Skocz do zawartości

Caudron G.4 1/48 Copper State Models


xmald

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co w tym zabawnego Xmald konstrukcja i wykonanie "kadłuba; wymiata ,ale mogłeś pocienić osłony silników. Widać jednak ich grubość .

 

Dzięki! Osłon nie pocieniałem, bo z założenia jest to model "spudła" ma pokazać jak wygląda posklejana zawartość pudełka...

Będę robił jeszcze jednego już bez tego założenia i tam na pewno będę o tym pamiętał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to już wygląda, a osłony faktycznie w następnym kordonku musisz pocienić.

Okucia na kratownicach i płatach są świetne, ktoś włożył sporo wysiłku w ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, robi wrażenie. Swoją drogą nie wiedziałem, że te letadła były wyposażone w radiostacje.

Model z pudła, ale chyba nie będziesz odzierał silników z dodanych elementów? ;)

Z niecierpliwością czekam na efekt końcowy. Możesz napisać cuś więcej o tym, jakie wybrałeś malowanie?

 

PS

Trochę szkoda, że to nie ten z pływakami, byłoby jeszcze ciekawiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!
Zabawne są te białoczerwone osłony silników:)

I tak ma być Na osłonach będą jeszcze cyfry.

 

Lubię takie odmienności od sztampy i symetrii.

Powstrzymałem się od zakupu obu nowych modeli CSM, ale pewnie skapituluję, bo sam zestaw i to co pokazujesz, łamie moją i tak niezbyt silną wolę, żeby się od zakupów powstrzymywać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus!

Serdeczne dzięki za miłe komentarze! Model jest zdecydowanie godny polecenia, więc jeśli ktoś się zastanawia to gorąco namawiam

Generalnie to malowanie będzie to:

6DDCD9C962F47EA1A465A4C935E77640F58EBDED61A66C6B1Epimgpsh_fullsize_distr_zps9olv6oat.jpg

/For discussion purposes only/

 

 

Trochę szkoda, że to nie ten z pływakami, byłoby jeszcze ciekawiej

Jak wszystko pójdzie dobrze to i Hydro będzie na warsztacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czołem!

Pomalowałem, okalkowałem i przykleiłem okucia górnego płata. Dodałem też charakterystyczne sznurowanie. Dość długo kombinowałem jak to zrobić w miarę bezboleśnie i najlepszym sposobem wydało mi się nawiercenie otworków i przewleczenie przez nie żyłki. Następny etap to przyklejenie górnego płata, na sucho wszystko dobrze do siebie pasuje więc nie powinno być niespodzianek.

 

Caudron%20test%2039_zpsjbkagfmv.jpg

 

Caudron%20test%2038_zpsamxjme5o.jpg

 

Caudron%20test%2040_zps6jupk50v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki za komentarze! Naciągi jak już pewnie wiecie to jeden z moich ulubionych etapów więc:

Pierwsze koty za płoty... Przykleiłem płat i zrobiłem pierwsze 40 naciągów. Dzięki mocowaniom z blaszki zadanie jest znacznie ułatwione - w większości przypadków nie trzeba robić klasycznych śrub rzymskich i dopiero ich mocować. Potrzeba jedynie rurek i śruby wychodzą same ;o)

Caudron%20test%2041_zpsugizf3br.jpg

 

Caudron%20test%2045_zpsy7tyj46q.jpg

 

Caudron%20test%2042_zpsqixmh7t1.jpg

 

Caudron%20test%2044_zps9vpkybo1.jpg

 

Caudron%20test%2043_zpsv77448ug.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzięki panowie!

 

Aż trudno uwierzyć, że minął prawie miesiąc...

Tymczasem zrobiłem już około 100 naciągów i śrub rzymskich, więc większa część roboty za mną ;o) Teraz powinno pójść szybciej - belki ogonowe, podwozie, stateczniki i stery. No i na deser znowu trochę naciagów ;)

 

Caudron%20test%2046_zpsiszqk4ii.jpg

 

Caudron%20test%2047_zpsea11sbdg.jpg

 

Caudron%20test%2048_zpspfndr8oq.jpg

 

Caudron%20test%2049_zpswe9yqvuk.jpg

 

Caudron%20test%2050_zpskhekg1kx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip,

A te "rozchodzące się" linki, mocowane przy skrzydle to jak robiłeś?

Prowadziłeś dwie przez całą długość, czy doklejałeś coś po drodze? jak podwójne to brałeś cieńszą żyłkę niż 0,8?

dzieki

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS- na załączonem zdjęciu z epoki widać, że wojak pośrodku wyraźnie jest zadowolony, iż nie jemu przyszło lecieć

A może będzie leciał jako następny i dlatego się tak cieszy ;)

 

Te podwójne naciągi to żyłka 0,08 przeprowadzona "normalnie" jedyna różnica jest taka, że dodałem dwie krótkie rurki, które spinają obie linki - coś takiego było w oryginale tylko bardziej płaskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota! Teraz cieniowanie płatów bardzo w moim guście , a blaszkowe mocowania naciągów i dźwignie do "lotek" są genialne. Naciągi klasa, całość super. Jedna rzecz, która w samym zestawie ciągle włazi mi na oczy i drażni, to wiązania gondoli silników, są dla mnie ciut za duże. To oczywiście nie ma wpływu na ocenę Twojej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki Jarek - twoje dobre słowo dużo dla mnie znaczy!

W sumie to już właściwie ostatnia prosta przed galerią. Niewiele zostało do zrobienia.

Miałem obawy przed przyklejeniem belek ogonowych jeżeli chodzi o prawidłową geometrię ale na szczęście obawy się nie sprawdziły. Model jest na prawdę dobrze zaprojektowany i trudno tutaj coś zepsuć. Musiałem wyskrobać inne mocowanie karabinu - wykorzystałem do tego element z zestawu. Czekam tylko na kalki i karabin i niebawem pewnie ostatnia aktualizacja i galeria ;)

 

Caudron%20test%2055_zpsfrj8zmjv.jpg

 

Caudron%20test%2058_zpsl9psgfm0.jpg

 

Caudron%20test%2056_zpska1hlhd7.jpg

 

Caudron%20test%2057_zpskvyizvpe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Serdecznie dziękuję Panowie!

 

To już zdecydowanie ostatnia aktualizacja przed właściwą galerią. Do doklejenia został mi karabin i kalki na osłony silników oraz numery seryjne na stery kierunku.

Więcej pewnie napiszę już w galerii ale muszę przyznać, że fajnie było. To jeden z najlepszych zestawów jaki dane mi było sklejać. Wszystko do siebie pasuje i niewiele trzeba poprawiać - teraz już wiem jak się czują szczęśliwcy sklejający modele Tamiya ;o)

 

W galerii będzie więcej zbliżeń itd.

Caudron%20test%2059_zps4naykqxt.jpg

 

Caudron%20test%2060_zpsrrdxofhj.jpg

 

Caudron%20test%2061_zps4gg85ceb.jpg

 

Caudron%20test%2062_zpsanqgksj7.jpg

 

Caudron%20test%2063_zpsbrs4xtwe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.