Skocz do zawartości

J.G.S.D.F Type 90 with ammo loading crew 1:35 (TAMIYA)


maciekw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właśnie zaczynam swoją pierwszą relację . Budowę planuję zacząć po sesji. Docelowo ma powstać dioramka/winietka.

Regulaminowy Inbox:

 

P1301186.JPG

 

P1301188.JPG

 

P1301191.JPG

 

P1301192.JPG

 

P1301194.JPG

 

P1301195.JPG

 

P1301197.JPG

 

P1301198.JPG

 

P1301200.JPG

 

P1301201.JPG

 

P1301202.JPG

 

Całkiem nieźle odwzorowane gąsienice (niestety nie są produkowane metalowe/plastikowe do detalizacji)

P1301205.JPG

 

W modelu jest odwzorowana faktura mat antypoślizgowych

P1301193.JPG

 

oraz faktura stali jakiejśtam

P1301196.JPG

 

Blaszki od Eduarda

P1301209.JPG

 

Standardowe malowanie

P1301206.JPG

P1301207.JPG

P1301208.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Efekt prac an wczoraj. Wykonane całe zawieszenie.

 

P2101211.JPG

 

Wklejone błotniki. Tak wiem, dwa elementy na zdjęciu są krzywo. Już poprawione

 

P2101213.JPG

 

Wklejone kratki. Na jednej kratce znalazł się jakiś paproch.

 

P2101210.JPG

 

Trzeba jeszce potraktować debonderem. W między czasie wykonałem jeszcze uchwyty i klamki. Zdjęcia wrzucę później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę, że mało osób ogląda moją relację (licznik wyśietleń: 180).

 

Efekt prac na niedzielę. Wykonane klamki i uchwyty. Wszędzie jest pełno paprochów i innych zabrudzeń. Niestety model wymaga potraktowania debonderem. Gdzie go można kupić w Rzeszowie?

 

 

p2121215.jpg

 

p2121216.jpg

 

p2121217.jpg

 

p2121219.jpg

 

p2121220.jpg

 

p2121221.jpg

 

Lampy nie są jeszcze do końca przyklejone.

 

p2121222.jpg

 

p2121223.jpg

 

Dalsza częśc inboxu. Linka o Eureka XXL.

 

p2121224.jpg

 

Czeka mnie jeszcze dużo poprawek.

Zastanawiam się jeszcze w jakim kolorze jest podwozie: zielone czy brązowe. W internecie nic nie znalazłem.

Chyba moja relacja jest nudna/ma nieciekawy temat bo ma zerową niemal oglądalność .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja teraz dopiero zakuuumałem, ze jest taki temat, wcześniej musiałem przeozyć popracuj nad czystością przyklejania małych elementów wtedy będzie naprawde super

 

Pozdroo!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bardzo fajnie sięzapowiada ale tak jak kolega Lucas HS powiedział pracuj nad dokładnością przyklejania małych elemętów a bedzie super

tak to nie mam zastrzezeń model bardzo fajnu czekam na następne foty i jestem ciekaw czy sie wyrobisz do końca konkursu bo ci naprawde mało czasu zostało powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popracuj nad czystością przyklejania małych elementów

Dokładnie, zgadzam się w 100%

Widzę, że mało osób ogląda moją relację (licznik wyśietleń: 180).

Czołg nowoczesny w dodatku japoński, niektorzy mogą nie wiedzieć o jego istnieniu. Temat trochę egzotyczny, nie mowię nieciekawy albo nudny, ale nietypowy.

 

Fajnie, że dokładasz blachy bo da to revell efekt. Niemniej zwroć uwagę na czystość klejenia, bo aerograf Ci tego nie skryje. Dobra jakość fotek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się czysto kleić małe elementy, ale nie zawsze wychodzi. Do tego brak debondera, ale chyba już wiem, gdzie kupić (pewności nie mam). Pozatym nie wiem dlaczego, ale plastik zmienia swój kolor po przeszlifowaniu/obcięciu, ale nic więcej się z nim nie dzieje. Pierwszy raz widzę coś takiego. Zaskakuje mnie to szczególnie przy tym producencie. Mam nadzieję, że zdążę, ale ferie mi się skończyły (choć formalnie trwają, a zaczęly się wczoraj ) bo właśnie dowiedziałem się, że ma niezdany egzamin , a poprawa odrazu po feriach a do tego 2 zaliczenia, nauka C i C++ na po feriach. Ech życie studentów nie rozpieszcza.

Przyznam rację, że ten czołg jest mało znany, mam problem ze znalezieniem jakichkolwiek sensownych zdjeć w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt prac sobotnio/niedzielnych. Dopiero dzisiaj miałem czas.

 

Wykonane uchwyty na błotnikach.

 

P2161227.JPG

 

P2161228.JPG

 

Nie zauważyłem wcześniej, że jest krzywo, ciekawe... Ale pewnie efekt robienia modelu po nocach.

 

P2161230.JPG

 

Tu do poprawki

 

P2161231.JPG

 

Przyklejone błotniki

 

P2161232.JPG

 

Po powrocie czeka mnie dużo poprawaiania. I to cieszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki plus za temat- współczesny, i do tego mało znany a to oznacza, że chociaż czymś się wyróżnisz z tłumu.

