Skocz do zawartości

PZL M-28 Bryza Bis 1/48 od podstaw


SAAB

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie nie dostałem miejscówki na zimowisko i zostały mi tylko Półkolonie ale może dolecę na zimowisko jeszcze w sezonie.

Teraz do dzieła ; tak zacząłem Bryzę w 48 plany są ok z Nowej Techniki Wojskowej 8/2006 (jak się mylę to poprawcie) od Fly Navy oryginał był w 1/144 dobry skaner oki i gotowe w 48 , troche grube linie ale co tam .

Resztę przekroi inne materiały , pomoc dobrych ludzi , dużo zdjęć i tak się zaczęło . Jak zacząłem zgłebiać temat to okazało się że jest więcej odmian, i wszystkie mi się podobają a najładniejsza jest ta atlantycka .

Piękne malowanie . Ale stare płótnem kryte lotki. No i jadowita Bissss.

Zdjęcia napewno dodam ale jeszcze nie wiem jak to robić a jak mnie ktoś odeśle pod link to przestanę go lubić , Łopatką proszę !!!!!!!!!!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 224
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, może ja pomogę koledze ale tylko dlatego, że arcyciekawa relacja może być Wchodzisz na stronę imageshack.us (może być też inna podobna) Tam, zaraz na wierzchu widać miejsce do wprowadzenie ścieżki do zdjęcia(taki pusty prostokąt obok którego są przyciski "cancel" i "browse..." Klikamy w ten pusty prostokąt, otworzy się okno eksplorera, tam zaznaczamy nasze zdjęcie, niżej zaznaczamy "resize image" i wybieramy opcje 800x600. Klikamy "start upload", można od razu zaznaczyć kilka zdjęć i je wysłać. Po załadowaniu pojawią się miniaturki tych zdjęć. Klikasz w miniaturkę, pojawi się duże zdjęcie, klikasz w duże zdjęcie PRAWYM klawiszem i zaznaczasz "kopiuj adres obrazka". Wracasz do okienka gdzie piszesz posta, zaczynasz nowa linijkę,piszesz takie coś: wklejasz%20link%20bez%20spacji%20za%20tym%20a%20za%20linkiem%20piszesz: Możesz też te frazy umieścić klikając w przycisk "IMG" pod polem tekstowym tematu. Całośc powinna tak wyglądać: link. Każde zdjęcie przedzielaj enterem, żeby były pod sobą a nie w jednej linijce. Jeśli czegoś nie kumasz to pytaj szczegółowo jeszcze. Wydaje się skomplikowane ale nie jest takk strasznie. Pozdrawiam i czekam na zdjęcia z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje dobrym ludziom za pomoc tak jak prosiłem lopatką.

Odwzajemnię się zdjęciami ,nie zawsze będą ok bo cześć może będę robił telefonem. Ma makro i cala siec regulacji bo aparat nie zawsze mam tylko dla siebie. Mam ,córkę i ona go podbiera a ja się nie gniewam a panowie na pewno to zrozumieją .

Na początek trochę więcej pisaniny ,ale tez tak aby was nie zanudzić .

Na forum trwa konkurs, kolega robi Ił-18 ciekaw jestem jaką przyjął technikę na duże elementy . Ja zaczynam od dużych a potem drobnica jak mi nie przejdzie zapał, tylko Was podkręcam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem ale nie wiem czy to dobrze.

Proszę o wyrozumiałość

dsc00452br.th.jpg dsc00458aj.th.jpg dsc00459r.th.jpg dsc00460or.th.jpg dsc00461kg.th.jpg

potem reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detale z lasera poklejone ,pookładane paskami do wręg same utworzyły kadłub

dscf3283.jpg

następnie skrzydło dość dlugie ale najlepiej w jednym kawałku łatwiej potem pasować i klinować w kadłubie ,

dscf3287.jpg

obrobiłem już płyty statecznika pionowego szt 2 są inne potem zobaczycie

dscf3286.jpg

Inne maja oświetlenie

Teraz silnik PT-6 podoba mi sie ten silnik wiem że buduję Bisa ale po kolei dojdziemy i do PZL-10

