Skocz do zawartości

Nowości Italeri, Revell itd.


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sory za głupie pytanie ale jak odróżnić nowe fujimi od starego nie zaglądając do pudełka ?

Faktycznie bez zajrzenia do pudełka ciężko stwierdzić - data produkcji - a w zasadzie wydrukowania instrukcji - jest tylko na instrukcji...

Sądziłem, że pomocne może być to, że im wyższy numer tym nowszy model ale okazuje się, że jest inaczej, np.

RS-17 - 05.2005 r. natomiast RS-36 - 08.2004 r.

Numeracja jest tak pokręcona, że nic z niej nie wynika - dodatkowo każda seria ma własną numerację a serii jest kilka, np. ID, RS, EM, No.

fujimi-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jeszcze "zielony" w te klocki ale czy obecne modele nie maja numerów w czerwonych kółeczkach tak jak na zdjęciu te dwa z prawej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa z prawej są z serii ID i dlatego mają numerki w czerwonych kółeczkach...

Seria RS (Real Sport) ma niebieskie prostokąty, No. czarne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź . Zastanawiałem się nad przerzuceniem się z tamiyi na fujimi i chyba tak zrobię bo z tego co widziałem to cenami się dużo nie różnią a części jak widać jest więcej i skoro mówicie że fujimi się poprawiło Się zobaczy bo do tej pory składałem stare modele tej firmy a teraz kupiłem ALTEZZE RS200 (podobno nowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można generalizować - nie wszystkie modele Fujimi są lepsze od konkurencji, np. Ferrari Enzo najlepsze produkuje Tamiya - wersja Fujimi nie ma otwieranej pokrywy silnika a i sam silnik jest raczej symboliczny - wersja Revell'a ma otwieraną pokrywę silnika i lepiej zdetalowany silnik niż Fujimi ale spasowanie części, fatalne felgi i opony stawiają ten model na trzecim miejscu...

Ferrari F430 produkowane przez Fujimi i Revell - to samo - silnik w Fujimi to wytłoczka natomiast w Revell'u ma sporo elementów - ale wykonaniem Fujimi "bije na głowę" revellowski model.

Dlatego do każdego modelu trzeba podchodzić indywidualnie - nie dotyczy modeli produkowanych tylko przez jedną firmę - wtedy wybór jest wiadomy - biorę lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś o man f 2000 z italeri ? Na ich stronie juz pojawiły sie fotki wyprasek.

 

http://www.italeri.com/VisualizzaProdotto.aspx?PROD=01851

W austriackim sklepie jest już w sprzedaży - Sklep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EmAEn za niedługo pokaże sie w Katowickim i Zabrzańskim sklepie Wiem bo byłem i się pytałem...Cena ok 130 zł czyli standart I chyba sie na niego pokuszę Pozrdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EmAEn to kolego nic innego jak ciężarówka marki MAN. Podobno nie czyta się man tylko emaen, można to zwłaszcza usłyszeć w programie na osi z usta pana Sławka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Man, to jak dla mnie interesująca propozycja. Ciekawe ile Italeri zmieni w wyglądzie zewnętrznym tej R'ki, bo jeśli chodzi o wnętrze i silnik to nie wróżę tu żadnych rewelacji .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak głównie, produkują dodatki bądź konwersje, a wiec sama kabina z wyposażeniem. Ale w ofercie mają też kilka kompletów cena tylko 129$

kt1b61compkit.jpg

kt1mackb61demo.jpg

Z tego jak widać już da się coś zrobić. A i konwersje są bardzo ciekawe i chyba tańsze niż KFS. Tylko że KFS ma bogatszą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.