Skocz do zawartości

Shelby GT 350 Revell 1:24


Trojan

Rekomendowane odpowiedzi

Shelby gotowy i przedstawiam jego galerię. Zapraszam do komentowania choć większość uwag już otrzymałem w wątku warsztatowym gdzie można zapoznać się ze szczegółami budowy http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=12167

 

Sesja wykonana osobiście przy wykorzystaniu "służbowego"atelier. Niestety mimo wszelkich starań nie udało mi się usunąć wszelkich syfków i kurzu z modelu. Jak znajdę chwilę to pozwolę sobie przedstawić w ramach ciekawostki zdjęcia przed i po retuszu w wysokiej rozdzielczości.

 

fot1copygk7.jpg

 

fot2copywq4.jpg

 

fot3copyhy5.jpg

 

fot4copyre7.jpg

 

fot5copyvk4.jpg

 

fot6copyuj4.jpg

 

fot7copyif7.jpg

 

fot8copyhb6.jpg

 

fot9copyid1.jpg

 

a tu fotka w lepszej rozdzielczości niestety uwypuklająca pewne niedoskonałości

 

fot1bby3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób prezentacji modelu jak dla mnie bardzo udany. Zdjęcia są rewelacyjne.

 

Teraz kilka słów o modelu, bardzo mi się podoba wrażenia na mnie zrobił silnik, a akcentu modelowi nadają kalkomanie, ładnie się w niech prezentuje.

 

Pozdr. eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik bardzo mi się podoba, niedawno robiłem mustanga więc znam ból przy spasowaniu przedniego zderzaka czy lampek na dolnym pasie pod zderzakiem.

Na plus malowanie - bardzo pomysłowe zestawienie kolorów, ja się troche boję malowania pasów - mam obawy czy linia wyjdzie mi prosto, i czy nie poszarpie się farba na krawędziach.

Bardzo rzuca się natomiast w oczy brak BMF-u na klamkach . Mogłeś się pokusić o usunięcie ich i dorobienie nowych-przy twoim warszacie nie stanowiłoby to problemu. Analogicznie oznaczenie wersji silnikowej na przednim błotniku.

Fotki wykonane elegancko, tylko chyba nieco za bardzo widac w nich retusz - jak się patrzy na lakier jest jakies takie dziwne wrażenie, jakby samochód był taki "budyniowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko chyba nieco za bardzo widac w nich retusz - jak się patrzy na lakier jest jakies takie dziwne wrażenie, jakby samochód był taki "budyniowy"

Zdjęcia nie były retuszowane - jeszcze. Pokażę za jakiś czas kilka po retuszu

Co do wyglądu lakieru bezbarwnego to się zgodzę ponieważ nieco przesadziłem z ilością warstw ale dzięki temu mogłem bardziej dopracować polerowanie.

mam obawy czy linia wyjdzie mi prosto, i czy nie poszarpie się farba na krawędziach.

To akurat był najmniejszy problem. Bardzo ładnie się maluje pasy ale trzeba uważać na papierowe taśmy maskujące, mogą z nich wystawać farfocle. Ja używam foliowych taśm maskujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładny, niczego mu nie brak. A najbardziej to podoba mi się to co, zrobiłeś pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zdania poprzedników silnik super.Mam tylko jedno ale.Jeśli pod tylnym zderzakiem to są rury wydechowe a nie światła cofania to nawierć ich środek albo pomaluj na czarno środki tego wydechu.Jeśli to są światła to nie mam zastrzeżeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to są światła to nie mam zastrzeżeń

To są światła . Rury wychodzą w dół pod tylnym pasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jeszcze jakieś fotki wnętrza?

W pierwszym poście jest link do Warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronę główną

Nawet nie zauważyłem. Jest mi bardzo miło z tego powodu i postaram się utrzymywać poziom. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima1 A po co???. Model jest piękny . Jest to piękny Shelby z bardzo ładnym lakierem (przedstawiający auto po renowacji lub nowe ), więc nie wiem po co mu zacieki i rdza??. Czy wszystko musi być zardzewiałe, z masą zacieków i obić?. Jakby Kolega chciał robić model wraku to napewno by to zrobił .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Pytanie do właściciela modelu. Sam model mi się podoba i stoi na wysokim poziomie. Lecz bardziej interesuje mnie gdzie robiłeś zdjęcia, Jakim sprzętem i czego użyłeś do uzyskania takiego ciekawego efektu.

 

Tło rozumiem że czarny bristol bądź coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.