Skocz do zawartości

F 14A Tomcat w skali 1/18


Mareku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 368
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziekuje kolegom za mile slowa. Troche teraz trzeba popracowac i czasu na modelarstwo malo ale probuje zrobic zegary do kabiny pilota:

_IGP9451copy.jpg

Jak widac trzeba troche poexperymentowac bo jak sie rysunki zmniejsza to zbyt cienkich linji nie widac (zaznaczone czerwona strzalka) Grubo rysowane widac (biala strzalka)

Clipboard01.jpg

Linje rysowania zbyt cienkie

Clipboard02.jpg

Ten rysonek nie wyglada zbyt dobrze w takiej skali ale zmniejszony do 1/18 jest swietny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Piekna robota.A tak na marginesie kto nie kocha f-14!!!:).Od tego samolotu zaczynałem( nie licząc łosia w 1:72:)).Była to f-14 z design w skali 1:72!!!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po wakacjach wracam do prac nad Tomcatem. Co prawda po malu i ociezale bo goraco ale zawsze troche.

Zaczolem budowac nowy fotel wyzucany ale zdjec nie daje bo to to samo co poprzedni.

Po za tym przymierzam sie juz powaznie do cockpitu:

_IGP9487.jpg

Pocienione i zmodyfikowane oslony tablic instrumentow.

_IGP9488.jpg

_IGP9489.jpg

_IGP9490.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nastepujace prace sa nudne i nie bardzo atrakcyjne do pokazywania ale wymagaja mnustwa czasu i wkladu pracy. Trzeba je wykonac i juz:

Wycinanie paneli by pukazac dzialko, na przyklad:

_IGP9498.jpg

Pocienianie scianek na brzegach paneli:

_IGP9499.jpg

Modyfikowanie mniejszych czesci jak ten panel za tylnim fotelem:

_IGP9503.jpg

Wycinanie grila w kadlubie:

_IGP9505.jpg

Moj drugi fotel jest juz w polowie gotow:

_IGP9500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepnie zrobilem drazek sterowniczy pilota:

_IGP9497.jpg

_IGP9496.jpg

_IGP9495.jpg

_IGP9494.jpg

Moze nie buduje tego modelu zbyt szybko ale nie mam ozliwosci szybciej.

Tak wiec na razie nie mam wiecej.

Pozdrawiam i do nastepnego razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczy się szybkość, tylko jakość. Ten drążek jakoś mi nie pasuje, taki trochę zbyt ubabrany ale to kwestia gustu. Mam pytanie odnośnie tego drucika żółto-czarnego, co to właściwie jest i czemu służy? Nie powinno być troszkę grubsze? Kibicuję i podglądam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tego drucika żółto-czarnego, co to właściwie jest i czemu służy? Nie powinno być troszkę grubsze?

 

Dźwignia hamulca zapewne. I chyba trochę grubsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczy się szybkość, tylko jakość. Ten drążek jakoś mi nie pasuje, taki trochę zbyt ubabrany ale to kwestia gustu. Mam pytanie odnośnie tego drucika żółto-czarnego, co to właściwie jest i czemu służy? Nie powinno być troszkę grubsze? Kibicuję i podglądam!

Dzieki za notke. Ten drazek w rzeczy samej wyglada na tych zdjeciach jakby byl ubabrany, ale w zeczywistosci wyglada swietnie, obiecyje.

To zjecia macro tak go wybrzydzaja. Ja chyba nie bardzo umiem fotografowac. Przepraszam

Co do "drucika" to to nie jest drucik a blaszka i ona jest szersza. Na zdjeciach nie widac. To w rzeczywistosci jest hamulec i ne jest grubsze tylko, tak jak powiedzialem szersze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.