Skocz do zawartości

Propozycje projektu grupowego !!!


Artur Wałachowski

Rekomendowane odpowiedzi

A może zaczniemy w tyle osób ile nas jest , po drodze się ktoś dołączy . Niech każdy wybierze sobie zdjęcie i wykona model i dioramę , tylko jeden warunek by nie było przekrętów każdy musi przedstawić to zdjęcie teraz i całość po wykonaniu modelu i dioramy będzie wtedy uczciwie . Bo w życiu widziałem różne numery i wielkich modelarzy z dobrze podrobionymi fotkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oczywiście ma to polegać na odwzorowaniu całego pojazdu/samolotu z danego zdjęcia wraz z oporządzeniem i najlepiej podstawką, a nie tylko oznaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przydało by się ustanowić widełki kiedy powinno się zacząć prace i najlepiej skończyć. Mój proponowany termin to od 15 grudnia do północy 7 kwietnia (czasu uniwersalnego+1) Co wy na to?

Jeśli już się zebrała o kilka osób którym pasuje ten pomysł możemy przenieść dyskusje co do szczegółów do odpowiedniego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za i termin mi odpowiada no chyba że będzie koniec świata 21 grudnia , to wyników nie będzie
Myślę że przydało by się ustanowić widełki kiedy powinno się zacząć prace i najlepiej skończyć. Mój proponowany termin to od 15 grudnia do północy 7 kwietnia (czasu uniwersalnego+1) Co wy na to?

Jeśli już się zebrała o kilka osób którym pasuje ten pomysł możemy przenieść dyskusje co do szczegółów do odpowiedniego działu.

Ja jestem także za projektem , mam nawet upatrzone jedno zdjęcie

 

Termin jest dobry na ten projekt.Wszystko juz przygotowane z tej strony.

Z koncem swiata to nie jestem pewien ...juz bylo kilka w przeszlosci i nic z tego nie wyszlo..juz sie nie nabiore

Jak taki projekt sie zaklada? do ktorego ministra nalezy napiasac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 W projekcie może wziąć udział każdy użytkownik forum "Modelwork".

2 Projekt rozpoczyna się 15 grudnia 2012, a kończy 7 kwietnia 2013.

3 Prace można zacząć najpóźniej dziesięć dni przed terminem zakończenia.

4 W projekcie może wziąć udział model już zaczęty, ale model musi być na początkowej fazie budowy i musi być to aprobowane przez resztę uczestników (brak zgłoszenia sprzeciwu ze strony uczestników już biorących udział)

5 Tydzień po zakończeniu projektu forumowicze wybierają trzy najładniejsze ich zdaniem modele/dioramy. Ankieta potrwa do 28 kwietnia 2013.

6 Każdy uczestnik musi prowadzić obfotografowany warsztat

7 W wątku warsztatowym musi znaleźć się zdjęcie/zdjęcia konkretnego obiektu/scenki które zostaną jak najszczegółowiej oddane przez wykonawcę łącznie ze wszystkimi zniszczeniami, brudem i dodatkowym wyposażeniem widocznym na zdjęciu.

8 Pierwszym zdjęciem w galerii musi być zdjęcie na którym się wzorował uczestnik, a następne modelu/scenki.

9 Wszystkie warsztaty i galerie muszą się znaleźć w wyznaczonym dziale w terminie przedstawionym powyżej.

 

Czy to może być jako konstytucja tego projektu czy coś jeszcze należało by dodać?

To tyle ode mnie, a wy wymyślacie nazwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba się skuszę do 15 jakoś skończę rozgrzebane modele zacząłem już grzebać za fotką - pomysł super zmobilizuje mnie w końcu do zrobienia jakiejś dioramki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 W projekcie może wziąć udział model już zaczęty, ale model musi być na początkowej fazie budowy i musi być to aprobowane przez resztę uczestników (brak zgłoszenia sprzeciwu ze strony uczestników już biorących udział)
Co to jest "początkowa faza budowy"?

Moim zdaniem za mało precyzyjnie jest określona ta granica i każdy może definiować ją inaczej.

