Skocz do zawartości

Propozycje projektu grupowego !!!


Artur Wałachowski

Rekomendowane odpowiedzi

tomek14147 - ale jeśli mogą być malowania takie jak na tej armacie z linku, to można zrobić np germańską 88tkę w malowaniu z Włoch, gdzie płyta pancerna była pomalowana jak drzewko oliwne czy np czołgi walczące na Nowej Gwinei, gdzie na zielony kolor amerykańskich czy australijskich czołgów namalowano imitację bambusów

 

Do tego Matylda czy Uniwersal Carriery z Malty w malowaniu a'la kamienny murek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Od biedy ujdzie malowanie Panter z frontu wschodniego. Gdzie wyglądają jakby same w sobie stanowiły stogi siana. Chodzi mi o te malowanie z dunkelgelb i na to krzyżowe brązowe maziaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jest w czym wybierać.

"Zdarzały się też pojazdy pomalowane bardzo nietypowo, czego przykładem mogą być czołgi PzKpfw III Ausf. L i N z 15. DPanc. malowane w regularne ciemnoszare kwadraciki, co zdalszej odległości wyglądało jak kawałek muru." -http://panzerwaffe.pl

 

Chodziło mi też oto aby pozbyć się a właściwie ukryć modele nieudane. Pewnie większość ma takie z których ciężko coś więcej wydobyć(stara Tamiya czy inne) a można by to wykorzystać w ten sposób. Dodatkowo można nauczyć się robienia roślinności lub w drugim przypadku precyzyjnego malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

A gdyby coś innego projekt własnoręcznie wykonanych modeli bez względu na lata z których pochodziły , jedyne kryterium to wykonanie go własnoręcznie od początku do końca,bo każdy ma inne zainteresowania . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby coś innego projekt własnoręcznie wykonanych modeli bez względu na lata z których pochodziły , jedyne kryterium to wykonanie go własnoręcznie od początku do końca,bo każdy ma inne zainteresowania . Pozdrawiam

moim skromnym zdaniem projekt grupowy ogranicza lata od do,użytkowników,malowanie itp i każdy znajdzie coś dla siebie chyba że mu się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Właściwie to można pozbierać główne tematy jakie rzucano do jednej ankiety i zagłosować.

Zaczniemy od projektu w którym zadeklaruje się najwięcej użytkowników a potem następne. Trzeba tylko wyznaczyć granice aby nie powstały projekty w których odbywają się projekty w których zadeklaruje się na przykład 5 osób a dwie go dokończą. Jako taką liczbę proponował bym minimum 10 osób aby zabawa miała sens. Każdy powinien mieć możliwość głosowania na nieograniczoną liczbę projektów aby jedna osoba nie musiała się deklarować co bardziej woli Kursk lub Afrykę. Jeśli któryś z modelatorów zgodził by się pomóc stworzyć ankietę mógłbym z tego tematu wypisać propozycję jakie padały i w razie jakiś głosów dodać coś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, temat z propozycjami ma już prawie 6 lat.

Ktoś się orientuje ile w tym czasie powstało projektów grupowych dzięki tym propozycjom?

 

No, chyba że idea tematu jest taka, by były to tylko propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, to potrzeba tylko ojca tego projektu Jakiegoś moderatora, kogoś, kto to wszystko ogarnie.

Można robić po kolei, np. teraz Wrzesień 1939, następny projekt wojna zimowa, później Afryka, Normandia, kolejna część pt. barwy forum, SF, prototypy, ogólnie pomysłów mnóstwo.

Niech każdy da propozycję swoją, zrobi się ankietę i zobaczymy co wygrało

Później można działać

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że cokolwiek bym próbował z podsunięciem jakiegoś pomysłu to i tak nic z tego nie wyjdzie ,więc poczekam do ostatecznego rozwiązania tego problemu ,z tematem projektu grupowego . A na razie będę kontrolował przebieg dyskusji w tej sprawie , myślę że jeszcze to trochę potrwa z poważaniem TADEUSZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może każdy z modelarzy ,pokarze coś innego ,ja na przykład robiąc pojazdy pancerne wykonam pojazdy pływające lub latające z Września 1939 (chwalmy swoje a nie obce ) i to będzie wykładnikiem naszych umiejętności i zdolności w wykonywaniu modeli (a nie tylko w ich malowaniu ) życzę wszystkiego naj TADEUSZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Widzę że tylko ja jestem gościem tego forum ,po moim projekcie V2 zacznę projekt ,, Polskie motocykle wojskowe 1939,,i może któryś z kolegów modelarzy dołączy się do mojego projektu (mam już Sokoła 1000 w skali 72 )i dużo chęci do wykonania całości . Zapraszam TADEUSZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Ostatnio przyszedł mi do głowy pomysł, polegający na odwzorowaniu zdjęcia, tzn każdy znalazłby zdjęcie z epoki i starał się je odwzorować. Myślę, że pomysł ciekawy. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego sami nie zrobicie takich modeli, dlaczego od razu musi być projekt grupowy?

Bo razem lepiej.

 

Mnie możesz zapisać mam parę scenek do odwzorowania ze zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma potrzeby ograniczać epoki, bez różnicy czy to będzie FT-17, T-34, T-55 czy Abrams. Liczy się dobra zabawa, a im nas będzie więcej tym lepiej.

tadeusz6514: projekt miałby polegać na tym, że każdy wybiera sobie jakie chce zdjęcie z epoki i odwzorowuje je.

No to na razie jest nas czterech/ pięciu, już prosić moderatorów o otwarcie nowego projektu czy jeszcze czekamy na większą ilość chętnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.