Skocz do zawartości

J.G.S.D.F Type 90 with ammo loading crew 1:35 (TAMIYA)


maciekw

Rekomendowane odpowiedzi

Na wewnetrznej stronie pokrywy otworu w stropie wiezy (przez ktory laduje sie amunicje do magazynu) widac slady po wypychaczach. Moze da sie je usunac - skoro i tak pokrywa powinna byc tam pomalowana na bialo ?

 

Pozdr.

Pawel

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu ich nie zauważyłem- pośpiech (zmora dla dobrych modeli), ale w piątek wieczorem popawię jak tylko wrócę do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że pisze post pod postem .

Mam następujące pytanie: jak zrobić najlepiej podłoże na posdstawce. Myślę o betonowych płytach, na których będzie się rozgrywała scenka ładowania amunicji. Tylko czy wykonać ją jednolicie czy złóżoną z pojedynczych płyt? Jakiej wielkości te płyty? (przykładowe wykonanie mam w relacji Arkady72). Zastanawia mnie jescze odwzorowanie faktury. Biała szpacla Tamiya zostawia gładką powierzchnię, taksamo jak Tamiyowski biały odpowiednik Surfacera. A może powierzchnia asfaltowa? Wymalować jakieś pasy "parkingowe" i inne? Prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź (najlepiej dzisiaj do wieczora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chropowate powierzchnie kiedyś zrobiłem z papieru ściernego (nakleiłem na płasko i pomalowałem kolorem podłoża)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asfalt bym sobie odpuścił... Trochę dziwnie by wyglądał tak ciężki czołg ale to tylko moja opinia. Co do betonowych płyt dobrze można odwzorować fakturę betonu farbą nanoszoną pędzlem "na sztorc", czyli pionowe ruchy pędzla jak kafarem. Rozmiar płyt chyba nie ma większego znaczenia, możesz zrobić je na przysłowiowe "oko" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam na myśli rozrmiar na oko.

Oto zdjęcie jakie znalazłem na jakimś forum (Dzięki Złośliwiec).

tank9012pq2.jpg

Tutaj średnio widać rozmiary płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następującą wiadomość:

Nie skończę modelu na czas

Niestety. Przerosły mnie czas wykonania i studia. Miałem nadzieję na wykonanie jakiejś częsci modelu na feriach zimowych, ale ferie dla mnie nie istniały (trwały całe 2 dni). Dzisiaj rusza program arbitrażowy z ASD (Algorytmy i Struktury Danych). Jutro w galerii konkursowej zamieszczę zdjęcia tego co udało mi się do tej pory zrobić. Przepraszam więc wszystkich, którzy czekali na zakończenie tego projektu w czasie trwania konkursu. Wykonanie przeciągnie się o jakieś 2-3 tygodnie. Dziękuję równocześnie wszystkim tym, którzy pomagli mi przez swoje recenzje. A w szzcególności dziękuję następującym osobom, które wypowiadały się tutaj na forum w mojej relacji i wyraziły jakieś zainteresowanie:

Lucas HS

Mariusz

Jakub Ślęczka

Barthass

Tomek

Złośliwiec

adamkijak

PKD4GA

Marwaw

Tleli

Arkady72

Przepraszam, jeśli kogoś pominąłem.

Dzisiaj jeszcze skończę washa. Jutro może pokryję matem. Potem i tak miałbym jeszcze dużo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pokryłem matem, niestety zdjęć nie mam.

 

Niniejszym kończę tymczasowo relację. Tymczasowo ponieważ mam nadzieję, że zostanie przeniesiona do działu "Pojazdy wojskowe" odrazu po zakończeniu konkursu zimowego.

 

Tutaj zamieszczam link: viewtopic.php?t=6995

 

Życzę powodzenia wszystkim, którzy jeszcze "walczą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podłoża, czyli płyt betonowych na miejscach postojowych dla pojazdów gąsienicowych i innego sprzętu ciężkiego to w Polsce i na wschodzie, przynajmniej w tych jednostkach, na których teren udało mi się wejść (nie pytajcie, jak bo musiałbym Was zabić) stosowane były płyty podobne do tych naszych gierkowskich, na tych "bogatszych" jednostkach miejsca postoju często były także robione z wylewek (prostokąty 2x3m lub kwadraty 2x2m standardowa grubość około 20-30cm, choć trafiały się i takie do ok. 40cm - mieszanina betonu i żwiru wylewana na plecioną konstrukcję kratownicową). W Niemczech, Francji, Hiszpanii spotkałem tylko wybetonowane miejsca postoju pojazdów zrobione właśnie z takich kwadratów 2x2m. W Japonii nie byłem i raczej się nie wybieram, ale ze zdjęć, które przeglądałem i rozmów z kolegami to spokojnie możesz robić podłoże imitujące płyty betonowe 2x2m.