 

Nie powielajmy błędów naszych ustawodawców z ul. Wiejskiej tworzących niejednoznaczne prawo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.No to niech kazdy zaczyna swoja prace kiedy zechce w ustalonym przedziale czasowym. Jesli ktos zacznie za pozno i nie ukonczy w casie to jego problem.

2. Uwazam ze mozna zaakceptowac: wyciecie z ramek i czyszczenie ale zadna czesc nie powinna byc przyklejona do innej przed 15tym. W ten sposob mozna to znormalizowac a czas jaki zostal mozna poswiecic np. na przygotowanie niektorych czesci...i 15ego start z klejeniem i skladaniem do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu jest dość; skoro nie ma konkursu no to na pewno jakoś to wypełni tę lukę; no i w końcu będę mógł wziąść w jakiejś zabawie udział (tak w nawiasie to również bardzo fajny pomysł na konkurs-choć poprzeczka wysoka z dioramką mogłoby wielu nie zdążyć sam nie wiem czy mi się to uda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższa instancja zgłosiła poprawki więc przeprowadzamy nowelizację

1 W projekcie może wziąć udział każdy użytkownik forum "Modelwork".

2 Projekt rozpoczyna się 15 grudnia 2012, a kończy 7 kwietnia 2013.

3 Model biorący udział w konkursie nie może być wcześniej zaczęty.

*Można zaakceptować: wycięcie z ramek i czyszczenie, ale żadna cześć nie powinna być przyklejona do innej przed rozpoczęciem projektu.

5 Tydzień po zakończeniu projektu forumowicze wybierają trzy najładniejsze ich zdaniem modele/dioramy. Ankieta potrwa do 28 kwietnia 2013.

6 Każdy uczestnik musi prowadzić obfotografowany warsztat

7 W wątku warsztatowym musi znaleźć się zdjęcie/zdjęcia konkretnego obiektu/scenki które zostaną jak najszczegółowiej oddane przez wykonawcę łącznie ze wszystkimi zniszczeniami, brudem i dodatkowym wyposażeniem widocznym na zdjęciu.

8 Pierwszym zdjęciem w galerii musi być zdjęcie na którym się wzorował uczestnik, a następne modelu/scenki.

9 Wszystkie warsztaty i galerie muszą się znaleźć w wyznaczonym dziale w terminie przedstawionym powyżej.

 

-Termin odpowiada czy przedłużamy go o dwa tygodnie?

-Podstawka ma być obowiązkowa?

-Jaka nazwa projektu?

-Czy do projektu mogą dołączyć się cywile, lotnicy itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Termin odpowiada czy przedłużamy go o dwa tygodnie?

 

-Podstawka ma być obowiązkowa?

-Jaka nazwa projektu?

-Czy do projektu mogą dołączyć się cywile, lotnicy itp?

 

Termin moim zdaniem wystarczający obejmuje święta wielkanocne - dużo wolnego czasu

Podstawka obowiązkowa - to przecierz zaostrza rywalizację nakłaniając do wykonania wszystkiego z dioramą

Jak najbardziej z cywilami i lotnikami (ja np w pancerce nie startuję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że sprawa przesądzona ja wybrałem już model z pudełka (stare zapasy) i znalazłem nawet zdjęcie i pudło już jest wykonany model z dioramą i muszę zacząć od nowa , ale wyrobię się w czasie pozdrawiam wszystkich i życzę sukcesu mam nadzieję że coś ładnego pokarze bo na razie . CO do tytułu projektu ( Wojna w modelarstwie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym pozostał tylko przy podobieństwie do zdjęcia - w końcu to nie konkurs - a z dioramką jest sporo roboty i prawie zawsze trzeba sięgnąć po niestandardowe materiały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję punkt "10. Podany termin zakończenia projektu jest ostateczny i nie będzie przesuwany".

 

Czy myśleliście o podziale na klasy, czy jedynym kryterium będzie stopień podobieństwa do zdjęcia?

Ja rzucam tylko luźne pomysły.

Bez klas bo nie wiadomo kto się zgłosi i ile osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.