Skocz do zawartości

Scania R500 \8/+ Refrer Trailer


Truckerek93

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie kupiłem scanie i zaczołem składać jest to mój 6 model .

Mam zamiar złożyć go w wersji streamline czyli cr19 kabine wezmę ze Scani 144L z naczepą a topl line da sie to tamtego. Mam parę pytań do sprayu w kolorze chromu??... czy opłaca się go kupić?. A teraz fotki:

Silnik \8/

dsc03743qc8.th.jpgdsc03744nm8.th.jpg

i już na ramie:

dsc03750qn7.th.jpg

i z kabelkami:

dsc03751ww9.th.jpg

troszkę wnętrza:

dsc03752jp8.th.jpg

deska rozdzielcza:

dsc03754ws4.th.jpgdsc03755gs5.th.jpg

i nieudacznie złożony zbiornik :

dsc03756je7.th.jpg

Czym malujecie małe elementy chodzi mi o farbki acryl czy olejne?? można gdzieś wykombinować kierownice od Scani R?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

można gdzieś wykombinować kierownice od Scani R?

 

Najbardziej będzie pasowała kierownica od Dafa XF.

 

To jest Twój 6 model ? Myśle, że to już wystarczająca ilość aby zdobyć lekkie doświadczenie a ja w silniku widzę dużo nadlewek i śladów łączeń elementów. Fotele we wnętrzu wydają się nie pomalowane. Te niby "napisy" na różnych filtrach w silniku również nie wyglądają zbyt dobrze. To bardziej przypomina kleksy niż napisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z malowaniem to prawda, wygląda to fatalnie!!

 

 

a ponadto malujesz silnik tak samo jak ja !! i nawet niezapytałes się o zgodę!!!!!! / seryjnie silnik wygląda inaczej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

Zgapa!!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ponadto malujesz silnik tak samo jak ja !! i nawet niezapytałes się o zgodę!!!!!! / seryjnie silnik wygląda inaczej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

ZŁODZIEJ!

Ulala no to widze że ostro się zaczyna robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem te napisy na filtrach nie wyszły ale to pierwszy model w którym maluje silnik i bardziej sie przykładam . a że ty malujesz podobnie to sory ale modelarstwo jest hobby wolnym i mogę robić co chcę i jak chcę

 

a kto ma kierownice od dafa xf bo ja nie mam jak wykombinować oddam od scani seri4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z malowaniem to prawda, wygląda to fatalnie!!

 

 

a ponadto malujesz silnik tak samo jak ja !! i nawet niezapytałes się o zgodę!!!!!! / seryjnie silnik wygląda inaczej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

ZŁODZIEJ!

 

Powinieneś się cieszyc że jestes tak dobry i inni biora od Ciebie przykład NIE PRZESADZAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ma się budowa i prezentacja modeli do praw autorskich, ale:

- primo - ciesz się, że ktoś chce ciebie naśladować,

- secundo jeżeli twierdzisz, że to złodziej to najpierw pokaż co ukradł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocian Twoja postawa jest conajmniej naganna, tak jak piszą koledzy - powinieneś cieszyć się, że ktoś Ciebie naśladuje.

 

Do Truckerek93 :

Domyślam się że elementy silnika malowałeś na ramce a dopiro później je odcinałeś Wnioskuję tak ponieważ nie oszlifowałeś miejsc, którymi były przymocowane do ramki. Rób tak jak ja - najpierw odcinam elementy z drzewka, oczyszczam z nadlewek a nastepnie szlifuję je, jeżeli jest taka potrzeba to jeszcze szpachluję. Nastepnie odcinam z ramki kawałek prostego patyczka i przyklejam go do spodniej strony (niewidocznej po sklejeniu dla oka) elementu i dopiero go maluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endrju ja tak robie i wychodzi co wychodzi chodzi o to że wycinam szlifuje sklejam maluje. czasem się nie uda co widać na silniku ale... i tak jest schowany w ramę . Ponawiam swoje pytanie jakimi farbami malujecie Acryl czy olejna?

