Skocz do zawartości

85 CORVETTE COUPE - Monogram 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać Andrzeju Twój upór nad zrobieniem zegarów opłacił się bo efekt jest bardzo dobry

Idziesz ostro do przodu.

 

Praetorin ja mam podobne wrżenie o swojej desce Scani porównując ja do tej Andrzeja. Że nasze to takie liliputki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Andrzeju to radio, oraz ta deska, są super robią wrażenie prawdziwej osobówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za komentarze

Postanowiłem zrobić oświetlenie do modelu, narazie tylko w przednich lampach wywierciłem otwory, takie aby diody wchodziły na wcisk. Ponieważ w modelach jeszcze nie bwiłem się w elktrykę, więc narazie są to eksperymenty. Do każdej lampy zamontowałem po dwie białe diody, podłączyłem je szeregowo, w instalację wlutowałem rezystorek (tak ktoś mi doradzał) i podłączyłem to do bateryjki 9V. Planuję podświetlić wszystkie lampy (oprócz tych schowanych pod maską), razem będzie 12 diód. Jak widać na fotce ledwo je podłączyłem a już jedna dioda siadła Instalacja narazie jest prowizorką i wyłącznie do testów, w modelu postaram się wykonać to bardziej profesjonalnie.

 

109b8d781592a382.jpg

bcba93e766250084.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką rezystancję ma ten rezystorek? Może po prostu jest za duży i dlatego jedna dioda nie świeci? Chyba, że widziałeś ją, że świeciła...

Ogólnie podłączenie czterech diod LED w szereg do jednej baterii 9V może powodować słabe efekty; spadek napięcia na diodach wynosi ok. 2V i nierzadko jest większy od 2V, zatem może się zdarzyć, że bateria 9V nie wystarczy... Sam kiedyś robiłem podobne ekperymenty i wyszło mi, że do 9V baterii najbezpieczniej jest podłączać max. 3 diody LED i rezystor ok. 500Ohm.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jaki to rezystor, kupiłem go wraz z diodami ze dwa lata temu. Nie znam się na elektronice (pod tym względem jestem ciemna masa), gdy kupowałem diody facio w sklepie mówił że ten rezystor i nawet 20 diod może być podłączone do bateryjki. Przed zrobieniem fotek wszystkie diody świeciły około 10 minut, dopiero gdy zacżąłem robić zdjęcia to ta jedna zgasła (na pierwszej fotce jeszcze swieciła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum PWM jest temat poświęcony tym sprawom. Pamiętam, że stosowana była bateria od komórki, którą można ładować i jest łatwiejsza do ukrycia w modelu. Warto odszukać ten temat. Z tego co pamiętam dotyczył oświetlenia Voyager'a z gwiezdnych wojen (tak chyba nazywał się ten statek). Człowiek zrobił to bardzo profesjonalnie wbudowując nawet ładowarkę w ten model. Widziałem też w necie modele, które miały podświetlaną deskę rozdzielczą przy pomocy światłowodów od diód świateł mijania.

Tornado jestem pewien, że jesteś w stanie to zrobić w takiej skali.

Efekt będzie porażający.

Powodzenia.

 

edit:

to link do tego star trek'a:

http://www.old.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=20011&highlight=diody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jaki to rezystor, kupiłem go wraz z diodami ze dwa lata temu. Nie znam się na elektronice (pod tym względem jestem ciemna masa), gdy kupowałem diody facio w sklepie mówił że ten rezystor i nawet 20 diod może być podłączone do bateryjki. Przed zrobieniem fotek wszystkie diody świeciły około 10 minut, dopiero gdy zacżąłem robić zdjęcia to ta jedna zgasła (na pierwszej fotce jeszcze swieciła).

 

Według mnie, to rezystor ma za mały, a nie zbyt duży opór, i po prostu jedna dioda Ci się spaliła. Ten rezystor albo ma na sobie takie kolorowe paski, albo napisy. Przeczytaj proszę napisy o ile są, albo podeślij mi zdjęcie tych pasków, to zobaczymy jaki ma opór. Napisz mi (może być na prv, żeby nie zaśmiecać listy) ile diod w sumie chcesz dać do modelu i jakiego koloru - to też jest ważne, oraz jakim napięciec chcesz to zasilać, to rozrysuję Ci schemat i policzę opory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jaki to rezystor, kupiłem go wraz z diodami ze dwa lata temu. Nie znam się na elektronice (pod tym względem jestem ciemna masa), gdy kupowałem diody facio w sklepie mówił że ten rezystor i nawet 20 diod może być podłączone do bateryjki. Przed zrobieniem fotek wszystkie diody świeciły około 10 minut, dopiero gdy zacżąłem robić zdjęcia to ta jedna zgasła (na pierwszej fotce jeszcze swieciła).

 

Według mnie, to rezystor ma za mały, a nie zbyt duży opór, i po prostu jedna dioda Ci się spaliła. Ten rezystor albo ma na sobie takie kolorowe paski, albo napisy. Przeczytaj proszę napisy o ile są, albo podeślij mi zdjęcie tych pasków, to zobaczymy jaki ma opór. Napisz mi (może być na prv, żeby nie zaśmiecać listy) ile diod w sumie chcesz dać do modelu i jakiego koloru - to też jest ważne, oraz jakim napięciec chcesz to zasilać, to rozrysuję Ci schemat i policzę opory.

 

Dokładnie tak samo teraz pomyślałem, że rezystor jest zbyt mały. Tylko wcześniej nie wiedziałem, że wszystkie diody się świeciły; myślałem, że od początku jedna się nie świeciła.

Jak będziesz pisał o ilości diod, to napisz w wątku; też chciałbym wiedzieć... ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Andrzeju, dobry pomysł z tymi diodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy za pomoc tmajer wysłałem Tobie wiadomość na PW.

 

Początkowo w planach miałem zamontować 12 diód, jednak doszedłem do wniosku, ze będzie ich tylko 8. Muszę zrezygnować z podświetlenia bocznych kloszy, a to dlatgo, że klosze dla lepszgo efektu podkleiłem od spodu folią chromowaną i nie chciał bym jej odrywać. Po za tym pomiędzy przednim zderzakiem a komorą silnikową jest zbyt ciasno abym coś tam wsadził, ba nawet z montażem kloszy będę miał kłopot. Tak więc będą podświetlone tylko przednie i tylne lampy, z każdej strony po 4 diody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wojciechem czy to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado Ty już na dobre skończyłeś z klejeniem trucków??

Nic takiego, poprostu musiałem zrobić sobie przerwę od trucków bo robiło już się to monotonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też do gustu przypadła czerwona Corvetta Z drugiej strony modele, które mam do sklejenia też najladniej wyglądały by w kolorze czerwonym Nie chcę mieć wszystkich aut w jednym kolorze, dlatego staram się dobierać inne barwy, ale tak aby pasowały do poszczególnych samochodów.

Ps.

Corvetta jest już pomalowana i chyba dzisiaj wezmę się za polerkę lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypolerowałem już kastę (woskowanie zostawiam na później), teraz można brać się za malowanie komory silnikowej i pozostałych elementów

 

ca6f4ba43d747b3f.jpg

6d953015d32de2b4.jpg

c58d29c6e0612ce2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za kolor? Bo bardziej pod brąz podchodzi.

Kolor jest srebo-oliwkowy, w zależności od światła raz jest srebny a raz wpada w złotawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.