Skocz do zawartości

P.11c - 1:72 - Mastercraft + Part


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę zacząć od gromów z nieba Gdzie się podziały wszystkie polskie maszyny drugowojenne? No gdzie? Na razie eRWuDziaka tylko widzę...

 

Obiecałem sobie, że nie zacznę nic, dopóki nie skończę Wellingtona... no i mamy model konkursowy. Tym razem startuję w 'swojej' klasie (poprzedni konkurs zimowy odchodzi w niepamięć ). Wjeżdżam z P.11c powszechnie znanej i kochanej przez modelarzy na całym świecie firmy Mastercraft. W budowie tej 'antyjedenastki' pomogą mi blachy Parta (czyli 3/4 modelu będzie metalowe :P) Mój ambitny plan z założenia ma być rodzajem wyzwania - szykuje się pierwsza zakrojona na taką skalę walka ze złotą, Partowską materią. Po plany P.11 uśmiechnę się do kolegi krzycha-onisk.

 

Niech regulaminowi stanie się zadość:

 

DSC05606.jpg

 

DSC05607.jpg

Kalki na 90% wymienię na Techmodowskie - jakoś nie mam zaufania do tych.

 

Mój zbawiciel

 

DSC05614.jpg

 

Mastercraftowska wizja silnika...

 

DSC05619.jpg

 

I jeszcze bonusik:

 

DSC05622.jpg

Pozwoliłem sobie oszukać mój aparat, aby było widać fakturę blachy falistej. Jak widzicie, piękna narośl na końcówce skrzydła i identyczna na kadłubie trochę utrudnią mi życie, ale może sobie jakoś poradzę.

 

No i malowanko:

 

DSC05623.jpg

 

 

Mam zamiar przeryć linie podziału (pierwszy raz... ), może zdobędę się na naciągi.

Prace ruszą... hmm, tak na dobrą sprawę to sam nie wiem kiedy... Wszyscy kochamy liceum -.- Pewnie w przerwach między Welly'm będę coś dłubał. Na razie P.11 poleży.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model, czeka na dokończenie . Przydadzą Ci sie plany, bo instukcja Parta jest tak czytelna, że szkoda pisać. Masz jakiś pomysł na silnik? Ja planowałem zrobić okręgi z cienkiego drutu i poprzyklejać je na siebie. Ale w końcu zgubiłem połowę blaszek i dałem sobie z modelem spokój.

Tobie życzę więcej szczęścia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ała, jak zobaczyłem fotki szczegółów to poległem. Nawet mnie to przeraziło, a wiadomo, że lepiłem sporo Skifów i RPMów . Skrzydło to masakra. A to ciemne to co to jest? Pewno olej. Ta plama po prawej to co to? Brak linii na skrzydle?

Co do kalek Techmodu to bardziej bym się ich obawiał. Mogą Ci się rozpaść po namoczeniu.

 

Powodzenia i niech moc będzie z Tobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydło to masakra. A to ciemne to co to jest? Pewno olej. Ta plama po prawej to co to? Brak linii na skrzydle?

Uwaga uwaga, pokazuję i objaśniam "To ciemne" to starty ołówek - pisałem wcześniej o zabiegu oszukującym mój aparat - makro nie łapało tych faktur więc wymyśliłem prosty sposób na kontrast Miejsce rzekomo bez linii - linie są, tylko tak się lampa odbiła że wyszła 'czarna dziura' w tym miejscu.

Co do kalek Techmodu to bardziej bym się ich obawiał. Mogą Ci się rozpaść po namoczeniu.

@_@ no to klops... Wcześniej kilka razy miałem styczność z ich kalkami i jakoś nie miałem problemu... za to teraz mam dylemat No cóż, pożyjemy, zobaczymy

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, to dobrze, że ze skrzydłem wszystko ok. Podobnie wyglądały moje wypraski w Mi-2. Miały takie ciemne przebarwienia, które okazały się resztkami oleju z formy i zatłuściło wszystko wokół.

Co do kalek to możesz spróbować. Ja miałem z nimi styczność 2 razy (P.11c i Karaś w 1:48) i za każdym razem rozsypywały się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po plany P.11 uśmiechnę się do kolegi krzycha-onisk.

 

Materiały już czekają

1111.jpg

 

Jak widzicie, piękna narośl na końcówce skrzydła i identyczna na kadłubie

 

Dodajmy, że na każdej 11 tak jest, więc nie jest to przypadłość tylko tego egzemplarza.

