Mafia rządzi! A widziałeś filmiki z Mafii 2? Super!

 

Jeśli chodzi o model to bardzo mi się podoba i chciałbym zobaczyć jak będzie wyglądał skończony ale podejrzewam że mnie nie zaskoczy i będzie piękny jak reszta bandy!

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześliczna maszyna z czasów, gdy samochody różniły się od siebie wyglądem... Może to mój ekran, ale lakier na zdjęciu wydaje mi się lekko wpadac w róż? Perłowy jakiś taki jest .... Trzymam kciuki za szybki i pozbawiony kłopotów postęp na froncie robót! I jeszcze jedno - Andrzeju, masz chyba jakieś problemy z fotkami? Coś się otwierac nie mają ochoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 Cylindrów ... Już wyobrażam sobie komorę silnika i te pieczołowicie wkomponowane kabelki Pozostało życzyć tylko powodzenia

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za Wasze opinie

 

I jeszcze jedno - Andrzeju, masz chyba jakieś problemy z fotkami? Coś się otwierac nie mają ochoty.

To już drugi raz zdarzyło się gdy wszystkie moje fotki nie chciały się otwierać na forum (pierwszy raz wczoraj) Nie wiem czy Fotosik coś kombinował z miom kontem w każdym razie napisałem o tym do nich.

Wracajac do modelu. Rama z osprzętem praktycznie jest gotowa, jutro jeszcze ją trochę przeszlifuję i jak sie uda położę podkład.

 

420f91cc7c3be44d.jpg

2a33fa3dac982454.jpg

d21609488e7bfd86.jpg

 

druga strona:

a53d23a3366bd8bf.jpg

9a9e44e849efbe6e.jpg

 

Tak jak ze skrzyni biegów, tak i z pokryw zaworów i miski olejowej zmyłem chrom - cały silnik pomaluję na kolor zielony.

Sklejony silnik, obok kolektor ssący:

 

27c9ffcb9132dea0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie bardzo przyjemnie pracuje mi się przy modelu. Ramę i silnik pomalowałem pomalowałem podkładem, a następnie bazą i semi glosem. Ponad to uzbroiłem silnik w osprzęt i dodałem instalację. Planuje dodać jeszcze trochę kabelków i przewodów, ale to już po zamontowaniui kasty.

Zapraszam do komentowania:

 

ae927a15f22397a5.jpg

6302ce0e7fb22f8c.jpg

370db2525586aedd.jpg

7b3b5aa1d045d875.jpg

7fe97844a846ec0c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Andrzeju silniczek pierwsza klasa zresztą jak reszta dotychczas złożonego samochodu.

 

Czekam na kolejną aktualkę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny piękny model się wydostanie z pod twoich rąk, z niecierpliwością czekam na kolejne aktualizacje

 

P.S A jak tam się ma Chevrolet Bel Air?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczaki... Nie tak szybko!

Tia, z pięćdziesiatką na karku raczej wiele czasu nie zostało, to trzeba się uwijać aby zrobić to co jest w magazynku (około 50 szt.), a przeciż w międzyczasie trzeba coś jeszcze kupić

 

Zrobiłem przymiarkę budy z podwoziem:

04dfe10ed19d512a.jpg

b6e5926cce880ecf.jpg

0211cf819ced0e71.jpg

 

i teraz zastanawiam się czy całość malnąć na kość słoniową, czy może coś w tym stylu :

 

7536f384852c0b15.jpg

3573e5c916719948.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza opcja jest i ją bym wybrał .

Jak dla mnie to w pierwszej opcji malowania model prezentował by się fajnie.

I ja tak myslę, że ta opcja jest najlepsza

Tymczasem wydech jest juz gotowy W realu rdza wygląda jak by było jej o wiele mniej, ale chyba i tak przelecę jeszcze srebnym suchym pędzlem

 

bf166a3a70b1a2b3.jpg

fbecca6ae7176acc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś w tym jest Czyli moje tempo robienia modeli jest adekwatne do wieku

 

Biało czarny bardzo ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pretorian jak mogłeś , model wygląda coraz lepiej, wydech jak sam napisałeś do poprawy , a malowanie wybrałbym dwukolorowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem podkładem płytę podłogową i zabrałem się za tapicerkę. Podłoga będzie wyścielona dywanikiem takim jak na pierwszej fotce, narazie wszystko poskładane na sucho do przymiarki:

 

98532427283e53f8.jpg

25b5469c5097025b.jpg

e7d3dc3a9104b694.jpg

 

Hm, widzę że na desce muszę jeszcze poprawić srebną farbkę - w realu nie widać tego

 

a5e357c04cf01884.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby później nie mieć wątpliwosci co do kolorystyki nadwozia (że mogłem pomalować inaczej) postanowiłem pomalować płytę na kość słoniową i zobaczyć jak to bedzie wyglądać:

 

caa7db256b30b961.jpg

 

Po wyschnieciu całosć zmatowiłem i psiknąłem czarną bazą (pozostałość po Citroenie 15 SIX), krótko mówiąc nadwozie będzie dwubarwne:

 

7642a1d6eaece03e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.