Jump to content

Micz

Members
 • Posts

  82
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Micz

 1. Galeria zdjęć z airshow: https://wmspotters.pl/2021/aerobaltic-2021/
 2. Póki co to tylko rendery ramek.
 3. Cytując Answer'a: "Mały 'apdejt' do modelu CASA C295M w skali 1/72. Generalnie sprawa wygląda tak, że model 3d (wraz z podziałem na części) podstawowej wersji jest już prawie gotowy. Aktualności w temacie Biesa w poniedziałek lub wtorek."
 4. Dziś Answer pokazał render Casy.
 5. Mała aktualizacja w sprawie Biesa:
 6. Albo, jeśli ze słońcem kłopot, na alledrogo można zakupić świetlówkę UV i naświetlać. Szkoda, że to kalkomania jest bo nie można jej posmarować żelem z wody utlenionej co bardzo przyśpiesza cały proces. Ja tak przywracam pożółkły plastik do oryginalnego koloru - smaruję część dokładnie żelem, zawijam w stretcha i naświetlam UV. Żel 12% do utleniania włosów do kupienia za niewielkie pieniądze w sklepach z artykułami fryzjerskimi. Metoda się nazywa "retrobrite" i pod takim hasłem w necie pełno samouczków jest i filmów.
 7. Mi bardziej przeszkadza jakość wyprasek - niby formy z 1999 roku a zjechane, że hoho. Masa wypływów, niektóre elementy jakby porysowane gwoździem itp. Wstawiam foto elementów, które mi zostały. Sam model już prawie sklejony. Dobrze, że miałem w pudełku obok model revella ponieważ miejscami ciężko było się połapać gdzie jest granica właściwego elementu przy odcinaniu nadlewek
 8. Ostatnie Thunderbolt'y to tak średnio rozpieszczają - tam tylko kalkomania się do czegoś nadaje...
 9. Wstawiam inbox na prośbę Porównanie z kalkomanią HDL do Lim-5: Jako bonus foto dedykowanej blaszki ZOOM Eduard:
 10. Mam tego Miga-17 od Airfix'a i moge zrobić fotki ramek do oceny jak chcecie
 11. Niestety nie Zależy mi na modelu Italeri nr 194 lub przepak Tamiya nr 60714, poluję na niego ze względów sentymentalnych
 12. Tak dokładnie chodzi mi o italerkę, revell to inny model (nie przepak) niestety. Allegro i olx przeszukałem już Na ebay jest za 10$ + 31$ wysyłka, dlatego póki co szukam "lokalnie"
 13. To jest łączenie dwóch połówek co nie zmienia faktu babola z mojej strony. Kiedy model lepiłem (2019 rok) wydawało mi się to ok. Teraz na pewno bym to zrobił inaczej: zalał łączenie CA i wytrasował linię
 14. Jak na Italeri to dość przyjemny w budowie
 15. Jeszcze są pokazy Gdynia AeroBaltic, jakby co to prawie wszystkie pokazy z Warmii i Mazur mam obfografowane.
 16. Kitty Hawk ma w zapowiedziach na 2020 rok Mi-8/Mi-17 w 1:48
 17. Mam takie samo wrażenie co do tego wątku. Może po prostu brakuje odpowiedniej chemii modelarskiej: ??? Ale koniec końców wątęk mnie zachęcił i kupie sobie Kobuza, chociażby po to, aby powalczyć z wycięciem tej części ?
 18. Ja posiłkowałem się taką ilustracją:
 19. Na koniec przetarłbym to suchym pędzlem białym lub jasno szarym kolorem, aby trochę uwypuklić detale. Poza tym dobrze to wygląda. Trzymam kciuki
 20. Model generalnie składa się przyjemnie, najbardziej problemowym etapem prac jest osłona silnika - trochę szlifowania będzie. Powodzenia w budowie, załaczam kilka fotek swojego ulepu:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.