 

Kibicuje z miejsc VIP-owskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam ten zestaw (model + blaszki + kalki techmodu) na sumieniu...co prawda skleiłem go bardzo dawno ale póki co to moja jedyna "jedenastka". Galeria jest na forum ale ją widziałeś bo pytałeś o rycie linii W moim egzemplarzu miałem oczywiście identyczne niedorobienia fabryczne

 

W razie czego służę pomocą, bo jest kilka momentów związanych z blaszkami gdzie mogą pojawić się kłopoty. Jakby co to pytaj, będę w okolicy

 

Powodzenia życzę!

 

I Panowie więcej "poloników" prosimy!

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę wielkie szaleństwo

 

Co do kalkomanii posiadam jeszcze pozostałości kalek z lat młodzieńczych i nie wiem, ale ja nigdy nie miałem żadnych problemów z żadnymi kalkami. Może mam takie szczęście a może, co innego??

 

POWODZENIA!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bym kalek z Mastercrafta nie skreślał tak od razu

Niestety, szachownice są do bani pod względem kolorystycznym i wykonania. Jeśli będę kupował kalki (a podejrzewam, że będę) to na pewno nowe szachownice...

POWODZENIA!!

Dzięki, przyda się

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taaaak.... trzymam kciuki - u mnie w zapasach czeka P11 RPM, czyli przepak PZWSiedlce, nawet ohydne wypuczenia i bąble ma w tych samych miejscach, co twój, tyle , że w srebrnym plastiku odlany. Ogólnie co go wyjmę , to mi się słabo robi, mimo żem nabył ładne kalki [ jest i KOP ] z techmodu rodem... Tym bardziej podziwiam twoją odwagę... Rozumiem, że zamierzasz ryć blachę falistą w miejscu, gdzie jej na skrzydle zabrakło? Szaaacuneczek!

I powodzenia, bo będzie ci w dużych dawkach potrzebne :/ ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zamierzasz ryć blachę falistą w miejscu, gdzie jej na skrzydle zabrakło?

Owszem, mam takie plany... ale jak to zrobię to już nie wiem

I powodzenia, bo będzie ci w dużych dawkach potrzebne :/ ....

Dziękuję! Na pewno się przyda

 

pzdr.

 

P.S.: Wiecie co, aż mi się głupio zrobiło... temat konkursowy założony, zaraz będą dwie strony wpisów a ja jeszcze nawet nie zacząłem... Chyba czas zmienić priorytety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.: Wiecie co, aż mi się głupio zrobiło... temat konkursowy założony, zaraz będą dwie strony wpisów a ja jeszcze nawet nie zacząłem... Chyba czas zmienić priorytety

 

Do roboty do roboty do roboty! chcemy coś zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.: Wiecie co, aż mi się głupio zrobiło... temat konkursowy założony, zaraz będą dwie strony wpisów a ja jeszcze nawet nie zacząłem... Chyba czas zmienić priorytety

Nie chcieliśta se panowie ze starcem fotek na DDay robić, to tera dziad z otchłani was dopadł BTW, może pokazałbyś blachę wraz z instrukcją? Bo cuś nie bardzo bez niej da się to chyba zaczynać??? Juz PZL7 łatwiejszy, hmmmm...chyba....

 

ale jak to zrobię to już nie wiem

No więc właśnie... to jest problem największy w tym gniocie jak dla mnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcieliśta se panowie ze starcem fotek na DDay robić

????? Spotkaliśmy się nieświadomie...????

BTW, może pokazałbyś blachę wraz z instrukcją? Bo cuś nie bardzo bez niej da się to chyba zaczynać???

Jak tylko się dobiorę do aparatu, cyknę troszkę.

 

pzdr.

 

P.S.: Chyba nawet nie muszę zdjęć robić. Proszę: http://www.jadar.com.pl/part/s72019/imagepages/s72-019.html strzałkami do instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LordDisneyland napisał:

Nie chcieliśta se panowie ze starcem fotek na DDay robić

 

????? Spotkaliśmy się nieświadomie...????

 

Jasiek, mówiłem Ci że Lord będzie.

Wiecie tam było tyle ludu że na pewno się gdzieś minęliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dobra... nie zrobiłem wiele, ale coś pokażę...

 

DSC05900.jpg

 

DSC05902.jpg

 

DSC05903.jpg

Skopałem zdjęcie

 

DSC05906.jpg

Przeryłem linie, ale nie widać na fotce... muszę je trochę pogłębić, ponaprawiać i będzie git.

 

Uspokoiłem te 'narośle' na skrzydłach i poprawiłem strukturę blachy...

 

DSC05908.jpg

 

DSC05909.jpg

 

Jakoś nie mam weny na te blaszki... teraz przerwa świąteczna, może coś więcej uda mi się zrobić. O, może kokpit ruszę

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.