Skocz do zawartości

Propozycje projektu grupowego !!!


Artur Wałachowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...
  • Odpowiedzi 238
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
pomysł projektu grupowego pt. "Plan Barbarossa"

Temat fajny, tylko, że pojawią się kolejne Pancery, a rosyjskich będzie jak na lekarstwo.

A myśleliście o pojazdach z okresu I WŚ do 1938roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba chłopaki nie macie ochoty na żaden projekt grupowy. Kilka wpisów co kilka miesięcy...
No dokładnie tak to wygląda, a w dodatku co post to nowe tematy

 

Polskie współczesne mi się podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie widziałem takich tematów:

 

- Wielka wojna światowa

- Wojna domowa w Hiszpanii

- Wojna w Wietnamie (od udziału Francji)

- Wojna 6-cio dniowa

- Stan Wojenny (??, może być nudny)

- Wojna domowa w Jugosławii (od cholery rożnych czołgów)

- Wojna domowa w Grecji (wiem, masakra, ale to tak fiction)

 

Mam nadzieję, że nie będzie WW2, Iraku i Afganistanu (te dwa ostatnie mamy na co dzień).

Fajnym pomysłem jest "Cold War", można nawiązać do WWIII (Polacy w Berlinie, Polacy w Moskwie, Polacy w Pirenejach,.. itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Wojna w Wietnamie (od udziału Francji)

- Wojna 6-cio dniowa

- Wojna domowa w Jugosławii (od cholery rożnych czołgów)

 

Sam z racji niskiego poziomu znajomości historii poszczególnych ciekawych konfliktów zbrojnych nic nie mogę konkretnego zaproponować.

Ale za to podpiszę się chętnie pod powyższymi tematami.

Od siebie zaproponuję ;

Korea i Chiny , ale nic konkretniej.

Pozdrawiam!

Kombat69

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram propozycje kolegi mam parę modeli

vikers C7P 7TP dwie wersie , Fiat 621 ,10TP ,PZInż 130,140,222 , TKD,TKS-D,TKW, ŁAZIK,Działo 37mm Boforsa ,ciągnik C2P,C4P dwie wersje, samochód półgąsienicowy WZ 34 ,samochód ciężarowy Polonia ,Ursus z platformą na tankietki i wszystko w skali 72 część własnej produkcji a część z firmy Mirage pozdrawiam a mam jeszcze diorame z Ułanami i tankietką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ze swej strony zaproponowałbym projekt "Czerwony Blitzkrieg" - czyli pancerka i dioramy dotyczące inwazji radzieckiej na Polskę 17.IX.1939 i walk, które nastąpiły w jej efekcie.

 

Co do propozycji kolegi Skala72 interesujące wydają mi się trzy z nich:

 

- Wojna domowa w Hiszpanii

- Wojna w Wietnamie (od udziału Francji)

- Wojna domowa w Jugosławii (od cholery rożnych czołgów)

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jeszcze jedna fajna sprawa, a dokładnie temat. Co powiecie na temat walk o Prusy Wschodnie i wyzwalania Pomorza? Fakt, kolejny raz Niemcy, ale są Rosjanie i Polacy. Po stronie niemieckiej brały udział praktycznie wszystkie rodzaje wozów bojowych jakie były sprawne, czyli od Pz. 38(t) do Tigera I (II?). Podobno były tam również tankietki, służyły jako ciągniki amunicyjne, pole do popisu jest ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

A mi wpadł taki temat "naturalny kamuflaż". Chodzi mi o wszystkie pojazdy z dowolnego okresu maskowane naturalnymi środkami lub malowaniem ich na pojazdach.

Wszyscy widzieli w kompani braci zaczajonego sug-a czy Jagdpanther-e w sianie w belgijskiej wiosce o ile pamiętam(dawno nie oglądałem),

takiego Pattona http://www.militaryfactory.com/imageviewer/ar/pic-detail.asp?armor_id=29&sCurrentPic=m48-patton_3.jpg&sCurrentDescriptor=

czy panterę z krzakami na sobie i inne... na pewno jest tego więcej. Może być też maskowanie błotem bo czytałem że niemcy czasami tak maskowali swoje zanim dano im przepisowe kamo.

Mogą też być tylko malowane np. takie viewtopic.php?f=68&t=29141&hilit=prawos%C5%82awna.

 

Taki temat powinien odpowiadać dość dużej grupie osób gdyż nie zawęża konkurencji do danego czasu czy miejsca bo takie rzeczy występowały w każdej armii na przestrzeni dziesiątek lat.

Kto się piszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dziale lotnictwo robią swoje projekty grupowe więc uznałem że my też możemy nie zapraszając innych.

A i znalazłem ten odcinek kompani to jednak ala tygrys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji iż taki temat może przyciągnąć modele z wielu dekad co może ograniczyć pomoc w zakresie poprawności merytorycznej a wątek z prowadzenia relacji by nam się rozciągną to prezentowalibyśmy tutaj tylko sposób wykonania takiego kamuflażu a budowa modelu i podstawowe malowanie w swoich wątkach. Oczywiście już złożone modele które postanowiono poprawić lub schować też by były mile widziane.

Co wy na to? Jak ktoś ma leprze pomysły jak to zorganizować to proszę się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie jestem do końca przekonany do tego projektu. Naprawdę bardzo ciężko jest zrobić model w skali z tego typu kamuflażem. Obawiam się, że większość prac zamiast realistycznie ukazać taki sposób maskowania, będzie wyglądała jak stogi siana na gąsienicach. Mimo wszystko w modelarstwie chodzi o ukazanie sylwetki pojazdu, a nie zasłanianie jej krzakami.

Oczywiście jest to tylko moje zdanie i nie zaprzeczam, że jeżeli projekt dojdzie do skutku, to z chęcią będę oglądał warsztaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.