Skocz do zawartości

F 14A Tomcat w skali 1/18


Mareku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 368
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Marek, nie bądź zdziwiony, gdy o 6. rano zapukają do drzwi smutni panowie w kominiarkach.

Za wyrób broni lub istotnych jej elementów grozi chyba do 5. lat

Tak więc szczoteczkę do zębów niej przygotowaną, najlepiej w skali 1:1

 

pozdrawiam z zazdrością

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, nie bądź zdziwiony, gdy o 6. rano zapukają do drzwi smutni panowie w kominiarkach.

Za wyrób broni lub istotnych jej elementów grozi chyba do 5. lat

Tak więc szczoteczkę do zębów niej przygotowaną, najlepiej w skali 1:1

 

pozdrawiam z zazdrością

Sławek

 

Dzieki Slawku za przestroge, ale ja mam pozwolenie na tego gatlinga od smutnych panow w czarnych marynarkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to ze po skonczeniu Viggena zabieram sie za Sea Kinga to pewnie poszedlbym Twoim sladem i zaczal prace nad modelem F-14B, oczywiscie nie tak zdetalizowane i w mniejszej skali.

 

Dzieki Marku za komenaz i mamy wszystcy nadzieje ze zrobisz kiedys tego kotka w wersji B i nam pokazesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku do tej pory o działku nie pisałem, bo to czego nie dorobiłeś oczekiwałem zobaczyć w dalszych etapach. Tymczasem Vulcan skończony (bo pomalowany), ale bez kilku elementów. Pewnie masz sporo fotografii M61A1, ale rzuć okiem na zdjęcie:

17Gun20mmM61A1.jpg

W Twoim działku brakuje mi drugiego, patrząc od wylotu luf, pierścienia i wzmocnień między nimi. Chodzi o nawiercone blachy ułożone równolegle do luf, a prostopadle do pierścieni. Gdyby co to służę zebranymi i własnymi zdjęciami. Ponad to pierścień znajdujący się w środkowej sekcji luf powinien być cofnięty w pobliże przetłoczenia. Czyli w tej skali o jakiś... centymetr. A to już sporo. Może jeszcze dokonasz przeróbek? Szkoda by było zostawić jak jest, bo korpus zrobiłeś bardzo przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzeki ci Marcinku za to ze jestes w tej mojej budowie Aniolem Strozem!

O tych blachach na koncu luf wiem i nie zrobilem ich z premedytacji bo stwierdzilem, ze i tak ich nie bedzie widac, jak sie wsunie lufy na miejsce. Co do do pierscienia znajdujacego sie w srodkowej sekcji to sa widocznie rozne wersje bo ja mam zdjecia dzialka na ktorych ten pierscien jest wlasnie w tym miejscu w jakim ja go umiescilem. Dzieki za pochwale korpusu dzialka.

Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity model!

 

 

i dla sprostowania:

Zarez, zaraz! Bo wszystko sie mi pomiesza. Czyli: wieksza skala to mniejszy model (1 do 72 to wieksza skala niz 1 do 18), mniejsza skala to wiekszy model. Tak to chyba ma byc!? Prawda? Czyli Lukas HS ma racje.

Na odwrót

Mały model mała skala, duży model duża skala...

np: 1:48 to model w większej skali niż 1:72 -> patrzymy na cyferki 48 i 72, mniejsza cyferka to większa skala

 

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity model!

 

 

i dla sprostowania:

Zarez, zaraz! Bo wszystko sie mi pomiesza. Czyli: wieksza skala to mniejszy model (1 do 72 to wieksza skala niz 1 do 18), mniejsza skala to wiekszy model. Tak to chyba ma byc!? Prawda? Czyli Lukas HS ma racje.

Na odwrót

Mały model mała skala, duży model duża skala...

np: 1:48 to model w większej skali niż 1:72 -> patrzymy na cyferki 48 i 72, mniejsza cyferka to większa skala

 

 

 

Pozdrawiam

Kami

Dzieki Kami Czyli oczywiscie pokrecilem z ta skala. Czyli ze moj model 1/18 jest w wiekszej skali niz model 1/32 czy 48. O.K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję uciąć te dywagację dla czytelności ciekawego tematu

 

Większy model = mniejsza skala pomniejszenia

Mniejszy model = większa skala pomniejszenia

 

Wystarczy do słowa skala dodać słowo pomniejszenia (co zwykle ukryte jest w domyśle) i wiadomo o co chodzi. Prawidło jest inne niż używane na co dzień, potocznie określenia. Czyli mówimy, że model jest w większej skali dla uzmysłowienia, że chodzi nam raczej np. o 48 niż 72.

 

Marek, czy działko leży tak jak będzie finalnie zamocowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję uciąć te dywagację dla czytelności ciekawego tematu

 

Większy model = mniejsza skala pomniejszenia

Mniejszy model = większa skala pomniejszenia

 

Wystarczy do słowa skala dodać słowo pomniejszenia (co zwykle ukryte jest w domyśle) i wiadomo o co chodzi. Prawidło jest inne niż używane na co dzień, potocznie określenia. Czyli mówimy, że model jest w większej skali dla uzmysłowienia, że chodzi nam raczej np. o 48 niż 72.

 

Marek, czy działko leży tak jak będzie finalnie zamocowane?

 

Prawie lezy tak jak bedzie zamontowane. Prawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.