Jump to content

85 CORVETTE COUPE - Monogram 1:8

Recommended Posts

Witam

Nie nie, jeszcze nie buduję tego pojazdu, narazie przedstawiam tylko in-box modelu w skali 1:8 CORVETTE COUPE rocznik 85 firmy Monogram. Do budowy tego kolosa zabiorę się gdy tylko pokończę inne zaczęte modele. Jak na tą skalę, i wielkość modelu (około 60 cm.) jest dość uproszczony, z ruchomych elementów ma tylko podnoszoną maskę i skrętne przednie koła Pomijając sporą ilość nadlewek na wypraskach to jakość ich jest dosć dobra. Ciekawostą jest to, że Monogram wypuścił model na rynk w 84r. a więc na rok przed premierą oryginału.

Predstawiam fotki oryginału:

2e99bd2ddab36318m.jpge40f240cd2f6d092m.jpgee9911d9360fb4f9m.jpg

Dla lepszego zobrazowania wielkości modelu użylem jako statysty telefon Nokia 6310i.

682a6066492d80aam.jpg70dd6ebd59067e84m.jpgf9241959ba6b7ec7m.jpg7d4cde25ac864291m.jpg

130974ba30fc294bm.jpg403b8faedebabd10m.jpgc1b0495bf6a1aecam.jpg919609b9e988bd58m.jpg

dafd69747d72d0b5m.jpgf259f20bb3ecb830m.jpgd171bd9e52f11086m.jpgbf8a1e90b675b6d8m.jpg

bd931b5e163fb3e6m.jpgc2706c8c742dacd9m.jpg07844fac6884621bm.jpg4c6588925d98cf7fm.jpg

dcc4f4ed1e9033cdm.jpg8a53e6b70bb98474m.jpg3f06ca3d6d19970cm.jpg

• Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ale bydle ... Mówił Ci ktoś że masz krzywo pod sufitem , a poważnie to ... Pogieło Cię . Jak napisałeś i co widać model jest mega prosty.... Mam nadzieję że przy tej skali dasz pełen popis swych umiejętności!!

Rzeczywiście dość uproszczony jak na tę skalę, mogli się bardziej wysilić. Z drugiej strony będziesz miał większe pole do popisu Fajnie wyglądają te monstrualne kołpaki, możnaby sobie zrobić breloczek do kluczy

• 4 weeks later...

Zgadzam się z innymi kolegami, sam nie mogę się, już doczekać Tornado twego wykonania.

P.s Tornado a, ile kosztuje taka Corveta lub taki Jaguar jak bym zamówił sobie, kiedyś w sklepie modelarskim

Kiedy zacznę jej budowę - tego jeszcze nie wiem narazie chcę pokończyć zaczęte modele w tym też Citroena w 1:8 (relacja z jego budowy jest na tym forum).

Corvettę kupiłem na amerykańskim ebay'u, cena uzależniona jest od popytu, mnie z wszystkimi kosztami wyszła około 450 zł.

O łał cena troszkę wygórowana no mówię Ci, ale model cacy.

• 3 weeks later...

Ale ten model będzie ogromny gratuluje zakupu i czekam na zdjęcia z postępu prac ! Tornado możesz powiedzieć ile ten model zawiera części ?

Czekam niecierpliwie na relacje. Bardzo mi się podoba ten modelik, zwłaszcza ze to Corvetta;] Ja mam u siebie na półce 5 Corvett w 1/25 z metalu (Bburago, Maisto etc.). Kocham ten samochodzik!!! A jakbyś jeszcze gdzieś tam El Camino '59 lub '72 dorwał...;]

Pozdro;)

Tornado możesz powiedzieć ile ten model zawiera części ?

Powiem Ci w tajemnicy że model już zacząłem sklejać i obecnie nie dał bym rady dokładnie ich policzyć. W intrukcji nie ma podanej ilości części, natomiat wiele detali ma ten sam numer z oznaczeniem R i L. Najłatwiej będzie policzyć je na fotkach, które zamieściłem w pierwszym poście.

