Skocz do zawartości

Scania R500 \8/+ Refrer Trailer


Truckerek93

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak jest w instrukcji od Scani R ale w 164 był błąd, mianowicie była pomyłka z numeracją przednich nadkoli. Jeżeli w tej instrukcji jest tak samo i sklejasz zgodnie z nią to masz nadkola przyklejone odwrotnie. Wydaje mi się, że będziesz musiał odkleić je i pozamieniać stronami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Torni wiem ze był błąd bo sklejałem 164 jako drugi model i nie wyszło.A co do nadkoli, wymyśliłem trzeba nałożyć po 2mm szpachli na każde łączenie tylnej ścianki z boczną i musi grac gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz już inwestować w szpachle to polecam szpachle firmy TAMIYA. Jak się dobrze rozejrzysz, to w niektórych sklepach ceny porównywalne do szpachli Revell'a, a nawet gdzie niegdzie niższe

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie kupie, małżonka ma osprzęt do tipsów:szczerbol: . Maszyna ma zakres naświetlania 90 i 180 sekund. Kiedyś już mnie kusiło, żeby spróbować nałożyć na plastik żel do tipsów, jak się utwardzi to się robi niezła skorupka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na www.zabawki-modele.pl piszą że w świetle słonecznym schnie 1min a w świetle żarówki 2min.Tylko tam cena np:najtańszej szpachli to 21 zł a u mnie(w koszalińskiej tęczy) w sklepie 13zł. różnica porażająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz w to schniecie w swietle slonecznym. Parenascie minut to ona pod zarowka ultrafioletowa schnie (tak jest na napisane na opakowaniu). Coprawda w swietle slonecznym tez jest duzo ultrafioletu, ale nie az tyle. No i musisz miec sloneczny dzien, bez chmur i model za okno trzeba wystawiac (bo szklo tez absorbuje promienie UV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykla szpachla Tamiya jest fajna, ladnie sie "wzera" w plastik, tylko po wyschnieciu jest dosyc twarda, co troche moze utrudniac obrobke. Oczywiscie z jednej strony jest to wada, ale z drugiej, powazna zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majek używasz takiej szpachlówki?

Zakupiłem ją sobie ostatnio i jestem zadowolony. Wczoraj szpachlowałem jeden element tak około 17.00, i jak poszedłem obrobić ją około 20.30 – nie było problemów ze szlifowaniem. Jedynie na powierzchni była taka jakaś lepiąca, w masie super wyschnięta.

Element utwardzał się na parapecie wewnętrznym, szyba i pochmurne niebo (tak było u nas wczoraj). Element to dorabiane lusterko zew. kierowcy dla Evo VI z AutoArt’a w skali 1/18.

Tradycyjna szpachla Tamiya reaguje z tworzywem i dorobienie takiego lusterka z niej w takim czasie jest nierealne. Gruba warstwa (10x6x5mm) nie wyschła by i zdeformowała szablony płaszczyzn. Wiem bo przerabiałem ten temat budując Mini (patrz relacja na PWM).

Nie robiłem próby przy pełnym nasłonecznieniu ale wcześniejsze szpachlowanie w godzinach południowych powodowało, że szpachla w niektórych miejscach twardniała przed końcem prac tzn. w ciągu kilku/kilkunastu minut.

Jeśli problemem jest to, że szpachla po wyschnięciu jest twarda to od razu dyskwalifikuje tą światłoutwardzalną, która jest twardsza niż tradycyjna z Tamiya i przez to trochę trudniejsza w obróbce. Jest ona jednak dość jasna (żółtawa) przez co jest łatwiejsza w późniejszym malowaniu.

Ostatnio pojawiła się nowa szpachla z Tamiya w kolorze białym (odpowiednik dotychczasowej szarej), wg mnie jest najciekawszą propozycją na początek. Pod kolory jasne i np. czerwony w przypadku szarej niezbędny jest podkład (1-2 warstwy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dini temu kupiłem spray dupli-color szary jako podkład i motip jako baze,

pomalowałem przedni zderzak nadkola , błotniki , osłony miedzy osiowe baza -3 warstwy i podkład 2 warstwy. I tu rodzi się moje pytanie co dalej czy jeszcze jedna warstwa motipa, czy bezbarwny lakier a potem wosk??

 

Koniec gadanie oto co pokazują fotki:

dsc03930kd1.th.jpg

dsc03931wf9.th.jpg

dsc03929hs8.th.jpg

 

P.S czy grill dolny dać na czarno czy zostawić ,taki szarawy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja widzę to na twoim miejscu dałbym jeszcze jedną warstwę motipa, a potem bezbarwny.

Dolny gril daj taki kolor jak będzie pod szybą ten górny,najlepiej zrób taki kolor jak jest na tej Scani:

 

512d1a9e50c9025c.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, Kurde to tą scanie widziałem i taka chcę złożyć,Dam jeszcze chyba 1 lub 2 warstwy a już są 3 a jak zrobić kolor szary dolnego zderzaka i nadkoli.

czekam aż motip wyschnie i potem zastanowię czy dalej dac warstwy czy już bezbarwny....

...Czy bezbarwny występuje w sprayu?.

 

Czy masz więcej fotek tej firmy.Może ktoś wydrukować mi zwykły napis R500 bo ten do jest do tego modelu to ma kolor żółtawy, A chcę szare cyfry na białym tle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.