Widzę, że mało osób ogląda moją relację (licznik wyśietleń: 180).

Zmień nazwę na Pzkpf. coś tam coś tam , to od razu licznik zgłupieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się bawił w taką zmianę nazwy, bo niestety jest to niezgodne z regulaminem (o ile się nie mylę). A licznik pokazuje już 370!

Może lepiej, że prowadzę relację z mało znanego tematu, ale w niemieckiej pancerce nie czuję się za dobre i do tego jej "za duża popularność", żeby nie powiedzieć monotematyczność relacji z tej [niemieckiej] serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekw na tych strocnach jest trochę ciekawych zdjęć Type 90, może troszkę to Ci pomoże:

 

http://fas.org/man/dod-101/sys/land/row/type-90.htm

http://www.enemyforces.com/tanks/type90.htm

http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?t=120512

http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?t=24113&page=2

 

Szukaj głównie na militaryphotos, tam powinieneś znaleźć to co Cię interesuje.

 

Ps. Ja wolę ich II wojenne czołgi ale i za ten masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowane)

Oto efekt niektórych z wczorajszych prac:

 

Wygląda na to, że siatka jest krzywo

 

P3021233.JPG

 

To jeszcze nie skończone:

 

P3021234.JPG

 

P3021235.JPG

 

P3021236.JPG

 

P3021237.JPG

 

Zakończyłem też prace nad częscią jezdną. Wszystko poszpachlowane, poszlifowane, wykąpane debonderem. Za 2 tygodnie będę malował podkładem. Uwagi mile widziane.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pomalujesz model podkładem to z pewnością zauważysz kilka(-naście, -dziesiąt) malutkich babolków. Wtedy papierek 600 i wio Jak się okaże, że wszystkie mikro-wady zostały usunięte efekt będzie naprawdę....powalający!! Bo zapowiada się świetnie, maluj szybko tym podkładem NIe mogę się doczekać, bo temat masz strasznie interesujący

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tydzień temu pomalowałem podkładem. Usunąłem wszystkie zauważone błedy. Dzisiaj pomalowałem jeszcze raz. Oto efekty (oczywiście wszelkich paprochów w kolejnej warstwie podkładu już nie ma):

 

p3201239.jpg

 

p3201240.jpg

 

p3201241.jpg

 

Poprawiłem też jeszcze raz narzędzia (po sesji zdjęciowej)

 

p3201243.jpg

 

p3201244.jpg

 

To też poprawiłem (zorientowałem się po sesji zdjęciowej):

 

p3201245.jpg

 

p3201246.jpg

 

Wykonałem dzisiaj preshading:

 

p3201249.jpg

 

p3201250.jpg

 

Wyszedł całkiem nieźle.

 

p3201255.jpg

 

I na podwoziu:

 

p3201251.jpg

 

Oczywiście skończyła mi się czarna farba. Jutro maluję kamo, a dzisiaj jeszcze kończę wieżę.

(licznik wyświetleń 803, nieźle )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem sklejać wieżę.

 

p3221257.jpg

 

Nad klapą trzeba jeszcze popracować

 

p3221258.jpg

 

p3221260.jpg

 

p3221262.jpg

 

p3221264.jpg

 

Jeszzce drobana kąpiel debonderem i kładę podkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem kamo. Maskowanie oczywiście Blu Tack. Czekają mnie jeszcze drobne poprawki, detale i wash. Bardzo proszę o komentarze i wyłapywanie błędów (w szególności merytorycznych).

 

p3251292.jpg

 

p3251291.jpg

 

p3251289.jpg

 

p3251286.jpg

 

p3251308.jpg

 

p3251306.jpg

 

p3251304.jpg

 

p3251301.jpg

 

p3241265.jpg

 

p3241267.jpg

 

p3251268.jpg

 

p3251270.jpg

 

p3251272.jpg

 

p3251274.jpg

 

p3251276.jpg

 

p3251278.jpg

 

p3251280.jpg

 

p3251281.jpg

 

p3251284.jpg

 

p3251285.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę mieć problem ze skończeniem na czas, gdyż wczoraj jak malowałem sido to kompresor stał się "kaput" (zepsuty). Wypadł bolec przekazujący energię z silnika na tłoki, a potem ten sam bolec wypadł mi jeszcze 4 razy podczas dalszego malowania sidoluxu. Na szczęscie dostałem obietnicę, że kompresor będzie sprawny jak wrócę do domu na weekend. Disiaj zabrałem się za washa, ale okazało się, że w jednym miejscu warstwa była za cienka i po chwili się poprostu starła. Będę musiał miejscowo poprawiać. Btw zabrałem się za figsy, mają już pomalowane twarze, zdjęcia dam w sobotę rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze i cos mi sie wydaje ze troszke za grubo polozyles farbe na kamo (swoja droga bardzo ladne) bo pre-shading wcielo, ja zrobilem ten blad i okazalo sie ze musze farbe bardziej rozczienczyc zeby tak nie kryla za pierwszym razem.

 

Bardzo ladna konstrukcja, gdyby nie strach przed gaskami to i moze sam bym cos takiego wydlubal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.