 

A i co najważniejsze odnośnie figurek czołgistów to pamiętaj, iż w armii japońskiej jest bardzo wysoka kultura obsługi sprzętu i załogi oraz technicy praktycznie większość prac przy pojazdach wykonują w białych rękawiczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej przerwie wracam do pracy. Prawie skończyłem gąski:

 

p4061325.jpg

 

p4061327.jpg

 

p4061329.jpg

 

p4061330.jpg

 

p4061331.jpg

 

Zroibię też figurki, czeka mnie jeszcze dużo pracy. Jest to rzecz, która zazse sprawia mi kłopot. Nigdy jeszcze nie byłem zadowolony z malowani twarzy.

 

p4061319.jpg

 

p4061322.jpg

 

p4061324.jpg

 

p4061333.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki wyglądają, jakby szykowały sie na paradę gejowską :-))

Po prostu nie maluj im ust i oczu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie figurki bez oczu. Jak takie robiłem to wyglądały w tej skali poprostu tragicznie, a te wyglądają tylko źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich po dość długiej przerwie. Chciałem powiadomić, wszystkich zainteresowanych, że projekt nie upadł. Niestety nie poświęcam mu ostatnio zbyt wiele czasu (niestety nie mogę). Tak się złożyło, że jakiś czas temu projekt dość mocno się cofnął. To znaczy miałm już prawie skończoną wieżę, ale musiała trafić do kąpieli w cleanluxie. Jak wrócę w sobotę do domu to wrzucę fotki już zakończonych prac nad częścią jezdną i ponownie pomalowanej (już zwashowanej) wieży. Także figurexy musiały się wykąpać z fary, bo nie byłem zadowolony z efektów malowania.

Mam nadzieję, że do końca sesji zakończę wszystkie prace nad modelem, bo mam już gotowe skrzynie i pociski.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pomęczę was trochę zdjęciami i filmami z prawdziwym Type 90.

http://www.futurefirepower.com/type-90-tank-new-japanese-self-defense-forces-tank

http://travel.webshots.com/album/552708352vEIkFc

http://www.kakug.com/weblog/?p=161

http://video.aol.com/video-detail/japan-type-90-mbt-main-battle-tank-4/337833595

W pierwszym filmie radzę zwrócić uwagę na dość mocne przykurzenie a za tym idzie zmatowienie w przedziale czasowym 1:12-1:30, a także na to, że żołnierze ćwiczą też strzelanie do celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po długiej przerwie. Model już na uklończeniu, jeszcze tylko drobne poprawki. Zdjęcia zrobiłem jeszcze przed wyjazdem na wakacje (niedawno wróciłem), ale dopiero dzisiaj je wrzucam. Jak dobrze pójdzie, to jutro wrzucę fotki gotowego w pełni modelu.

 

dsc_0009.jpg

 

dsc_0010.jpg

 

dsc_0011.jpg

 

dsc_0012.jpg

 

dsc_0013.jpg

 

dsc_0014.jpg

 

dsc_0015.jpg

 

dsc_0016.jpg

 

dsc_0017.jpg

 

dsc_0018.jpg

 

dsc_0019.jpg

 

dsc_0020.jpg

 

dsc_0021.jpg

 

Nie oszczędajcie mnie tylko konstruktywnie krytykujcie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się, czy widziałem go w Kielcach?

Nie było mnie w Kielcach.

Jaki kolor farby użyłeś na twarz i ręce figurek?

Teraz po przemalowaniu od nowa wyglądają inaczej. Ale malowane kolorem Tamiya Flat Flash, a potem delikatnie cieniowane umbrą paloną.

Przykurz i pordzaw delikatnie zapasowe gąsienice

Zrobione.

A tak to model bardzo bardzo ładny

Dziękuję.

 

Dziasiaj wieczorem zakończę całkowicie prace. Jak pogoda dopisze, to porobię przed południem zdjęcia (zdjęcia makro robię tylko w naturalnym, dobrym miękkim oświetleniu), a teraz niesktety pada (zbyt ciemno). Z prac zostało mi już "tylko" złożyć wszystko z podstawką razem "do kupy".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.