Skocz do zawartości

PT-91 "Twardy" Tololoko 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako że mordęga z nieszczęsnym "Churchillem" powoli dobiega końca mogę rozpocząć kolejną edycję zabawy pt. "Zróbmy sobie czołg" .

Tym razem ofiarą padnie żywiczy zestaw rodzimej firmy "Tololoko". Model powstaje jako "spudlony" ze skromnymi uzupełnieniami z mojej strony . Jest to "wypust" że tak się wyrażę "przedseryjny" - seryjne zestawy różnią się w zasadzie jedynie zmianami natury technicznej i nie wpływają na ogólny - prezentowany tutaj zewnętrzny - wygląd modelu.

 

Mały prezentacja zawartości (dla większego kontrastu zpuściłem niektóre zakamarki łoszem MIGa):

Góra kadłuba:

 

th_100_4728_filtered.jpg

th_100_4726_filtered.jpg

 

Wieża:

 

th_100_4732_filtered.jpg

Wanna i gąsienice+fartuch:

th_100_4735_filtered.jpg

 

...widok ogólny kadłub+wieża:

 

th_100_4734_filtered.jpg

th_100_4733_filtered.jpg

 

Sklejenie całości nie przedstawia trudności dla nawet średnio zaawansowanych modelarzy - jedynie należy poświęcić więcej uwagi gąsienicom - pomyślane zostały jako składające się z odcinków prostych oraz pojedyńczych ogniw. Sklejenie tego elementu nie jest skomplikowanenie a wkażdym razie nie bardziej niż w zestawach plastikowych - jest jedynie pracochłonne: należy je dokładnie dopasować i przymierzyć.

 

A oto jak przedstawia się model złożony, tuż przed nałożeniem podkładu:

Jeszcze raz góra:

 

th_100_4774_filtered.jpg

 

..wieża:

 

th_100_4773_filtered.jpg

th_100_4772_filtered.jpg

 

..gotowa wanna z kołami, gąsienicami i pozostałymi detalami:

 

th_100_4778_filtered.jpg

th_100_4777_filtered.jpg

th_100_4776_filtered.jpg

th_100_4775_filtered.jpg

 

...i całość z widocznymi moimi uzupełnieniami tj. np. "klatki" reflektorów:

 

th_100_4769_filtered.jpg

th_100_4768_filtered.jpg

th_100_4771_filtered.jpg

th_100_4770_filtered.jpg

th_100_4767_filtered.jpg

th_100_4766_filtered.jpg

th_100_4765_filtered.jpg

th_100_4764_filtered.jpg

th_100_4763_filtered.jpg

 

Właz ładowniczego miałem felerny więc zamieniłem go na pochodzący z revllowskiego T-72. Na ostatku dojdą jeszcze liny holownicze.

 

Teraz kolejny etap: nałożenie surfejsera 1000 Gunze .

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model super, a że nasz Twardziel jeszcze lepiej. Szkoda, że nie prysnąłeś czymś tej diabelskiej żywicy, lepiej by było widać detale, a tak tylko 70%, jak nie mniej. Teraz czekam na malowanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zawyższasz normy wydajności :-) ja ledwo ludzika zrobiłem a ty w tym czasie drugi czołg machasz :-) bardzo ładna rzecz, kusi straszliwie chociaż cena pewnie będzie równie straszliwa... bedę zaglądał żeby popodziwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

ale zawyższasz normy wydajności :-)

 

 

ja ledwo ludzika zrobiłem a ty w tym czasie drugi czołg machasz :-)

 

Eee...Tamtego dosyć długo mordowałem i jeszcze trzeba go dopieścić a ten to rzeczywiście szybka sprawa

 

 

Zgodnie z zapowiedzią kolejna odsłona dramatu :

Dzisiaj pouczony słowem Bożym, po śniadanku a przed obiadkiem psikłem model surfejserem - jest to chyba najprostsza z prac malarskich :

 

th_100_4791_filtered.jpg

th_100_4790_filtered.jpg

th_100_4789_filtered.jpg

th_100_4788_filtered.jpg

 

...i jeszcze widok ogólny całości:

 

th_100_4784_filtered.jpg

th_100_4787_filtered.jpg

th_100_4786_filtered.jpg

th_100_4785_filtered.jpg

th_100_4781_filtered.jpg

th_100_4780_filtered.jpg

th_100_4779_filtered.jpg

 

W następnej odsłonie kolor bazowy i barwy kamuflażowe .

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widać urok tego zestawu -wszystko czysto i elegancko .MM wielką ochotę na ten model

Planujesz malowanie konkretnego wozu z danej jednostki czy standardowe trzy kolory ?

Może podsunę Ci pomysł - w ostatnim numerze specjalnym NTW "Wojska lądowe RP'' czy jakoś tak, są fajne zdjęcia wozów z 34BKPanc z Żagania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Krotkie pytanie przed urlopem: boczne Erawy nie sa za cienkie ?

 

Wydaje mi się że chyba nie :

Na wszelki wypadek podaję linka do zdjęć kol.FAHR zamieszconych na tutejszym form ukazującym ten detal:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1dea25b415da32f8.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/84a54e7d57783b99.html

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.