Jump to content

toled

Members
 • Content Count

  1,012
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by toled

 1. Wezmę go na foty to wszystko będzie jak na dłoni widoczne. Ogólnie jak na mój pierwszy model lotniczy o takim skompilowaniu to jestem dość zadowolony. Mniej więcej wiem już w jakiej kolejności co robić, gdzie trzeba się bardziej przyłożyć i na co uważać na przyszłości :) Mając na uwadze ten warsztat następny w kolejce jest uroczy Trzmielik z Eduarda:)
 2. Chyba prawie koniec Pewnie sporo błędów popełnionych, ale spowiedź zrobię przy galerii.
 3. Zabrałem się za brudzenie dołu. Dość intensywnie, ale chyba nie przesadzilem? Chciałem robić odrapania, ale zapomniałem, że nie nałożyłem srebrnego. Suchy pędzel da radę, pomimo braku tego efektu 3D?
 4. Uspokajam - wszystko w normie - kwestia świeżości farby i odbić światła.
 5. Powolutku do przodu. Świecenie lakieru występuje z uwagi, że świeży. Jak wyschnie będzie mat. Ze dwa weekendy jeszcze przede mną, trzeba skleić do kupy, zrobić wash, brudzing, odraping Ogólnie z mojej strony szacunek dla tych co ciągle takie sklejają - ja już mam dosyć
 6. Raczej tak - wszystkie okienka są nakładane od zewnątrz. Całe szczęście nie ma też przesunięcia form. Najwięcej roboty mam teraz ze szpachlowaniem, potem szybki podkład, by zobaczyć czy trzeba poprawić łączenia. Przyznam, że najpierw miałem podejście do tego modelu - szybki projekt na weekend - jednak tak łatwo nie ma
 7. Szybkie pytanie - czy łączenie skrzydeł z kadłubem się szpachluje, czy zostawia jako normalny podział linii kadłuba?
 8. Taki mi wyszedł ten drugi kolor. Moim zdaniem jest lepiej.
 9. RLM 66 ma tyle odcieni co tęcza A tak na poważnie - pomysły są trzy: 1. rozjaśnić German Grey 2. użyć jaśniejszej Tamiya XF22 - RLM Grey 3. użyć xf-24 tamiyi - dark grey
 10. Nie ma nic seksowniejszego niż ogarnianie barierek w 1/700 Po 111 albo motorek albo takie cudo:
 11. Tak, wstępnie malowałem odcieniem German Grey jeszcze zanim zdecydowałem się na blachy, dość ciemny, ale podobny do tego na zdjęciach oryginalnego wnętrza. Teraz wklejam te blaszki, które mogę pomalować z aero, potem przelecę jeszcze całość jedna warstwą koloru.
 12. Wracamy do części A11 - z blaszkami wygląda tak jak powinna:) Dodatkowo parę wajch doszło do wnętrza. Ogólnie garba można się nabawić od tego.
 13. Jestem na etapie czekania na blaszki, więc całość stoi. Nurtuje mnie jednak jedna sprawa - czy robić Preshading góry? O ile od spodu ma to sens, bo tam jest w miarę jasny kolor, to góra to dwa w miarę ciemne kolory.
 14. Letnia (Letnia, nie gorąca!) woda plus troszkę kreta w granulkach. Dla testu wrzuciłbym jakiś element ramki, czy mieszanka nie zrobi się zbyt gorąca i nie rozpuści plastiku.
 15. Może się skusze:)(Edit: zamówiłem z Eduarda, do wersji H6, liczę, że będą pasować) Póki co na podstawie zdjęć dorabiam elementy, np. miejsce na mapy, jakieś przewody, do krzesełka dojdą jeszcze nóżki etc.
 16. Chyba nie będzie tak prosto. Już na dzień dobry oglądam część A11 i to jak zdecydowanie nie ma się do rzeczywistości - uproszczenie level Hasegawa
 17. Postanowiłem spróbować sił w lotnictwie. Po długim namyśle padło na Heinkla 111 z Hobby 2000/ Hasegawy (jak zwał tak zwał) Malowanie pudełkowe, model na kołach, bez bomb i torped. Jedyna waloryzacja to pasy do fotela. Osobiście projekt ten traktuję jako wyzwanie, czy podołam? Zobaczymy:)
 18. Ja do tej pory nie potrafię tego badziewia nakładać aero, bo jest bardzo rzadkie, jakoś lakier do włosów lepiej mi się rozprowadza
 19. Ja się zastanawiam, czy nie zaszaleć i nie kupić sobie Merca AMG-GT z Revella i na próbę nie zrobić go całego w takim chromie
 20. Ok, tych modeli jest tyle, że jak zacznę kombinować, to nie zdecyduję się za sto lat Wybieram He-111 z Hobby2000, jakby ktoś poprowadził mnie za rączkę i podrzucił mi linki (może być na priv) co jeszcze do niego dokupić tzw. must have, to byłbym wdzięczny, głownie z uwagi, że widzę że są różne wersję H3, H6, a nie chciałbym popełnić faux pas i zamówić coś, co nigdy w modelu nie występowało.
 21. Stwierdziłem, że jako odskocznię od pojazdów cywilnych skleję sobie latadło. Wstępnie wybór padł na nowy wypust Heinkel He-111H-3 Eastern Front 1941 1:72 od Hobby 2000 - czy to dobry wybór? Czy są jakieś dodatki, których powinienem do niego użyć? Czy może iść w inne modele? Ogólnie patrzę na wizualny wygląd samolotu i skalę 1/72 i podobają mi się kształty Heinkela, Messerschmitta Bf 109, P47 Thunderbolta, ale również Kawasaki.
 22. Tak, na zderzakach jest chrom + takie cieniutkie listewki plastikowe tj. odbojniki Chrom od Uschii jest ciemniejszy od np. Molotowa czy AK, albo ja źle nakładałem, może trzeba więcej tego wetrzeć. Ale do H2R nada się idealnie, bo jedna warstwa zrobi taki czarny chrom, który na H2R właśnie występuje.
 23. Polak płakał jak sklejał Jak dobrze, że nic z Hasegawy już nie mam w magazynie
 24. Sądze, że ten projekt to taka nauka i nie możemy oczekiwać cudów:) Chociaż boję się tego podejścia przy budzie, czy zostanie pomalowana, czy nie.
 25. Klasycznej Latadło 1:72, czołguś 1:35
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.