Jump to content

toled

Members
  • Content Count

    619
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by toled

  1. Nawet nieźle, jedynie dach dość psuje efekt i niechlujnie pomalowane chromowane listwy ozdobne.
  2. Trzymać się będzie trzymało, ale i tak musisz to przygotować pod malowanie - wyszlifować i zmatowić powierzchnię, żeby wszystko było równe, a ilość nałożonych warstw zrobi już się gruba i mogą zniekształcić się pierwotne kształty elementu. Szkoda, że nie próbowałeś odratować elementu, bo uszkodzenia są w takich miejscach, że dałoby radę.
  3. Najpierw poczekaj na dobre wyschnięcie. Potem zeszlifuj - jeżeli weszło w reakcję z bazą, to czeka Cię zeszlifowanie tego fragmentu do plastiku i zamalowanie. Trochę roboty z tym jest, nauczysz się większej dozy cierpliwości Prawdopodobnie baza nie zdążyła wyschnąć - mogło być tam grubiej nałożone i weszło w reakcję z grubą warstwą bezbarwnego.
  4. Z tego co widzę, przedni błotnik to maksymalnie satyna, której bliżej do matu.
  5. Tak, oglądałem warsztat ? I też jestem zaskoczony, że żółty clear Tamiyi tak się zrobił pomarańczowy, nawet na tej jasnej kalkomanii wydaje się pomarańczowy. Z tylnymi lampami w swoim mercu też miałem problem, mi ładnie wchodziły w jeden element, ale wystawały z drugiej strony. Klej trochę zmiękczył plastik i pod wpływem siły udało się w miarę ogarnąć. Prawda jest taka, że na żywo 99% tych mankamentów nie widać lub prawie nie widać Mimo wszystko model na mocne 9+/10 ?
  6. No, ten model niezależnie w jakiej wersji wygląda super. No i niezłe zdjęcia, co się chwali. Rzeczywiście, tylne lampy mają jakby ślady kleju, polecam na przyszłość kleić czymś przeźroczystym, a przednie lampy raczej powinny być bardziej żółtawe niż pomarańczowe. Ogólnie fajnie byłoby ten model jeszcze psiknąć mgiełką bezbarwnego połysku - w oryginale to jest taka lekka satynka, a nie mat. Szkoda, że nie ma blaszek tylko do waloryzacji na zewnątrz. Robienie go w środku na ideał mija się z celem, bo i tak zupełnie nic nie widać
  7. Pytaj tu - co prawda inny rocznik, ale strzelam, że większość części taka sama.
  8. A ja się przyczepię dla sportu ? Siatka przedniego wlotu powinna być nie w pionie i poziomie, a w XXXX ?
  9. Dzięki. Uprzedzając ewentualne pytania - taki ciemne i "tajemnicze" zdjęcia powstały celowo - najpierw zrobiłem próbną fotkę na białym tle, ale po obejrzeniu jej stwierdziłem, że tak wspaniała i groźna linia zasługuje na tajemniczość i sporo cieni ?
  10. Z ręką na sercu stwierdzam, że jest to jeden z najlepiej sklejających się modeli jakie w życiu były na moim warsztacie. Do tego jeden z najlepiej wyglądających. Oczywiście - troszeczkę szpachli musiało być, ale tutaj wszystko się składa jak puzzle. Model prawie z pudła, od siebie dodałem akcenty karbonowe - dolny dyfuzor, wnętrze, kierownica, przewody do kierownicy.
  11. Że ponowie - jakby wzięła ochota skleić taki model (230zl) tylko w wersji kalkomanii "Battlefield 1" (70zl) z blaszkami (130zl), dodatkowym carbonem od Studio27 (160zl) i farbami Zero Paints to wyjdzie ponad 600zl:(
  12. Najlepiej taką kalkomanię wycinać jak najbliżej kształtu, żeby potem nie był widoczny przeźroczysty "film". A tak, to kładzie się tak samo jak na normalny plastik, tylko bez lakierowania ?
  13. Tamiya 24345 bez fototrawionek pozdrawia ? Uważam, że to jeden z bardziej efektownych modeli od Tamiyi, do tego składa się niemal sam. Mnie jara wersja "Battlefield 1", ale jak podliczyć koszt modelu + kalkomanii karbonowych od Studio27, blaszek od HD, kalkomanii, to wychodzi ponad 600zł ?
  14. Model dla relaksu niemalże prosto z pudła - tylko zrobiony flock przestrzeni bagażowej i wnętrza, dodane pasy bezpieczeństwa i okablowanie silnika. Liczyłem, że model będzie podobnej jakości co kiedyś Enthusiast kit. Niestety nie jest to już to samo. Spasowanie znośne, dla fetyszystów - opony pachną gumą, szkoda, że oszczędzili na materiale na pasy, bo klamry dodali. Uwzględniając cenę modelu - jakieś 120-130zł, takie 4/10.
  15. No proszę, widać, że jednak talent masz, bo powłoka taka, że nawet doświadczeni modelarze by się nie powstydzili i sami by taką chcieli;P
  16. Akurat w takich sprawach jestem staromodny - stawiam na samodzielność, a nie kopiowanie innych lub dawanie im wszystkiego na tacy. Jeżeli nigdy nie podświetlałeś modelu polecam poczytać o połączeniach szeregowych/równoległych rezystencji diód led, arduino nano etc. Jeżeli uważasz, że to Cię przerośnie - odpuść oświetlenie i złóż tylko model najlepiej jak potrafisz, a oświetlenie poćwicz na czymś tańszym ?
  17. Ja zamawiałem na allegro. Diody ciepłe białe led 3mm, do tego jakieś kabelki (ja brałem z kabla internetowego tzw. skrętki). Trochę lutowania, myślenia, rozplanowania i rozrysowania.
  18. Najprostsze diody LED 3mm + jedna dioda SMD jako podświetlenie tablicy. Do tego Arduino Nano z prostym kodem. Ten model jest wystarczająco duży na takie oświetlenie. Trzeba tylko sobie rozplanować odpowiednio otwory na diody i puszczenie okablowania. Powodzenia.
  19. To są metalstickery, odklejasz dany fragment z górną folią, przyklejasz we właściwe miejsce i najlepiej czymś nieostrym dociskasz. Potem odklejasz tę folię. Ja osobiście nie lakieruje tego.
  20. Teoretycznie czym częściej tym lepiej, ograniczasz środowisko sprzyjające powstawaniu korozji. Ja spuszczam raz na dwa tygodnie, woda jest lekko brunatna.
  21. Trzeba będzie ten 1K przetestować, bo niezła cena jak na 100ml
  22. To dlatego tak dobrze mi się ogląda, jak ktoś się z tym morduje Mam olbrzymie pokłady cierpliwości, ale jakbym miał w aluminium robić i wszystko dopracowywać - to wywaliłbym to przez okno
  23. TS50 to taki kolor uniwersalny do Subaru Impreza, Ford GT, Nissan Skyline ? Przypuszczam, że jakieś dwa tony ciemniejszy od Thunder Blue od ZP.
  24. To oddaję głos na Kawasaki ZZR1400 ? Wygląda najostrzej z całej trójki, bo przy Yamaha XV1600 RoadStar będziesz się nudził - to prawie to samo co Virago XV1000.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.