Hej,

to ja się po cichu pytam gdzie fotki i relacja ... ja tutaj juz dołek wydeptałem ;-)

To ja sobie tutaj dalej tuptam i czekam ...

pozdrawiam,

k.

Hej,

to ja się po cichu pytam gdzie fotki i relacja ...

pozdrawiam,

k.

Relacja będzie chwilowo oprócz slejonych kilku elementów nie mam nic specjalnego do pokazania

Silnik jest prawie gotowy, jest jeszcze przy nim trochę rboty, ale to już szczegóły.

Oryginał:

d1cc55633ef11006m.jpg69a619dc9e53208em.jpg

Sorki za jakość fotek lepszych nie zdążyłem zrobić bo siadły bateryjki.

d71f74f864758ad6.jpg

c0d63e1f42b6efda.jpg

692b537f57a02aec.jpg

f137e9939c89dbd1.jpg

3e44aab4700a3208.jpg

Skleiłem i pomalowałem felgi (od wewnętrznej strony)

6fced811d29277a3.jpg

a to już gotowe kółeczko:

fe6d6fd0dffdd3f8.jpg

No, model zapowiada się świetnie, ALE:

1.Czy nie sądzisz, że w tym silniku trochę za srebrno?

2.Mogłeś wnętrza felg na czarno psiknąć, tak robiono i wyglądało superowsko.

2.Mogłeś wnętrza felg na czarno psiknąć, tak robiono i wyglądało superowsko.

1. Może i jest za srebno ale silnik i skrzynię pomalowałem zgodnie z oryginałem.

2. Chodzi ci o czarne kapsle w feldze jeżeli tak, to będą przyklejone dopiero po zamontowaniu kół.

Jak narazie to świetnie się prezentuje, powodzonka Torni.

Zawiechy są już pomalowane i zamontowane do podłogi, także silnik jest już na swoim miejscu:

cef77d2461111544.jpg

0291fa71baf3e201.jpg

7234cb304299ad73.jpg

W kołach przybyły czarne kapsle:

decba8626de09ebd.jpg

Do kasty przykleiłem przedni zderzak, no i mała przymiarka:

2ace855d9ea89d53.jpg

i z Jaguarem:

a881f3b0f5ee0ce1.jpg

Jaki bedzie kolor kasty??

Jeszcz nie wiem z fotek, którymi dysponuję najbardziej podoba mi się czerwona z czarnym dachem.

Torni fajna ta Corweta, sam bym się najchętniej, takim czymś pobawił.

Pewnie Corwete, zrobisz na kolorek czerwony Co ???

Hej,

Torni fajna ta Corweta, sam bym się najchętniej, takim czymś pobawił.

Pewnie Corwete, zrobisz na kolorek czerwony Co ???

Wojtek ... po pierwsze Corvette .... a nie Twoje "Corwete" - widzisz różnice ?? Powinienieś.

Co do koloru, czerwona Corvette to tak jak Marlboro - ;-) prawie symbol. Ten czarny dach na Twoich fotach to wersja "targa" - ze zdejmowanym częściowo dachem (pomiędzy przednim, a środkowym słupkiem). Tylko taki dach jest lekko transparentny ... co będzie chyba ciężko zrobić.

Silnik i felgi "prima sort" !!

pozdrawiam,

k.

Przyznam się, że przeleciała mi przez głowę myśl aby wyciąć dach i dorobić drugi z plexi muszę to jezcze rozważyć

Ps.

Znalazłem w necie trochę lepszą fotkę oryginału, która powinna rozwiać wątpliwości dlaczego w moim silniku jest tyle srebra:

4a019b7ad731272b.jpg

Tronado, a nie myslałeś może żeby tą Vette na biało psiknać?? :> Mam modelik białej C5 1/24 i jest przepiękna;] I jakbyś jeszcze jej świecące światełka zrobił:P

Pozdro;)