Skocz do zawartości

JS-2 mod. 1944


KubaRo95

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Znalazłem jeszcze takiego JS'ka 2, model to bardzo stary dragon, bardzo... Mimo to fajnie się go sklejało i myślę, że wygląda w miarę porządnie.

 

oV3lkN.jpg

 

no2aoy.jpg

 

7mzDGj.jpg

 

xIgglg.jpg

 

oSuoeh.jpg

 

8hc0tO.jpg

 

Można się pastwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na model dopowiedziałem sobie historię, uszkodzone błotniki tak bardzo że zbiorniki musiały ulec zniszczeniu dlatego wymienione na nowe, prawie nie używane :-)

Rosyjski "kotek" ładnie zrobiony.

Pozdrawiam

Wal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na model dopowiedziałem sobie historię, uszkodzone błotniki tak bardzo że zbiorniki musiały ulec zniszczeniu dlatego wymienione na nowe, prawie nie używane :-)

Rosyjski "kotek" ładnie zrobiony.

Pozdrawiam

Wal

Czytasz w moich myślach, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując: "Nie rosyjski, a sawiecko-polski", bo to malowanie z 1 P.Cz.Ciężkich z 1 AWP. Niestety, jak cała 1 B.Cz., ta jednostka miała spore problemy kadrowe tak i tu gross jednostki stanowili Rosjanie o polsko brzmiących nazwiskach.

O modelu: Na zaczepach na wierzy, na uchwycie/podporze działa widoczne szwy - to samo klakson. Zbiorniki jak już wcześniej wspomniano za czyste - nawet jak na "nowe" z innej rozbitej maszyny ( bo funkel nówek z fabryki na bank nie dostali). Kolejna sprawa brudzenie - nie realistyczne: Dolne powierzchnie uciaprane błotem od linijki, natomiast górne w okolicy gąsienic czyściutkie i dopieszczone szmateczką i plakiem. Popraw to brudzenie i będzie git. Również zdało by się troszkę przydymić płytę nad silnikiem, w okolicy wydechów bo też taka za czysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bardzo mi się podoba .

Mam jednak małe uwagi co do wydechów - raczej tak nie korodowały w IS-2 oraz brakuje mi "wyplutego" zaolejenia i czarnej sadzy za tymi wydechami.

Poza tym, wydaje mnie się, że kadłub jest w wersji najpóźniejszej, czyli spawana płyta czołowa - w polskim 434 była wg mnie odlewana z widocznymi śladami odcinania od wlewek.

Mam też wątpliwości, czy powinny być uchwyty na płycie stropowej wieży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neptun1939 - tak w kwestii formalnej nie było czegoś takiego jak 1 P.Cz.Ciężkich czy 1 B.Cz. Jednostka do której należał omawiany czołg to 4 pułk czołgów ciężkich. A 1 B.Cz to pewnie miała być 1 Brygada Pancerna im. Bohaterów Westerplatte, w żaden sposób nie powiązana z 4 pułkiem czołgów ciężkich.

Co do kopcia przy wylotach - niezbędny! Wiadomo że jeżeli W-2 (lub któryś z pochodzących od niego nowszych silników) nie pluje olejem to należy natychmiast dolać oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał_G - faktycznie mój błąd, przyznaję się pomieszałem kilka nazw/jednostek w jedną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model mimo wad jest b.ładny w odbiorze i nieżle pomalowany ale trochę nieprzemyślane ślady eksploatacji.

 

Uwagi:

-przesadzona faktura odlewu na kadłubie i brak śladów "odkrawania" nadlewek

-jak już pisano na zbliżeniach widać szwy na na klaksonie(! przecież to minuta pracy), zbiornikach z lewej strony i lufie, zakładam że takich miejsc jest więcej.

-jak już pisano nieco przesadzone zacieki na płycie (przy jednoczesnym ich braku w innych miejscach)

-brak łosza w kratkach nad silnikiem oraz na tylnej płycie

-brak okopcenia wydechów, które przy wysokoprężnych ISach były bardzo mocne jak już pisano wyżej

-brak błota nad biegiem gąsienic z tyłu, (a nie wiem czemu dużo błota jest natomiast na płycie tylnej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.