Skocz do zawartości

85 CORVETTE COUPE - Monogram 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie nie, jeszcze nie buduję tego pojazdu, narazie przedstawiam tylko in-box modelu w skali 1:8 CORVETTE COUPE rocznik 85 firmy Monogram. Do budowy tego kolosa zabiorę się gdy tylko pokończę inne zaczęte modele. Jak na tą skalę, i wielkość modelu (około 60 cm.) jest dość uproszczony, z ruchomych elementów ma tylko podnoszoną maskę i skrętne przednie koła Pomijając sporą ilość nadlewek na wypraskach to jakość ich jest dosć dobra. Ciekawostą jest to, że Monogram wypuścił model na rynk w 84r. a więc na rok przed premierą oryginału.

Predstawiam fotki oryginału:

 

2e99bd2ddab36318m.jpge40f240cd2f6d092m.jpgee9911d9360fb4f9m.jpg

 

Dla lepszego zobrazowania wielkości modelu użylem jako statysty telefon Nokia 6310i.

 

682a6066492d80aam.jpg70dd6ebd59067e84m.jpgf9241959ba6b7ec7m.jpg7d4cde25ac864291m.jpg

 

130974ba30fc294bm.jpg403b8faedebabd10m.jpgc1b0495bf6a1aecam.jpg919609b9e988bd58m.jpg

 

dafd69747d72d0b5m.jpgf259f20bb3ecb830m.jpgd171bd9e52f11086m.jpgbf8a1e90b675b6d8m.jpg

 

bd931b5e163fb3e6m.jpgc2706c8c742dacd9m.jpg07844fac6884621bm.jpg4c6588925d98cf7fm.jpg

 

dcc4f4ed1e9033cdm.jpg8a53e6b70bb98474m.jpg3f06ca3d6d19970cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale bydle ... Mówił Ci ktoś że masz krzywo pod sufitem , a poważnie to ... Pogieło Cię . Jak napisałeś i co widać model jest mega prosty.... Mam nadzieję że przy tej skali dasz pełen popis swych umiejętności!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście dość uproszczony jak na tę skalę, mogli się bardziej wysilić. Z drugiej strony będziesz miał większe pole do popisu Fajnie wyglądają te monstrualne kołpaki, możnaby sobie zrobić breloczek do kluczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zgadzam się z innymi kolegami, sam nie mogę się, już doczekać Tornado twego wykonania.

P.s Tornado a, ile kosztuje taka Corveta lub taki Jaguar jak bym zamówił sobie, kiedyś w sklepie modelarskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zacznę jej budowę - tego jeszcze nie wiem narazie chcę pokończyć zaczęte modele w tym też Citroena w 1:8 (relacja z jego budowy jest na tym forum).

 

Corvettę kupiłem na amerykańskim ebay'u, cena uzależniona jest od popytu, mnie z wszystkimi kosztami wyszła około 450 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O łał cena troszkę wygórowana no mówię Ci, ale model cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ale ten model będzie ogromny gratuluje zakupu i czekam na zdjęcia z postępu prac ! Tornado możesz powiedzieć ile ten model zawiera części ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam niecierpliwie na relacje. Bardzo mi się podoba ten modelik, zwłaszcza ze to Corvetta;] Ja mam u siebie na półce 5 Corvett w 1/25 z metalu (Bburago, Maisto etc.). Kocham ten samochodzik!!! A jakbyś jeszcze gdzieś tam El Camino '59 lub '72 dorwał...;]

 

Pozdro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado możesz powiedzieć ile ten model zawiera części ?

Powiem Ci w tajemnicy że model już zacząłem sklejać i obecnie nie dał bym rady dokładnie ich policzyć. W intrukcji nie ma podanej ilości części, natomiat wiele detali ma ten sam numer z oznaczeniem R i L. Najłatwiej będzie policzyć je na fotkach, które zamieściłem w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

to ja się po cichu pytam gdzie fotki i relacja ... ja tutaj juz dołek wydeptałem ;-)

 

To ja sobie tutaj dalej tuptam i czekam ...

