Skocz do zawartości

Nowości Italeri, Revell itd.


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

 

07344.jpg

 

 

A mówiłem że cywilnych sklejał nie będę....

Ale tego MUSZĘ! Jeździłem takim, i jeszcze kiedyś będę jeździł, a na razie sobie skleję! I nie ważne ile będzie kosztował...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

DTM'ki i T3 zapowiadają się miodnie, oby cena była normalna...

A ten Trabant, którego widać w dolnym prawym rogu głównej fotki niedawno poszedł na allegro za ponad 120zł...edycja limitowana z okazji 20-stej rocznicy upadku muru berlińskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten Trabant, którego widać w dolnym prawym rogu głównej fotki niedawno poszedł na allegro za ponad 120zł...edycja limitowana z okazji 20-stej rocznicy upadku muru berlińskiego

 

Ktoś sobie sporo zażyczył A na hobbyście w nowościach jest Trabant, za niecałe 9 dych. To nie ten który jest na fotce głównej?

 

http://www.hobbysta.pl/trabant-601-limuzyna-p-13934.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym wnioskujesz? Aba mają 138 elementów, więc trudno mówić, żeby były to jakieś specjalnie odmienne modele. Czy nie różnią się one tylko tym, ze jeden ma kolorowe kalki, które można w domowym zaciszu wydrukować? Albo po prostu kalka nie jest przedstawiona na zdjęciu na hobbyście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym wnioskujesz?

A po tym wnioskuję, że na pudełku "zwykłego" jest fotka "zwykłego" zaś na pudełku "special edition" - w charakterystycznym malowaniu...

ma kolorowe kalki, które można w domowym zaciszu wydrukować

Zanim wydrukujesz - najpierw zaprojektuj... a potem wydrukuj - zobaczymy, jaki będzie efekt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabbit666 Nooo stary jak tak zaprojektujesz kalki jak fabryka, czyt spasowanie, detale i kolory to szacunek!!

Ps Wuem za bronienie Fujimi Ci płacą ?!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuem za bronienie Fujimi Ci płacą?

Nie - ale nie lubię czytać uogólniających opinii wystawianych na podstawie 2-3 przykładów.

Mam kilkanaście pudełek z modelami Fujimi i są wśród nich zawierające mało lub wręcz nawet bardzo mało części ale są i takie, które mają ich bardzo dużo - chociażby właśnie te wymienione przeze mnie w poprzednim poście.

Jeśli miałbym jakieś krytyczne uwagi to np. do spasowania części, śladów po wypychaczasz lub nadlewek - od prawie roku sklejam Mazdę RX8 i non-stop klnę - spasowanie fatalne, szczegółowość symboliczna.

Ale to dotyczy starszych modeli - nowsze już są robione z dużą starannością, szczegółowością i sporą ilością części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, jest spora cześć staroci które posiadają płytę podłogową z jednego elementu bez zawieszeń czy ubogie wnętrza, ale to daje nam tylko pole do popisu , dobrze z detalowanymi modelami z Fujimi jest np Nissan 200SX czy Honda CRX, kiepsko np Mercedes Benz 190 oraz kilka klasyków z pod znaku japońskich ścigantów. Miałem może jakiś najnowszy model w rękach? Ewentualnie mógłbyś zrobić in box bądź opisać jakość wyprasek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś zrobić in box bądź opisać jakość wyprasek .

Podam na przykładzie modelu Nissan GT-R 35 (fotki pochodzą z forum "AF", gdzie hirofkd zrobił porównanie modeli firm Tamiya, Aoshima i Fujimi):

r3503.jpg

- tylko Fujimi dało wentylowane tarcze, oddzielne zaciski hamulcowe i wentylację w nadkolach

10084193z.jpg

 

r3504.jpg

- podwozie -widać jaka firma dała najwięcej detali

r3509.jpg

- dodatki - kalki, maski, metaltransfery

Ja mam wersję z silnikiem - szczegółowość detali odzwierciedla fotka instrukcji składania

10084193z5.jpg

 

Na podstawie tego modelu oraz Porsche Cayman uważam, że Fujimi zaczyna robić coraz lepsze modele - niektóre jakością i ilością detali zaczynają przewyższać konkurencję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak biorą się porządnie za rynek, podwozie w każdym przypadku to totalna lipa, ale cóż ile czasu je oglądamy podczas wystawy ? Z tego co widzę silnik w Fujimi jest całkowicie oddzielnym elementem ? Cieszę się że Fujimi zaczęło dodawać maski do szyb, ale to podobno stało się za sprawą jakiegoś inżyniera które odszedł z Tamci do Fujimi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę silnik w Fujimi jest całkowicie oddzielnym elementem

Tak właśnie jest - 2 dodatkowe ramki z 32 elementami silnika i oprzyrządowania.

Dodatkowy plus - pokrywa silnika ma "ożebrowanie" - nie wiem czy w innych modelach też jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie największym plusem fujimi jest różnorodna tematyka. Ta firma ma bardzo dużo modeli aut różnych marek. Przy jej obecnym rozwoju może stać się liderem w tej dziedzinie modelarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne,Tamiya idzie na łatwiznę, który ostatni z nowszych modeli ma silnik? Dobrze wykonany silnik... Stare dobre czasy gdy Mini, Skyline, czy 300ZX miały konkretnie silniki... Fujimi jak napisał k. Meksyk ma wiele modeli japońskich i sporą część europejskich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.