Skocz do zawartości

Propozycje projektu grupowego !!!


Artur Wałachowski

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne poprawki

1 W projekcie może wziąć udział każdy użytkownik forum "Modelwork".

2 Projekt rozpoczyna się 15 grudnia 2012, a kończy 7 kwietnia 2013.

*Po rozpoczęciu projektu termin nie będzie poddawany żadnym negocjacjom.

3 Model biorący udział w konkursie nie może być wcześniej zaczęty.

*Można zaakceptować: wycięcie z ramek i czyszczenie, ale żadna cześć nie powinna być przyklejona do innej przed rozpoczęciem projektu.

4 W projekcie mogą brać udział pojazdy(cywilne i wojskowe),samoloty i dioramy w różnych skalach.

5 W wątku warsztatowym musi znaleźć się zdjęcie/zdjęcia konkretnego obiektu/scenki które zostaną jak najszczegółowiej oddane przez wykonawcę łącznie ze wszystkimi zniszczeniami, brudem i dodatkowym wyposażeniem widocznym na zdjęciu.

6 Każdy pojazd,samolot musi mieć odstawkę będącą dokładnym odzwierciedleniem podłoża widzianego na zdjęciu wzorcowym.

7 Każdy uczestnik musi prowadzić obfotografowany warsztat

8 Pierwszym zdjęciem w galerii musi być zdjęcie na którym się wzorował uczestnik, a następne modelu/scenki.

9 Tydzień po zakończeniu projektu forumowicze wybierają trzy najładniejsze ich zdaniem modele/dioramy. Ankieta potrwa do 28 kwietnia 2013.

10 Wszystkie warsztaty i galerie muszą się znaleźć w wyznaczonym dziale w terminie przedstawionym powyżej aby były brane pod uwagę w ankiecie.

 

-Jaka nazwa projektu? "Model jak z obrazka"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak czytam sobie wątek i coraz bardziej zaczyna mi się podobać.

Jeśli projekt ruszy zapisuję się obowiązkowo (jeszcze nigdy nie brałem udziału w projekcie grupowym )

Czas to zmienić, tym bardziej, że znowu naszła mnie wena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moje zdanie w tej dyskusji ! powinno być najpierw zdjęcie następnie pokazany model w pudełku i wyjęte wypraski .Wtedy widać co każdy ma do zrobienia (mogą być wycięte części lecz nie posklejane i nie poczyszczone ), choć i na to mogę się zgodzić .Czasu na wykonanie modelu i dioramy jest dużo . Diorama powinna odpowiadać jak najlepiej zdjęciu bo taki był temat naszego projektu bez względu na skalę i stopień trudności (proszę wybierać z głową zdjęcia by potem nie było tłumaczenia) , ale wszystkie projekty będą brały udział liczą się chęci a nie tylko umiejętności i każdy może nauczyć się czegoś nowego .Życzę powodzenia i dużo zapału w wykonywaniu modelu i dioramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kazdy bedzie pokazywal pudelka i wypraski. Ja mam zamiar zrobic prawie wszystko od podstaw oprocz figorek. Wiec pudelka nie bedzie.

Lepiej ten konkurs oglosic wczesniej aby wiecej modelarzy moglo dolaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie.. to projekt grupowy czy konkurs?

 

 

miał być projekt grupowy a robi sie konkurs może pomysłodawca kub przemyśli to jeszcze zanim rozpęta burzę zainteresowania;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na prawie więc ci nie odpowiem. W moim zamyśle był by to projekt w którym każdy kto chce może wziąć udział spełniając kryteria. Skwitowaniem byłaby ankieta która pokazała które wykonanie modeli przypadło najlepiej do gustu reszcie forumowiczów. Wykonawce modelu który przypadnie do gustu największej liczbie głosujących otrzyma pewien zaszczyt (ale o tym sza..) na pewno nie będzie nagrody materialnej chyba że znajdą się sponsorzy do tego. Czy można nazwać to konkursem? Nie mamy zasad oceniania modeli, a będzie to tylko subiektywny wybór zwykłych modelarzy.