dscf3282.jpg

dscf3281.jpg

Nie wiem jak robicie że widać miniaturkę-pomocy

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz żeby pokazała się miniaturka na forum to po tym jak już zdjęcie zostanie wczytane do Imagshack zaznacz link z pozycji "..thumbnails ..." np pierwszy i wklej go do swojej wiadomości na forum, a jak ma być zdjęcie w całości pokazane na forum to pierwszy link z pozycji "Embed this image".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz żeby pokazała się miniaturka na forum to po tym jak już zdjęcie zostanie wczytane do Imagshack zaznacz link z pozycji "..thumbnails ..." np pierwszy i wklej go do swojej wiadomości na forum, a jak ma być zdjęcie w całości pokazane na forum to pierwszy link z pozycji "Embed this image".

 

Dziękuje wybawco zobacze co mi wyjdzie

Są jednak dobrzy ludzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dla Okonka i innych kolegów

dscf7616kopia.jpg

Ponorka z podstawką

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie to cieszy prawdziwy kibic a ja się już bałem, że będzie tylko gwizdać.

 

Tak wygląda usterzenie po pastwieniu się nad nim wczoraj i dzisiaj

dsc00427.th.jpg

dalej i dalej

dsc00426.th.jpg dsc00425.th.jpg dsc00423.th.jpg dsc00422.th.jpg

powoli do celu jeszcze nacięcie i grawerka miejsca pod zawiasy w statecznikach pionowych może dzisiaj to zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku nity to już ktoś w czapce wojaka pokazywał, to tylko aby nikt nie poczuł się dotknięty , zębatki z zegarków i obcięty grafion ze starego przybornika cyrkli ale metalowy najlepiej CCCP taki miałem, ale zębatki najpierw na wiertarce delikatnie podostrzyć. Super sprawa. Potem w sklepie dla lakierników samochodowych maja rewelacyjne 3M cienki gąbki ścierne fine i super fine polecam na wygładzenie powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki

parę ujęć z wczoraj a za chwile dalej do pracy bo nie będzie czego pokazywać i zapomnicie

dsc00435cj.th.jpg

to bryła pzl-10 motorek

dsc00434mm.th.jpg

no i coś od dołu

dsc00450.th.jpg dsc00447.th.jpg dsc00445.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak zacząć.

Plan był na druk 3-D ale po pierwszym detralu odpuściłem ,

druk zrobi wszystko ale porowate i do bani , potem SLA i SLS

dokładność 16mikronow warstwa i nic kibel, widać warstwy i to co masz w detalu do niczego bo albo oszlifować i tracić całą delikatność lub szpachlować natryskowo i też tracisz .

Toczyłem z tworzywa, przednie akurat wg planów i pomiarów dla skali 1/48 to gr-4mm a główne 8mm. Cyrklem z ostrzem wyciąłem okregi i pokleiłem 2x4mm , ale tajemnica w styrenie od zaprzyjaźnionej firmy. Są to pozostałości płyty 4mm po cięciu CNC, super sprawa nazwy nie znam a i nie zręcznie było pytać. Jakieś niemieckie indywidualny import pod klienta z Niemiec.

Przeprowadziłem dochodzenie (nasze firmy typu plastics TB takiej jakości nie maja) przy toczeniu się nie topi tylko pięknie skrawa , a toczyłem na Dremlu za pomocą nakłucia na frez dentystyczny, jak widać w środku otworów ślady po frezie.

A wycięcia to otworki 0.5 i z wiertla wybijak 0.8 i udało się

Proszę bardzo i cala tajemnica , a małe imitacje nakrętek to pręcik ,bardziej nitka po rozciągnięciu nad świeczka ale uwaga ramki się nie nadają bo są kapilara i najlepiej gotowe pręty z polistyrenu evergreen

 

Panowie notować, zapisywać, nie k o p i o w a ć brak autoryacji

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita praca, robi to wszystko wrażenie

 

A tak na marginesie, to za Twój nick i awatar masz u mnie kiedyś duże piwo

 

Oj dzięki ale awatar to już nie ja, tylko dobry człowiek , ale piwem się napewno podzielę, ale to dopiero latem .

Jeszcze raz pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba organizatorzy konkursu przewidzieli, że będziesz bezkonkurencyjny i dlatego nie dopuścili Cię do niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.