Skocz do zawartości

F 14A Tomcat w skali 1/18


Mareku

Rekomendowane odpowiedzi

Marku,

Nie wiem jak inni to odbierają, ale na zdjęciach otwory nitów, niektóre są większe, niektóre są mniejsze, i nie leżą w jednej linii. Te prostopadłe wzmocnienia zrobione chyba z kątowniczka, wydają się być w niektórych miejscach zwichrowane. Być może jest to wina światła i stąd to złudzenie. Przy tak dużym modelu, może być to aż nad to widoczne. Powiedz mi, czy ja dobrze widzę, czy może to wina zdjęć i oświetlenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 368
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam Robert! Dzieki za fidbacka. Po czesci widzisz o.k, ale po czesci to wina zdjec i swiatla. Rowniez ten czarny prewash sie do tego przyczynia. W rzeczywistosci te nierownosci sa tak minimalne ze golym okiem nie widoczne. Zdjecia macro, ktorych ja zreszta nie umiem robic, wybrzydzaja wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze troche zle to rozumiesz Robert. Marzylem zawsze o wystarczajaco duzym modelu Tomcata, bo kocham ten samolot i chce zrobic mozliwie dokladny jego model. Im wiecej detali do pokazania tym lepiej. W wiekszych skalach, 72, 48 czy 32 te detale sa bardziej ograniczone ilosciowo niz w skali 1/18. Kapis!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale to rozumiem. Mnie chodziło tylko o to, że jak ja będę miał problem z dostrzeżeniem szczegółów nawet przez lupę w skali 48, potem 32....wzrok mi siada od komputerów i to w postępie geometrycznym. W żadnej mierze nie chodziło mi o Ciebie. A wiesz dlaczego to rozumiem? Dawno temu czyniłem przygotowania do zbudowania Yamato w 1:50.....wtedy zauroczyła mnie potęga tego okrętu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszę jeszcze raz (po krytykach) Twój warsztat mnie przeraża -- pewnie masz cały pokój do modelarstwa a ja jedynie 2 m2 a teraz pytanie jakie ledy stosujesz ? i jak to montować i zasilać :( --- chcę to po raz pierwszy zrobić a jestem zielony; jak przeliczać, co kupować itp (proszę na pw); mam teraz mig-21 i ah 64 (wszystko 48) do wykonania; poproszę o podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Sabatms za komentaz. PM wyslalem. Co do mojego "pokoju" modelarskiego, to owszem mam, ale on jest wlasnie 2mX 2m i strasznie ciasny. Ale oczywiscie wlasny. Moj swietej pamieci dziadek mawial: "Jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma" i tak staram sie zyc i ja. A teraz wiadomosc dla wszystkich: LED-y jakich uzywam to t.z.w. SMD Ledy. Moze ta wiadomosc przyda sie tez komu innemu niz tobie, Sabatms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Fiedotow! Take it easy! Nie exaituj sie tak bo musisz szybko wyzdrowiec. Ja tylko probuje jak najwiecej detali dac bo to taka skala ze bedzie widac. Jestem definitywnie tego zdania ze kazdy z was modelarzy tutaj zrobil by na moim miejscu tak samo.

Dzieki za pochwaly, Fiedotow i zycze ci szybkiego powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie fakt, że jest to zrobione w 1/18, sprawia, że Twoja praca mnie nie dołuje. Znakomita robota , chociaż przy tej wielkości, jak dla mnie, brudzenie powinno być bardziej subtelne, a plamy nie aż tak wyeksponowane. Ale to tylko moje odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie. Robert i Moses.

Jedynie fakt, że jest to zrobione w 1/18, sprawia, że Twoja praca mnie nie dołuje. Znakomita robota , chociaż przy tej wielkości, jak dla mnie, brudzenie powinno być bardziej subtelne, a plamy nie aż tak wyeksponowane. Ale to tylko moje odczucie.

Robert, niedoczytales sie. To czarne to nie wethering, tylko presheding przed malowaniem zeby bialy kolor, jak sie go pomaluje byl zroznicowany. Pisalem o tym przedtem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.