Skocz do zawartości

RWD 5 Legun I ZTS


jarek38

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w konkursowym warsztacie RWD 5 noszącym imię własne Legun I. Samolot ten był na stanie Aeroklubu Łódzkiego od marca 1934r, do września 1939, kiedy to przejęty został przez Niemców, wraz z samolotami ewakuowanymi z Poznania min. SP- ALS. Model w końcu dotarł i mogłem w końcu zrobić pierwsze fotki. Wykorzystam przy budowie blaszkę Parta, choć nie mam pewności, czy całą, ale to czas pokaże i chyba już tradycyjnie będę dorabiał co się da i co będę w stanie dorobić, czy przerobić. Dołączam więc do kolegów i nadganiam czas. Mały in-box i do roboty.

d3572104efd97a3am.jpg 68683b87eb37ddc9m.jpg

ED; Kalkomanie do modelu zrobił dla mnie albert091283 - śliczności.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jarosławie

 

Które malowanie z samego września z szachownicami??

 

 

A to latały pod szachownicami?

 

Jarku zasiadam, bacznie przyglądam się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które malowanie z samego września z szachownicami??

Oczywiście Panie Albercie, dołączę fotkę kalek przy pierwszej aktualizacji.

A to latały pod szachownicami?

Tak, i to było ich trochę. Mówię tu oczywiście o cywilach wcielonych do lotnictwa wojskowego.

Na tej stronie jest fota SP-ALX na Lublinku z '39, może ktoś bardziej pojętny jest w stanie to wstawić do tego wątku. Z góry wielkie dzięki.

http://www.mysliwcy.pl/forum/watki.php?id=490&ustaw=&s=301#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały up, czyli rozruch. Uzupełniam temat i wstawiam malowanie w jakim planuję 5-kę i od razu pytanie(a). Czy ktoś ma wiedzę, co do daty produkcji tego konkretnego samolotu? Dwa źródła podają różne daty, a mianowicie '33 i '34, niestety powinienem to wiedzieć na stówę, gdyż 5-ki wyprodukowane w '34 miały podwyższony statecznik pionowy.

0d1d5910190b1897m.jpg

 

Dzięki Milos, chyba mogłem od razu pytać, zamiast tracić czas na bezskuteczne próby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

682CYWIL2%20SP%20ALX.jpg

 

Szachownice bez regulaminowych obramowań oraz zamalowane na jasny kolor litery pod skrzydłem.

Albert ma rację (gadamy jednocześnie na mailu) - białe pola szachownic mają czerwoną ramkę.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie parę godzin, a ile się w tym czasie wydarzyło. To zdjęcie oglądałem długo, prawie na lewą stronę je przerzuciłem, ale zamalowanych oznaczeń nie wyczaiłem. Dzięki KayFranz, dzięki albert091283 za szybką reakcję i aktualizacje praktycznie na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór nieśpiochom... "Ukręciłem" nieco odcienie na fotografii, żeby lepiej było widać:

 

27d3fb5d7a7a0610m.jpg

 

Patrzę na ten uaktualniony szkic Alberta i na foto - myślę, że malarz ułatwił sobie robotę i zrobił szachownice większe niż na szkicu, mniej więcej tak wysokie jak litery. Po drugie, gdyby były takie jak na szkicu, to byłoby widać wystające fragmenty skrajnych liter, a to z kolei zniekształcałoby rysunek szachownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że malarz ułatwił sobie robotę i zrobił szachownice większe niż na szkicu, mniej więcej tak wysokie jak litery

Dokładnie takie są na kalkach od Alberta, szkic należy traktować poglądowo. Jutro wrzucę fotkę kalek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia statecznika: musisz go sobie wypiłować - SP-AJX był przedostatnim w serii (nr. fabryczny 83) i miał wyższy statecznik pionowy.

Co zresztą widać na str. 35 w PKL, t.2.

Dzięki za potwierdzenie roku produkcji, czyli wyższy statecznik i dobrze, będzie zabawa,

Dobrze, że choć jeden z nas ma tę książkę

Ty a nie lepiej pomalować szachownice?

Może nie całe, ale na obwodzie czerwonych pól, czemu nie, zwłaszcza, że będzie trzeba zamalować białą kod wywoławczy

8be5accc2f38041cm.jpg

Mały ED, czyli coś drgło, żeby nie powiedzieć drgnęło. W nocy zrobiony, przed chwilą sfotografowany, fragment kratownicy. Plan jest taki:

-skleić kadłub

-włożyć kratownicę (stalowy, bądź czarny) z góry w już pomalowany wewnątrz kadłub (kolor płótna)

-modlić się, żeby w międzyczasie naszła mnie wena i rozwiązała problem montażu ramek oszklenia, szkła i przedniej szyby, którą mam zamiar dorobić

4311d8b1cf08b7a4m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia statecznika: musisz go sobie wypiłować - SP-AJX był przedostatnim w serii (nr. fabryczny 83) i miał wyższy statecznik pionowy.

Co zresztą widać na str. 35 w PKL, t.2.

Dzięki za potwierdzenie roku produkcji, czyli wyższy statecznik i dobrze, będzie zabawa,

Dobrze, że choć jeden z nas ma tę książkę

Ty a nie lepiej pomalować szachownice?

Może nie całe, ale na obwodzie czerwonych pól, czemu nie, zwłaszcza, że będzie trzeba zamalować białą kod wywoławczy

8be5accc2f38041cm.jpg

Ja też mam ale jeszcze nie widziałem leży w domu w polsce teraz jak będę na urlopie to przestudjuje wszystkie 3 tomy

 

pokaż cos w końcu Jarku

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż cos w końcu Jarku

Nie stresuj mnie aaaa, to jest sposób na wykluczenie konkurencji

Tak poważnie, to dziś zaczynam szlifowanie, wycinanie, pocienianie, czyli nic ciekawego. Wyedowałem post powyżej i tam wstawiłem coś, co można było pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.