 

pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

to ja się po cichu pytam gdzie fotki i relacja ...

pozdrawiam,

k.

Relacja będzie chwilowo oprócz slejonych kilku elementów nie mam nic specjalnego do pokazania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest prawie gotowy, jest jeszcze przy nim trochę rboty, ale to już szczegóły.

Oryginał:

d1cc55633ef11006m.jpg69a619dc9e53208em.jpg

 

Sorki za jakość fotek lepszych nie zdążyłem zrobić bo siadły bateryjki.

 

d71f74f864758ad6.jpg

c0d63e1f42b6efda.jpg

692b537f57a02aec.jpg

f137e9939c89dbd1.jpg

3e44aab4700a3208.jpg

 

Skleiłem i pomalowałem felgi (od wewnętrznej strony)

6fced811d29277a3.jpg

 

a to już gotowe kółeczko:

 

fe6d6fd0dffdd3f8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, model zapowiada się świetnie, ALE:

1.Czy nie sądzisz, że w tym silniku trochę za srebrno?

2.Mogłeś wnętrza felg na czarno psiknąć, tak robiono i wyglądało superowsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, model zapowiada się świetnie, ALE:

1.Czy nie sądzisz, że w tym silniku trochę za srebrno?

2.Mogłeś wnętrza felg na czarno psiknąć, tak robiono i wyglądało superowsko.

1. Może i jest za srebno ale silnik i skrzynię pomalowałem zgodnie z oryginałem.

 

2. Chodzi ci o czarne kapsle w feldze jeżeli tak, to będą przyklejone dopiero po zamontowaniu kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to świetnie się prezentuje, powodzonka Torni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiechy są już pomalowane i zamontowane do podłogi, także silnik jest już na swoim miejscu:

 

cef77d2461111544.jpg

0291fa71baf3e201.jpg

7234cb304299ad73.jpg

 

W kołach przybyły czarne kapsle:

decba8626de09ebd.jpg

 

Do kasty przykleiłem przedni zderzak, no i mała przymiarka:

 

2ace855d9ea89d53.jpg

 

i z Jaguarem:

 

a881f3b0f5ee0ce1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki bedzie kolor kasty??

Jeszcz nie wiem z fotek, którymi dysponuję najbardziej podoba mi się czerwona z czarnym dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torni fajna ta Corweta, sam bym się najchętniej, takim czymś pobawił.

Pewnie Corwete, zrobisz na kolorek czerwony Co ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Torni fajna ta Corweta, sam bym się najchętniej, takim czymś pobawił.

Pewnie Corwete, zrobisz na kolorek czerwony Co ???

 

Wojtek ... po pierwsze Corvette .... a nie Twoje "Corwete" - widzisz różnice ?? Powinienieś.

 

Co do koloru, czerwona Corvette to tak jak Marlboro - ;-) prawie symbol. Ten czarny dach na Twoich fotach to wersja "targa" - ze zdejmowanym częściowo dachem (pomiędzy przednim, a środkowym słupkiem). Tylko taki dach jest lekko transparentny ... co będzie chyba ciężko zrobić.

 

Silnik i felgi "prima sort" !!

 

pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że przeleciała mi przez głowę myśl aby wyciąć dach i dorobić drugi z plexi muszę to jezcze rozważyć

 

Ps.

No, model zapowiada się świetnie, ALE:

1.Czy nie sądzisz, że w tym silniku trochę za srebrno?

Znalazłem w necie trochę lepszą fotkę oryginału, która powinna rozwiać wątpliwości dlaczego w moim silniku jest tyle srebra:

 

4a019b7ad731272b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tronado, a nie myslałeś może żeby tą Vette na biało psiknać?? :> Mam modelik białej C5 1/24 i jest przepiękna;] I jakbyś jeszcze jej świecące światełka zrobił:P

 

Pozdro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.