Skocz do zawartości

PZL P.7A 1939, Arma Hobby 1/72


panDespota

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ to temat ostatnio dla mnie ważny, stąd dociekania

Skąd numer 6.85, gdy zdaje się był 6.17?

Dlaczego wiatrochron z P7, skoro w tym egzemplarzu, jak i w kilku innych, był akurat chyba z górnym płatem, jak w P11?

No i gdyby nie zdjęcie z Karasiem, nie wspomniałbym, ale to zdjęcie jest, więc... Z dociekań wynika, że Karasie, podobnie jak Łosie, malowane były "nową" farbą, która pojawiła się w 1936, a to był w zasadzie brąz. Bardziej brązowej już nie było. P7 były malowane "starszą" khaki, czyli bardziej zieloną, oliwkową, ewentualnie, gdy były potem remontowane, mogły być przemalowane na brąz, tak jak to się działo z P11. Jednak bardziej brązowe od Karasi być raczej nie mogły. Ale oczywiście pewności nie mam...

 

A model fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to temat ostatnio dla mnie ważny, stąd dociekania

Skąd numer 6.85, gdy zdaje się był 6.17?

Dlaczego wiatrochron z P7, skoro w tym egzemplarzu, jak i w kilku innych, był akurat chyba z górnym płatem, jak w P11?

No i gdyby nie zdjęcie z Karasiem, nie wspomniałbym, ale to zdjęcie jest, więc... Z dociekań wynika, że Karasie, podobnie jak Łosie, malowane były "nową" farbą, która pojawiła się w 1936, a to był w zasadzie brąz. Bardziej brązowej już nie było. P7 były malowane "starszą" khaki, czyli bardziej zieloną, oliwkową, ewentualnie, gdy były potem remontowane, mogły być przemalowane na brąz, tak jak to się działo z P11. Jednak bardziej brązowe od Karasi być raczej nie mogły. Ale oczywiście pewności nie mam...

 

A model fajny

 

Przyznam się bez bicia, że model zrobiłem w rekordowym jak dla mnie czasie 10 dni i nie miałem za bardzo czasu na drążenie tematu. Zawierzyłem specom z Arma Hobby. Tutaj nawet jest temat tego konkretnego malowania http://armahobbynews.pl/blog/2018/03/01/pzl-p-7a-ppor-e-kawnika-123-em-1939/ Na pierwszym foto widać kawałek cyfr i na pewno nie jest to 6.17. Co do wiatrochronu to nie mam pojęcia. Właśnie zauważyłem różnice w odcieniu blachy falistej na pierwszym zdjęciu z Army. Też fajny smaczek byłby na modelu... Teraz Karaś. Z tego co pamiętam i szukałem wyszło mi że miała być ta jaśniejsza.

Dzięki za miłe słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.