 

Co do czasu konkursu/projektu to proponuje przesunąć na termin.

od 20 grudnia aby wszyscy się dowiedzieli, po dokańczali własne rozgrzebane projekty, zgromadzili materiały itp.

do 14 kwietnia aby wszyscy bez pośpiechu zdążyli. Niektórym może uda się zrobić dwa modele/dioramy?

 

I proszę o pomysł co do nazwy.

Jeśli nie wymyślicie nic lepszego nazwiemy go "Model jak z obrazka"

 

To kol. Tenggeri jest pomysłodawcą tematu, a że mi temat się podoba bo sam mam dwa pojazdy według zdjęcia do zrobienia to postanowiłem go zrealizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin jak pod konkurs a miał być projekt,po co komu ocena w ankiecie(każdy robi jak umie oceny będa w komentarzach) robi się tu jak na Starym PWMie wszyscy chcą ale nikogo nie ma.

 

też tam ma być konkurs - zobaczymy generalnie wszędzie z konkursami lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zróbmy tak- jedynym kryterium niech zostanie czas każdy może wykonać model wraz z dioramą na podstawie zdjęcia ,zamiast miejsc będzie ocena każdego modelarza biorącego udział w projekcie jak i osób które będą miały zamiar napisać o wykonanym modelu . W projekcie może brać udział każdy kto jest uczestnikiem forum (Modelwork) bez względu na to czy jest to samolot , figurka czy model czołgu lub inna rzecz . Jedynie co będzie brane pod uwagę to zdjęcie i diorama jako dodatek do całości .Praca będzie zaliczona po przedstawieniu zdjęcia . W tym momencie każdy może wziąć udział w naszej zabawie . I jeszcze jedna sprawa to prowadzenie relacji z budowy , bo chyba każdy chciałby widzieć jak wyglądają postępy prac u innych uczestników projektu Mam nadzieję że kilka osób będzie razem ze mną pracować nad swoimi modelami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe przepychanki temu to nie pasuje tem tamto próbują rozruszać byt który już dawno zaczal tonąć,niech każdy kto chce brac w tym udział niech zrobi model na podstawie fotki jak będzie więcej osób złożyć watek projektowy i po sprawie a nie bawić się w jakieś zasady itp.Jeden projekt już jest jak widać działa bo kolega RAV dość intesywnie się udziela a gdzie reszta tych zainteresowanych.Aha co to za mus że musi być diorama niektórzy ich wogole nie robią a może i by wzięli udzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że pierwotny pomysł jest najlepszy - odwzorowanie zdjęcia - to pewnego rodzaju wyzwanie - raz w znalezieniu fotki, doboru modelu i wykonania oczywiście - w takim zmierzam wziąść udział a prosty regulamin usystematyzuje pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwzorowanie zdjęcia -wiąże się ze zrobieniem dioramy bo czołg w powietrzu nie stał i jakaś przestrzeń koło niego też jest . Ja i tak zacznę 15 Grudnia sam lub z kimś innym.

 

ostrożnie - jest propozycja aby zacząć 20 grudnia - ma to sens poniewż jest duże zaiteresowanie - dajmy innym się zatowarować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe przepychanki temu to nie pasuje tem tamto próbują rozruszać byt który już dawno zaczal tonąć,niech każdy kto chce brac w tym udział niech zrobi model na podstawie fotki jak będzie więcej osób złożyć watek projektowy i po sprawie a nie bawić się w jakieś zasady itp. (...) Aha co to za mus że musi być diorama niektórzy ich wogole nie robią a może i by wzięli udzial.

 

Na razie mam wrażenie jakby tylko tobie nie odpowiadał cały pomysł reszta swobodnie dyskutuje nad szczegółami.