 

P.S nowe fotki jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Trucker maluję akrylami sprejem z firmy < Motip> lub emaliami z Humbrola lub Revella jak dobrze rozcieńcze farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprej motpit jest do du... malowałem nim mana nie wyszło chyba ze trzeba nałożyć 5-10 warstw do farbek to ja maluje pactrą spróbuje humbrolem lub Revellem bo pactra w kolorze np:czerwony lub pomarańczowy si rozmywa.

 

 

Czas na nowe fotki:czyli "Co nowego u Skubiego"

dsc03762pp3.th.jpg dsc03761ls8.th.jpg

Czarodziejski spray który daje kolor chromu

dsc03758ub1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprej motpit jest do du... malowałem nim mana nie wyszło chyba ze trzeba nałożyć 5-10 warstw do farbek to ja maluje pactrą spróbuje humbrolem lub Revellem bo pactra w kolorze np:czerwony lub pomarańczowy si rozmywa.

 

Dlaczego uważasz, że Motip jest do bani

 

Może zaczął byś stosować znaki interpunkcyjne Twój post to jeden wielki bełkot, w którym trzeba się domyślać o co Tobie chodzi.

Następnym razem takie posty będę usuwał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dlatego uważam ze spray motip jest do bani ponieważ, używałem go do malowania Man-a Tga, i jak niechcący pstrykne pazurkiem to schodzi lakier , a natomiast jak malowałem próbnie naczepke 1/87 to nic nie schodzi, czy może być to winna ilości warstw?. Uprzedzam że na mana kładłem 4 a na naczepke ok 7. Jeszcze jedno dlaczego ty (ja tak sądzę po twoim poście)uważasz że on jest dobry?.i cena motim ok 100ml 10.45zł a inny podobno lepszy 100ml cena 8.45zł

 

Co wy na to jak bym przód chłodnicy dał na chrom??albo srebrny? i czym można łatwo wykurzyć dot3 z zbiornika po paliwie ale sklejonego, tylko bez tego kurka do nalewani paliwa, nalał się tamtędy i teraz ciagle cieknie dot przez niego.

 

Paweł.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak rozumiem genezę słowa podkład?psiknołem wtedy jeszcze ze sprawnego aerografy kolorem szarym acryl rozcieńczony z farbki.Na scanie dam podkład taki jak sie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dlatego uważam ze spray motip jest do bani ponieważ, używałem go do malowania Man-a Tga, i jak niechcący pstrykne pazurkiem to schodzi lakier

Z tego co napisałeś rozumię, że przed malowaniem Motipem nie odtłuściłeś modelu i nie pomalowałeś podkładem. Prawdopodobnie odrazu na goły plastik dałeś Motip, w takim wypadku farba będzie sie łusczyć i odpryskiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mana nie ważne składałem go tacie na urodzinki odpryski dało się zamalować.Teraz jeździ z tata też Manem TGa.w Scani kabina sie uchyla ale po przymiarkach chyba wyjdzie krzywo od strony pasażera schowa się w głąb modelu nie dużo ok 5-10mm ,może mniej , chyba coś jeszcze zaradzę teraz zbieram na scanie 144L z naczepką i z niej dam kabinę do r-ki a z r-ki do 144-ki, czyli zamiana dachów.

 

I ponawiam moje pytanie dotyczące chłodnicy pomalować chromem czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Scani kabina sie uchyla ale po przymiarkach chyba wyjdzie krzywo od strony pasażera schowa się w głąb modelu nie dużo ok 5-10mm

 

U mnie wszystko pięnie się uchyla i to nawet kabinka chodzi jak w oryginale ( nie dużo 5 - 10 mm ) , ja już poprawiam jak mi coś nie pasuje przy odchyłce 0.3 mm, jak cośjeste mniej niże 0.3 to nie ruszam a jeśli powyżej to mam taki nawyk, żeby zaraz to poprawić, bo później cały czas o tym myślę, i spać nie moge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz fotki silnika złożonego na ramie?? jeszcze bez kabiny. Ale z podłączonymi przewodami??

 

pokaże teraz fotki , tego co się dzieje :

dsc03764tn6.th.jpg

sorki za jakość fotki robie komórą SE k750i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.