Zasady powinny być po to aby nałożyć jakieś ramy. Inaczej możemy zrobić projekt bez terminu i bez żadnych ograniczeń

tylko niech pomyślę... tak działa forum całe forum.

Termin jest po to aby zmobilizować uczestników do skończenia swoich modeli.

Model robiony jest na podstawie zdjęć zawsze, a przynajmniej tak powinno być (wyłączyć sf i obiekty nie pochodzące z ery fotograficznej). Oglądamy zdjęcie takiego tygryska, malujemy go na odpowiedni kamuflaż i stawiamy na półeczce lub na podstawkę z trawą, ale na jednym ze zdjęć widzimy tego tygrysa utopionego w bagnie i kierowcę zastanawiającego się jak bardzo za to beknie.

O to chodzi w tym projekcie, aby pokazać wszystko (trójwymiarowy wycinek) to co widzimy na zdjęciu więc podstawka musi być.

 

Wracając do dyskusji to proszę o ustalenia/wyrażenie opinij o

Dopuszczeniu modeli. Dwie propozycje

Można zaakceptować: wycięcie z ramek i czyszczenie, ale żadna cześć nie powinna być przyklejona do innej przed rozpoczęciem

lub

model musi być na początkowej fazie budowy i musi być to aprobowane przez resztę uczestników (brak zgłoszenia sprzeciwu ze strony uczestników już biorących udział)

I proszę o pomysły co do nazwy

Te dwie pierdołki do ustalenia i chyba możemy ogłosić go oficjalnie na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Wracając do dyskusji to proszę o ustalenia/wyrażenie opinij o

Dopuszczeniu modeli. Dwie propozycje

Można zaakceptować: wycięcie z ramek i czyszczenie, ale żadna cześć nie powinna być przyklejona do innej przed rozpoczęciem

lub

model musi być na początkowej fazie budowy i musi być to aprobowane przez resztę uczestników (brak zgłoszenia sprzeciwu ze strony uczestników już biorących udział)

I proszę o pomysły co do nazwy

Te dwie pierdołki do ustalenia i chyba możemy ogłosić go oficjalnie na forum

 

 

Ludzie - nad czym wy się zastanawiacie

 

chyba każdy użytkownik tego forum ma w swoim magazynie nadmiar modeli jak ktoś ma wątpliwości niech poczyta topic "nasza szafa" - to są zasoby których niejedem modelarz nie da rady skleić za swego życia

 

tak więc uważam "model całkowicie nie zaczęty" - jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości to niech przeczyta posta w temacie Kamila Sztarbały (kilka postów wyżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to było optymalne

model musi być na początkowej fazie budowy i musi być to aprobowane przez resztę uczestników (brak zgłoszenia sprzeciwu ze strony uczestników już biorących udział)

tombie01

O to ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam wrażenie jakby tylko tobie nie odpowiadał cały pomysł reszta swobodnie dyskutuje nad szczegółami.

mylne wrażenie.Dyskutujcie,dyskutujcie ale skoro sami nazwy(dla projektu) nie możecie wymyślić to gdzie tu do budowy modeli(dioramy podstawki)jak chcecie kolejny bezsensowny temat zakladać zakałdajcie nie mój cyrk.Moderator powinien wydzielić temat i tam zrobić listę ew. uczestników i tam określić reguły zabawy,a jak chętnych nie będzie9Minimum 5) zamknąć temat i po sprawie żeby nie było mówiąc kolokwialnie "burdelu "na tym forum.Poniżej tak to powinno mniej więcej wyglądać:

viewtopic.php?f=146&t=22277

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jak projekt będzie zorganizowany na forum - czy zostanie stworzony odrębny dział np osobno warsztat osobno galerie?; czy będzie można założyć warsztat przed 20 w celu prezentacji zdjęcia i wymiany poglądów na temat konkretnego obiektu (tylko prezentacja zdjęcia i indywidualna dusykusja) in-box oczywiście 20 grudnia;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.